Jump to content
Rista car

Novi stari auto :D (Toyota Corolla xl)

Recommended Posts

E pa ovako .... mozda se neko seca , mozda neko sluti iz naslova da auto o kome vam pricam nije bio u bas zavidnom stanju do pre 2 nedelje . Auto na kome se stidilo na svaki moguc nacin je dosao na red da se sredi i da dobije stari dobri sjaj :D ... Izgledao je nekako ovako :

200912kj.th.jpg

I do pre 2 meseca je izgledao tako , zapravo na autu se nije videla farba zato sto bio prekriven folijom koja je 4 puta jeftinija i 10 puta kratkotrajnija . Kada sam dosao na ideju da se skine folija mislio sam da ce lako ici , ali nije bilo tako jer su se lepak farba i folija sjedinili  :'( i onda sam jedno mesec dana gulio , grebao , vukao kako bi to skinuo . I kada je to obavljeno onda je moralo da se lepak koji je ostao na autu da se skine , koji se skida guljenjem i trljanjem zicom za sudove kao i uz pomoc tecnosti za sudove :D . I taj proces je trajao 10 dana . Potom je 5 dana otislo na limarijske radove posto su radjeni ovoliko dugo zbog nekih problema koje je imao majstor . Potom sledi priprema i farbanje . Auto je pripreman 10 dana mukotrpnog rada jer je na 1000 mesta bio okljocan i tako puno sitnih falinki i po neka krupna . Potom je izabrana boja (bela sa procentima plave boje ) i juce je ofarban , danas su radjeni branici , trebali su da budu u boji auta ali majstori nisu bili za taj predlog i da ne dodje do konflikta ili neceg slicnog odluceno je da idu u crnu sa granulacijom . Sutra se sklapa , a farban je spolja i unutra ali kod motora ne . U nedelju ujutru uzimam auto i stavljam slike a ako da bog 9. oktobra da dodjem s bratom da vam je i uzivo pokazem ;) , a dok je auto spreman za farbanje stop svetla i poziciona su ofarbana u crno ali koja propusta svetlosti . A da i zaboravih da kazem da je auto farbam max mayer-ovom bojom za kkoju sam cuo da je kvalitetna . Od ulaganja vezanih za izgled ostaje da se kupe felne . Pozz u nedelju stavljam slike .-

 

Podeli ovaj post


Link to post

svaka cast na sredjivanju, nadam se da ce ispasti tacno kako si hteo :)

Podeli ovaj post


Link to post

E pa ovako , danas sam isao po auto i mogu vam reci da sam zadovoljan . Ljudi su se stvarno namucili puno ... i puno se trudili ... no da ne smaram pricom , evo slike pa komentarisite .

slika0448.th.jpgslika0449.th.jpgslika0450.th.jpgslika0451.th.jpg

slika0453h.th.jpgslika0452.th.jpg

 

Podeli ovaj post


Link to post

jel su ove plastike farbane?super je samo jos da se stave neke felnice i da se zamene ove tablice :)

Podeli ovaj post


Link to post

od plastike je farbano : branici , stopke , bravice i poziciona svetla ;)

 

Tablice za koji dan stizu kao i druga saobracajna , a felnice tek na prolece ... ove godine je bilo mnogo troskova oko nje  ::)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala hvala ... a ja sam se fokusirao na spoljasnji izgled pa i nisam napomenuo da je unutra zamenjena kontrolna tabla :D i 80 % tapacira posto su bili urnisani ... A sada se razmisljam da li da menjam sedista ili samo presvlake da uzmem posto su i ona urnisana :D menjani su filteri i ta cuda a sto se tice farbanja zaboravio sam da napomenem da su stopke i poziciona svetla farbana farbom koja propusta svetlost tako da kad kocim se sve lepo vidi ;) U planu je zamena semeringa , kao sto rekoh i felne a otom potom i sredjivanje enterijera u potpunosti i da se poprave neke sitne greske , koje su pravili majstori kada su je farbali  :-X

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam za farbanje stop svetala, prosao sam tu skolu, bez obzira na sve, stock je bolje, prvo sredi sve, pa kad krenes na estetiku, felne su najbitnije, one daju i oduzimaju svakom automobilu....

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam ni ja bio za farbanje ali su stop svetla skroz izbledela i jedna stopka je cak i naprsla pa je ovo idealno resenje bar za neko vreme ... pozz

Podeli ovaj post


Link to post

×