Jump to content
wewerica

Wewerica & Toyota Corolla 1.3 XL

Recommended Posts

Stigao upgrade polovan set kvacila 212mm dok je kod mene na kolima 200mm.

Set je kupljen preko eBay u Londodu na otpadu za MR2 MK1(4AGE). 42.5 funti + 4000 prevoz od Londona do Beograda.

 

Lamela nije bila u planu nju sam dobio gratis, koju cu iskoristiti za pravljenje sinter lamele.


IMG_20171126_141243_843.jpg IMG_20171126_141243_842.jpg IMG_20171126_141243_845.jpg IMG_20171126_141243_850.jpg IMG_20171126_141243_856.jpg

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Za nas malo manje tehnicki upucene. Sta se dobija ubacivanjem veceg kvacila?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@mpavlovicbb izvini sto tek sada odgovaram video sam da si pisao ali nikako da sednem da ti napisem odgovor :(
 

jedino sto se dobija jeste bolji prenos snage na tocak, mozda je malo tezi zamajac u odnosu na manji... videcu kada budem premerio sve.
ali ideja je da se veci zamajac olaksa jer manji nije moguce olaksati.
Ako se olaksa veci zamajac bice puska :)
motor ce brze odlaziti u obrtaje, bolje i brze ce se vrteti :D

pored toga se pravi i sinter lamela sa 6 plocica tako da bi trebalo sve to da bude kako treba kada se uradi :)

Podeli ovaj post


Link to post

@wewerica sklapaj to pa da se "potegnemo"  :viber14:  :lol:

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Magnezijumske felne sredjene i spremne cekaju prolece da se montiraju Toyo R1R.

 

IMG_20180211_191508.jpg

 

Drugari iz SMS Wheels uradili fenomenalan posao.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Felne su prva liga 

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicne, sta su sve radili sa felnom i za koliko evropskih si laksi?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@mpavlovicbb

Felna je bila u crnoj boji, ogulili su je do metala i onda jako mali sloj gita i farbanje(naravno uz sve moguce pripreme koje rade).

Jos jedan set podignut iz mrtvih, ja sam zadovoljan njihovim radom. Znam da su felne bile u losem stanju i ne ocekujem da bude cela felna perfektna. Ni jedna nije perfektna pa ni nova.

 

Bila je opcija da se radi sodiranje(peskiranje) ali to je bilo skuplje za 130e ali su rekli da nema potrebe za tim.

 

Cena farbanja 130e.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam da li je isti proces peskiranja magnezijumskih i alu, ja sam 4 alu 15" peskirao za 20evra.. Nesto mi tu velika razlika u ceni..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb

Podeli ovaj post


Link to post

Mora da se skine stara boja putem peskiranja ili tretmanom sa razblaženim rastvorom NaOH ( najčešće 20% rastvor NaOH ) koje popularno zovu sodiranje . Ima tu još nekih finesa koje čine celoukopan proces . Za farbanje ide špric git ( retko kad tzv. cement git za popunjavanje eventualno nekih sitnih neravnina ako su felne varene kod Alu felni ) osnovna boja , baza (metalik boja ) i na kraju lak , u najkraćim crtama.

S obzirom da su u pitanju Mg felne najverovatnije je stara boja skinuta putem peskiranja . 

Podeli ovaj post


Link to post

@Piske iskreno ubedjen sam da kada se kaze sodiranje da misle na sodablasting. Ne verujem da koriste bilo kakve hemikalije, ali ne smem da tvrdim 100% jer ne znam, a za sodablasting sam cuo i video da se dosta koristi u autoindustriji.

Podeli ovaj post


Link to post

Mora hemikaliju da koristi , kako će sam proces i hemikaliju koji koristi da nazove je najednostavnije stvar marketinga. Marketing okreće novac 

Odoh Off topic 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Podeli ovaj post


Link to post

@wewerica Odlicno ispale.  :proud:   ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Da izvadim temu iz naftalina.. :D

Proslo godinu dana kao od sale, na autu nista novo... sem ulja :P
sipam NIS 100 oktana i teram promenim ulje jednom godisnje, gde predjem 3-4000 kilometara i to je to.

Malo upeglana benzinska mapa u subotu uvece i u planu je da odem da vidim sta kaze dyno :)

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Jel mož apdejt slika, linkovi su mrtvi

Podeli ovaj post


Link to post

×