Jump to content
rboban

Avensis benzin ili dizel 2000-2002?

Recommended Posts

Istina je da "majstori" ne vole VVT-i motore, ali se opet vraćam na gornju rečenicu. Poznanik se sa Avensisom MKI 1.8, vozi već godinama, imao je problem, koji je sam napravio, a ne plin ili majstor...  ;)

 

Ja bih voleo da znam razlog zasto "majstori ne vole" VVT-i motore. Prica za Flashlube mi je jasna, ima li jos nesto?

Podeli ovaj post


Link to post

@bojanvet - sve si u pravu, plin je nužno zlo. Znao sam da ćeš reći "čekaj malo pa ćeš videti" :) Mogao sam ja da vozim i neko malo jare koje malo troši, ali u njega spakovati celu porodicu sa prtljagom je naučna fantastika.... Čak i tada bi proradila "ekonomija" pa bi razmišljao da prepolovim troškove ugradnjom plina :)

 

Kad sam mislio na "čoveka od struke", nisam mislio samo na njegove sertifikate, nego i na završenu adekvatnu školu i fakultet. Ipak to nije "majstor Života", čukni ovde da proradi onde  ;). A najbolje reference nekog majstora su armija zadovoljnih klijenata. Koliko se da primetiti, Nasud poznaje dosta zadovoljnih koji su radili kod nekog i to je to.

 

PS: uvek postoji ono "šta ako..."

Podeli ovaj post


Link to post

Kad sam mislio na "čoveka od struke", nisam mislio samo na njegove sertifikate, nego i na završenu adekvatnu školu i fakultet.

 

A koji je to "Fakultet za TNG" i gde se izdaju diplome ? ??? :D

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Ja bih voleo da znam razlog zasto "majstori ne vole" VVT-i motore. Prica za Flashlube mi je jasna, ima li jos nesto?

Meni nije jasna bas ta prica za flash lube. Koliko sam ja shvatio on podmazuje vodjice ventila, a kad strada ona "pecurka" ili kapa na ventilu sumnjam da bi flash lube pomogao. Pojedini serviseri, i to "priznati" cak i ne preporucuju flash lube za vvt motor.

Podeli ovaj post


Link to post

Rekao bih da "covek od struke" za TNG ne postoji, jer se ni u jednoj skoli ni na fakultetu ne uci o ugradnji TNG u vozila. :)

Ostaje nam da se drzimo vodoinstalatera :)

Podeli ovaj post


Link to post

Tu sam.Treba neka pomoć? :)

I do kraja sta je sa flash lube?

Treba ili ne treba u VVT-i motore?

 

Podeli ovaj post


Link to post

OK, prekidam diskusiju pošto ste suviše zajedljivi.  Čovek je tražio pomoć i samo sam izneo svoje stavove, ne bi li mu možda pomogao. U svakom slučaju izbor je njegov.

 

A to da li postoji Fakultet za TNG, raspitajte se malo na Univerzitetu pa će vam tamo reći.

 

Ende.

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se sa tobom.

Ovo je preslo u temu ugradnja gasa.

Mene je samo interesovalo da benzin ili dizel i na sta da obratim paznju prilikom kupovine.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Cale razmishlja o Avensisu 2003, ide sutra i da ga gleda. Al ne znam, ove dizne me ubijaju u pojam... a i mrtvi zamajac..

Mnogo je bre to para...majku mu jebem..

Prosto ne znam sta da mu predlozim da kupi... Treba mu ili karavan ili nesto fazon Corolla verso / Xsara Picasso, a ovde bre sve samo sranja mogu da se kupe...

 

Malo sam pretrazivao po netu, i problem sa diznama na d4d mu dodje kao deo servisa..Desava ti se sigurica, samo je pitanje kad. A kad se desi, moras da menjas, da prodas ne mozes, jer je auto sjeban. Uzas...bash sam se smorio...

 

A evo ga dotichni..

http://www.polovniautomobili.com/oglas3232860/toyota_avensis_20_d4d/

na slikama izgleda sjajno

Podeli ovaj post


Link to post

Ajd ne lupetaj molim te! I da ti malo približim realno stanje u praksi...

 

U toku eksploatacije, takvi Avensisi promene 1-2, retko kad 3 ili sve 4 dizne! Problem rešiv za manje novaca nego što misliš.

 

"Mrtvi zamajac" - uz normalnu upotrebu kvačila, promeni se 1 ili NIJEDAN set kvačila! A i to je rešiv problem za manje novaca nego što misliš...

 

U početne troškove računaj veliki servis - ulje, svi filteri, zamenu zupčastog kaiša (sa sve španerima, klinastim kaiševima, najverovatnije i vodenom pumpom) i nešto od kočionog sistema - prednje/zadnje pločice, diskovi,...

 

E sad, SVE gorepomenuto se MOŽE I MORA proveriti pre kupovine kako bi bio siguran šta te čeka u narednom periodu. Tako da malo spusti emocije, jer Avensis nije sranje od auta kakvim ga ljudi predstavljaju, naprotiv, bolje se pokazao od konkurencije. Drugi je problem što ljudi ne znaju da kupuju auto, pa im je posle auto kriv što ga ne servisiraju i non-stop se kvari!

Podeli ovaj post


Link to post

Sve je to lepo da se kupije nov auto, pa da tako razmisljas, ali kad kupujes polovan koji realno ne znash kako je eksploatisan, takve stvari su vrlo bitne.

Hvala na informacijama, al nema potrebe da mi govoris da lupetam. Kucni na google-u 1cd-ftv injector pa vidi sta kaze. Sve se vezuje za loshe gorivo, a Srbija makar njime obiluje i otud moje da je samo pitanje kad ce se sjebati.

Upoznao sam lika koji vozi corollu verso, sluzbenu. Od prvog dana je samo on vozi. Na 90000 crkle sve 4 dizne. O.o

3 soma. Jedva se izganjao sa ovima iz toyote za garanciju. Poenta je da je to mnogo chesta pojava.

 

Iskreno, stvarno mi je tesko da poverujem da se kvacilo ne promeni ni jednom. Ako je tako. Super. Al opet to je stvar koju ne mozes da znas, osim ako stvarmo nije za menjazu. A da li ce ti riknuti za godinu dve, kako mozes da znash?

Ochas moze u naredne 2 god da ti se stvori trosak od 1500 2000e za auto koji si platio 5000e.

Podeli ovaj post


Link to post

Sve je to lepo da se kupije nov auto, pa da tako razmisljas, ali kad kupujes polovan koji realno ne znash kako je eksploatisan, takve stvari su vrlo bitne.

Hvala na informacijama, al nema potrebe da mi govoris da lupetam. Kucni na google-u 1cd-ftv injector pa vidi sta kaze. Sve se vezuje za loshe gorivo, a Srbija makar njime obiluje i otud moje da je samo pitanje kad ce se sjebati.

Upoznao sam lika koji vozi corollu verso, sluzbenu. Od prvog dana je samo on vozi. Na 90000 crkle sve 4 dizne. O.o

3 soma. Jedva se izganjao sa ovima iz toyote za garanciju. Poenta je da je to mnogo chesta pojava.

 

Iskreno, stvarno mi je tesko da poverujem da se kvacilo ne promeni ni jednom. Ako je tako. Super. Al opet to je stvar koju ne mozes da znas, osim ako stvarmo nije za menjazu. A da li ce ti riknuti za godinu dve, kako mozes da znash?

Ochas moze u naredne 2 god da ti se stvori trosak od 1500 2000e za auto koji si platio 5000e.

 

I ja mislim druze da si se ti malo previse opteretio i da to nije bas tako i ne mozes suditi po jednom primeru kao sto je taj za versa...da se treba opterecivati tako onda ne bi valjalo ovde kupiti i voziti ni jedan noviji auto a ne samo avensisa....sve to sto si naveo zavisi i do same voznje ljudi,moze budala da s..be auto i za 2.dana,ali ako je auto cuvan i redovno odrzavan i korektno vozen mora i da traje...jbg ne mozes ti sad da otvoris menjac i vidis lamelu i korpu,pa da znas kad treba da se menja,svi smo mi kupili tako polovna kola,ne mozes ti u motor da udjes,sve je to po malo rizik,ali ne samo za avensisa nego bilo koji auto...ja samo znam da retko sta moze da se desi,,od jednom,,pogotovo na japanskim automobilima jer su po mnogo cemu izdrzljiviji od dosta drugih...Na zalost tacno je da nam gorivo nije vrhunski kvalitet ali nije nikad ni bilo,i moj auto ide na njega vec 23.god pa ide i nije to nista toliko strasno,imaju pumpe i kod nas sa ok gorivom,a ne treba sipati na svakom cosku.jbg moras otvoriti 4.ociju kad kupujes polovna kola kod nas ali ne zbog kola,nego kao sto kaze Nasud zbog ljudi koji ne vode racuna o kolima,slabi su vozaci,ili su precenili svoje mogucnosti pa kupe kola za koje kasnije nisu spremni da odvoje novac za servise,e po meni tu nastaje problem i onda teraju dok ne pocnu veci problemi a onda uvaljuju,a za to nisu kriva kola...toga se treba cuvati,a ako nadjes ok ocuvanog Avensisa mislim da ces tesko imati nekih vecih problema,tako da ako kupujes obavezno majstora povedi da se to lepo pogleda...to ti je moj savet... ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Drugar je skoro menjao dizne na 2.0 avensisu d4d... Ne znam koliko dizni, ali znam da je nabudzio nesto i prodao auto brze bolje...Nije to uopste mala stvar i treba razmisljati i u tom pravcu...

 

Kod nas se prodaju jako losa kola u globalu, jeftino iz uvoza, promeni se ceo enterijer i spusti kilometraza na 120-30 hiiljada za male pare, i auto koji je presao 300-400 hiljada ode na oglasu za 4-5.000e...

 

Mahatma, samo pazljivo, trazi auto odrzavan i sa servisnom istorijom, ako imas svog majstora, reci njemu da ti trazi auto, kupuj po forumima gde postoje predstavljanja i istorija odrzavanja, preko preporuke itd...

Podeli ovaj post


Link to post

Zix, kapiram ja sta hoces da kazes i svestam sam svega toga, ali jednostavno rizik je dovoljno velik jer ne znas istoriju vozila. Tih pouzdanih od proverenih prodavaca, to ima u bajkama...

Da moj matori ima love pa da moze da se stisne da da soma za opravku pa ajd. On je svakako ishao da ga gleda al nije ga oterao na pregled jer je udaran pozadi i lose uradjen, naravno na strani koja se ne vidi na slikama, tako da je imao izgovor vishe.

Evo ti ga jos jedan primer u postu ispod tvog. Zakrpio zavaljao, i nekog unesrecio bas kao sto si i ti rekao.

 

Nije realno da dobar avensis moze da se kupi za 5 soma. Otvoris mobile.de i sve ti jasno. Presli od 300 na vise..

Podeli ovaj post


Link to post

Da kažem i ja nešto za Televizor!

 

@ mahatma - pod "lupetanjem" nisam mislio da vređam (što zaista retko radim tj. jedino kad neko zasluži), već da mnogo lupaš glavu oko nekih stvari koje se daju lako proveriti. ;) A sad odgovori... I da ukucam 1cd-ftv injector u google bar i on mi izbaci svašta nešto, kako se to može meriti sa praksom u Srbiji?! Rekao bih da nema preterane veze, ali ajde... Znam i ja taksistu sa 2.2 dizelom koji je prešao 450.000, ne troši mu ulje (inače je taj motor poznat kao "trošadžija"), nikad menjana lamela i tek je pre neki dan zamenio jednu diznu. Kao što rekoh, kad kupuješ d-4d motor postoje stvari koje se moraju i mogu proveriti pre kupovine, a druga je priča kako ćeš ga ti voziti... Malo mi je čudno da očekuješ da nešto na polovnom automobilu traje 5 godina i da nemaš ni dinar ulaganja. I opet, ne shvatam zašto ljudi jurcaju za novijim vozilima... Kupiš lepo avensisa 99-00 sa 2.0 (3S-FE) motorom, ugradiš sekvent plin i voziš se kao gospodin čovek.

Podeli ovaj post


Link to post

E ****(auto recenzija)ga sad...nisam mislio da me vredjas, al iskren da budem, pod "ne lupetaj" nisam ni mislio da hoces da mi kazes Nemoj da lupas glavu, vec na ono na sta se stvarno misli kad nekom kazes da lupeta. Al nebitno. No na stranu sve to..

 

Preporucujes mi da kupim auto star 13 14 godina i da ne mislim, a pitas me zasto ocekujem da polovan auto star 8 9 godina vozim 5 godina bez kvarova. Pa te dve stvari su mi kontradiktorne malo. Al nebitno i to! Stvar je na kraju ukusa ili chega vec dal ce neko voziti noviji moderniji ili stariji valjda pouzdaniji model.

 

NEGO! Koje su to stvari koje treba proveriti pri kupovini d4d motora. Ono sto si nabrojao par postova iznad mi zvuci kao za bilo koji auto. Jel si na to mislio?

Podeli ovaj post


Link to post

Preporucujes mi da kupim auto star 13 14 godina i da ne mislim, a pitas me zasto ocekujem da polovan auto star 8 9 godina vozim 5 godina bez kvarova. Pa te dve stvari su mi kontradiktorne malo. Al nebitno i to! Stvar je na kraju ukusa ili chega vec dal ce neko voziti noviji moderniji ili stariji valjda pouzdaniji model.

 

Na prvi pogled je kontradiktorno... Svrati na Veliki skup, da vidiš o čemu ti pričam. ;)

 

Elem, da, na nabrojane stvari obrati pažnju (tj. ne ti već majstor koji bude gledao auto), jer je to mana svim Toyotinim polovnjacima... I imaj na umu jedno: imaš 5000 eu u džepu, ako kupuješ dizela gledaš do maks 3500eu, kod benzinca do 4000eu!

Podeli ovaj post


Link to post

3 godine imam avensisa d4d. Kupljen na placu, sem redovnih servisa, zamenio sam samo zadnje plocice... Presao oko 50000km, udobnih 50000km :)

Mislim da je najvaznije da ti kod kupovine pogleda neko strucniji, a takodje i posle toga odrzavanje iskljucivo u servisima koji su specijalizovani za japance...

http://www.toyotaclub.rs/forums/topic/926-toyota-avensis-d4d-kraljevo/page__hl__%20avensis%20%20kraljevo__st__60

Podeli ovaj post


Link to post

@nasud

U pravu si to sa kintom...al nekako to je uvek tesko shvatiti :) tj pomiriti se

 

@bojan

Hvala na infou.

Podeli ovaj post


Link to post

 

Preporucujes mi da kupim auto star 13 14 godina i da ne mislim, a pitas me zasto ocekujem da polovan auto star 8 9 godina vozim 5 godina bez kvarova. Pa te dve stvari su mi kontradiktorne malo. Al nebitno i to! Stvar je na kraju ukusa ili chega vec dal ce neko voziti noviji moderniji ili stariji valjda pouzdaniji model.

 

 

corolla e12 kupljena sa 37K km na satu, dogurao do 81 sa zamenom PK kajsa, diskova i plocica, redovne zamene ulja i filtera i to je SVE.

rolla karavan kupljena sa 147K km-pravih, komplet servisna istorija, odlicno stanje i cuveni neunistivi 7A-FE motor ispod haube, i pored svega zub vremena cini svoje pa su recimo zamenjene manzetne na prednjim zglobovima jer guma dotraje vremenom, a ovako izgleda guma na stabilizatoru, uleteo sam u rupu i taj stabilizator je probio gumu, ovo je fotka ovog drugog"citavog"vidi se da je guma ispucala...

 

2012_09_23_16_46_43.jpg

 

nije auto samo motor ispod haube, mali milion sklopova tako da ako imas mogucnosti kupuj sto mladje i sa sto manje kilometara, po mogucstvu da je promenio sto manje vlasnika i da se zna sta je radjeno na njemu i najbitnije ko je to radio ;)

Podeli ovaj post


Link to post

A da li neko zna kakav je karavan avensis sa motorom 2.0 od 150ks godiste 2000.? Hvala

Izmenjeno od Goran_Toyota

Podeli ovaj post


Link to post

×