Jump to content
v_srdjan

Kederi "se cuju" na vozacevim vratima

Recommended Posts

Dragi forumasi,

U poslednjih par meseci imam konstantan zvuk trljanja gume i plastike iz gornjeg coska na B stubu vozacevih vrata.

 

Auto je jos pod garancijim i "Gospodin Toyota" je u vise navrata trazio problem. Plasticni ramovi na vratima su neosteceni i cvrsto pricvrsceni, kederi su u odlicnom stanju. Najvise sto su uspeli da urade je da podmazu kedere, sto je, ruku na srce, malo ublazilo to nervirajuce skripuckanje, ali sustinski nije resilo problem. Te sam resio da sam probam da nadjem pravi razlog tom skripuckanju i mislim da sam ga nasao.

 

Naime, taj cosak vrata je na neki nacin dosao u poziciju da "strci" jedno 1.5 do 2mm u odnosu na liniju zadnjih putnickih vrata. Primetio sam i da su ispod A stuba, vrata bliza prednjem krilu u donjem delu, nego u delu kod retrovizora, recimo da je razlika oko 1mm.

 

Negde u to vreme kada se i javio taj problem, auto je ogreban na parkingu i u okviru kasko polise to krilo je prefarbano kod "Gospodina Toyote" i to bez skidanja sa vozila, da li je u takvim "poslovima" uobicajeno da se recimo skinu vozacka vrata? Da li je moguce da se vrata "pogresno" vrate? Da li je moguce podesavati ta sitna poravnanja na sarkama vrata?

 

U napred hvala na svim savetima.

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je moguce podesavati ta sitna poravnanja na sarkama vrata?

 

Naravno, kod limara

Podeli ovaj post


Link to post

Ako to zaista samo limarskim radovima moze da se menja, kako je onda doslo do te promene u poziciji vrata... Ili su mozda sve vreme vrata bila takva, ali je pocelo da se cuje tek posle dve godine? (ovo drugo mi je nekako nelogicno, posto nema ostecenja na kederima ili plastici, kao sto sam vec napisao).

 

Da li ja mogu da reklamiram tu poziciju vrata u okviru garancije? (Auto nije bio udaren, sem te ogrebotine na krilu kou sam spomenuo)

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Kod "Gospodina Toyote" na malo limarskog ispravljanja vrata

Podeli ovaj post


Link to post

Otprilike ovako...  :D :D :D

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa jeste, da se pravi u Japanu, ne bi to Japancu promaklo... Ali posto se pravi u Velikoj Britaniji, sve je moguce... Englez malo jace povukao gornji rub prozora :) :) :)

 

Salu na stranu, savetujete me da uradim ovako nesto (posto treba na tu stranu da ih savijem):

 

 

:) :) :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dragi moji forumasi,

"Izgleda sasavo, ali mene vise 'ledja' ne bole"

 

Dakle, primenom "Dacia metode" na "americki nacin" dosao sam do izvanrednog rezultata. Jutros sam namerno isao preko kaldrme, a keder ni da "pisne"... nije mi se izlazilo iz auta nakon puta do posla! To je onaj moj stari i dobri Avansis!

 

I naravno, sada su vozaceva i zadnja putnicka vrata potpuno poravnata na B stubu...

 

Hvala na najneverovatnijem savetu koji sam ja do sada procitao, primenio i time resio problem!

Podeli ovaj post


Link to post

:D :D :D Eto! ;)

Podeli ovaj post


Link to post

nemoj samo sada da se zaletis sa tim limarskim zahvatima, pa da pravis targa krov i sl :P

Podeli ovaj post


Link to post

×