Jump to content
Zix

Zix i Celica T18 sti

Recommended Posts

Pogledaj kako je Nasud prosao sa tapaciranjem Suprinih Sedista za svoju Carinu koju je poverio "profesionalcima"

Podeli ovaj post


Link to post

Miki, zato što su to "profesionalci"... pare koje sam dao za tapaciranje prednjih sedišta (samo tapaciranje i zamena 3-4 sunđera, jer sam ih sam rastavio, sredio kako treba, ofarbao, podmazao sajle,...) sam mogao uložiti u materijal za ceo enterijer i ruke pravog majstora, ovako - ćutim, gutam i očima kolutam...  ::)    :D

Podeli ovaj post


Link to post

pare koje sam dao za tapaciranje prednjih sedišta (samo tapaciranje i zamena 3-4 sunđera, jer sam ih sam rastavio, sredio kako treba, ofarbao, podmazao sajle,...) sam mogao uložiti u materijal za ceo enterijer i ruke pravog majstora,

sam bi bolje uradio nego taj prvi "majstor"zato i kazem da na kraju ispadne skuplja dara nego mera, novac koji si odvojio za materijal, dodaj jos malo, odi kod dobrog majstora i resio si problem, posebno ako nikada to nisi radio-NE DIRAJ  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Mico ali vec sam poceo sa tim ludarijama,kasno sam video predloge...xexex.napravio sam temu pa pogledajte i dajte misljenja. :D Materijal sam platio jako malo tako da mi nije zal za nicim,dok traje taraje.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo drustvo,posle velikog posla uspeo sam da tapaciram sedista i danas sam sve namontirao,rezultat je ovaj,Ceca ima kozu:)

post-4009-132930771434.jpg

post-4009-132930771447.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Drustvo hteo sam da se posavetujem sa vama u vezi podizaca stakla.tacnije razmisljao sam da na prolece na nekom otpadu kupim motorice,prekidace,itd sve sto je potrebno i da ugradim na moju  celicu koja to nazalost nema. :(E sad zanima me jel moze da se promene samo rukohvati,tj da stavim rukohvat sa prekidacima,ovaj moj izbacim,ubace se motorici na moja vrata,da ostanu znaci moji tapaciri,moji prozori i prosto skinem samo rucku i zapusim necim,povezem i to je to....a ne da menjam cele tapacire(jer su moji extra ocuvani),ne da menjam vrata,stakla itd jer mislim da je sve to jako glupo zbog 2x podizaca.Znaci interesuje me samo da funkcionise spustanje i podizanje prozora,ovaj door lock mi netreba to imam na kljucu vec,i window lock netreba ako nemora,nebi to povezivao uopste. :)ako ima neko iskustva nek me posavetuje,ili ako ima vec neka tema o tome uputite me... :) naravno to bi sve na prolece cackao,za sad samo da skupim ideje i misljenja i dal to moze il nemoze...

Podeli ovaj post


Link to post

mislim da ti nece biti komplikovano da zamenis rucke, mada tapacirung skidas- kupi odmah i sveze zabice . I neka to instalira neki dobar majstor...srecno

Podeli ovaj post


Link to post

Sve se moze "nabudziti", e sad pitanje  je da li zelis da zadrzis status "fabricke" celice. Ako zelis, moraces kupiti oba tapacira..

Podeli ovaj post


Link to post

Nije mi toliko bitno da bude fabricki sve,naravno ne bi da budzim ako bi to budzenje smesno izgledalo,e sad ja mislim da pasu sraf na sraf ti rukohvati sa prekidacima na ove moje tapacire,jedino sto bi bila vidljiva prepravka bilo bi ta rupa koju bi morao da zapusim gde sad stoje ruckice za spustanje stakla,ali vidjao sam na raznim kolima da to urade kad stave podizace na auto koji ih nije imao.gledam to bi mi bila najjeftinija varijanta,uzmem rukohvate sa prekidacima,motorice,instalaciju i poveze se(znam da nije to bas tako lako kao sto izgleda kad ja napisem) :)e sad svakako da bi bilo lepse da uzmem cele tapacire i nezezam se,to bi i uradio ako bi neko hteo da uzme moje i da mu doplatim za te druge.jel neko to kupovao,koliko bi moglo da me izadje okvirno sve to sa motoricima itd na otpadu? Jedina moja zamerka na Cecu je sto su ogolili ovu 1.6 sti,gotovo da nema nista od opreme,a dosta stvari stavili na ove jace modele,koje i nisu bas svima dostupne zbog vece registracije itd(moje misljenje),mogli su bar podizace da stave :'( Al sta se moze moracemo mi ljubitelji opreme malo da zasucemo rukave i da opremimo ljubimce :)

Podeli ovaj post


Link to post

Juce sam se i ja kao i mnogi verovatno uverio da nemozes da sacuvas auto od svakakvi mentola koji dobijaju vozacke dozvole,jos pogotovo ako si iz BG-a,jer vozi i kurta i murta. >:(Otisao sam do ortaka da mu nesto pomognem,uredno se parkirao uz ulicu i to sa 4 tocka se popeo na ivicnjak,jer tako svi stanari te ulice rade iako je ulica bas siroka.posle pola sata sidjem do kola da uzmem nesto i imam sta da vidim,bela siroka crta na zadnjem levom krilu od ruba do coska branika,poludeo sam.Castio bi takvog genija koji ovako nesto uspe u onakvoj ulici koja i nema saobracaja,bukvalno po sred mozes da ides.genije!!jedina stvar sto me tesi je sto me nije ulubio i sto mozda moze da se resi polirkom,jer sam ja sundjerom i vodom dosta skinuo vec.zvao sam danas farbara,najverovatnije u petak idem da probamo da poliramo,ako ne moracu odmah da farbam celo krilo. :'(Ko nema garazu u BG-u u velikim je problemima da sacuva auto i od,,vozaca,, i od giliptera koji grebu,skidaju znakove,ispustaju gume,lome metlice,retrovizore....

Podeli ovaj post


Link to post

Juce sam se i ja kao i mnogi verovatno uverio da nemozes da sacuvas auto od svakakvi mentola koji dobijaju vozacke dozvole,jos pogotovo ako si iz BG-a,jer vozi i kurta i murta. >:(Otisao sam do ortaka da mu nesto pomognem,uredno se parkirao uz ulicu i to sa 4 tocka se popeo na ivicnjak,jer tako svi stanari te ulice rade iako je ulica bas siroka.posle pola sata sidjem do kola da uzmem nesto i imam sta da vidim,bela siroka crta na zadnjem levom krilu od ruba do coska branika,poludeo sam.Castio bi takvog genija koji ovako nesto uspe u onakvoj ulici koja i nema saobracaja,bukvalno po sred mozes da ides.genije!!jedina stvar sto me tesi je sto me nije ulubio i sto mozda moze da se resi polirkom,jer sam ja sundjerom i vodom dosta skinuo vec.zvao sam danas farbara,najverovatnije u petak idem da probamo da poliramo,ako ne moracu odmah da farbam celo krilo. :'(Ko nema garazu u BG-u u velikim je problemima da sacuva auto i od,,vozaca,, i od giliptera koji grebu,skidaju znakove,ispustaju gume,lome metlice,retrovizore....

 

Pogotovo ako ti auto služi za svaki dan i jedini ti je, nema šanse da ga sačuvaš od takvih stvari pa se ni ne nerviraj. Ipak se sve to da popraviti.

Podeli ovaj post


Link to post

Veruj mi znam kako se osećaš, meni je neko za vreme novogodišnjih praznika ulubio prednje levo krilo i polomio poziciju...

Poludeo sam...

Krilo + pozicija : 3300din + 50e farbanje krila u crvenu akril boju(kad sam čuo umalo me šlog nije strefio)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Au,cuti onda je ovo moje jos i ok sta je moglo da bude jer je izgleda branikom zakacio pa nije uspeo da ulubi nista na svu srecu.danas kad sam oprao kola pokusao sam sam rucno da skinem sa Turtle wax polirkom,ali nevredi.tek na cist auto se jos vise vidi pa me nervira.Sutra idem do farbara da probamo nekom njegovom polirkom i masinom.Nadam se da ce moci,jer ako ne sleduje farbanje. :'(

Podeli ovaj post


Link to post

Ispalio me je farbar za petak sto se tice poliranja,videcu ovih dana to da resim,pa javljam dal sam uspeo ili ne.

Do tada evo kako je ispalo osvetljenje table koje sam radio pre par meseci :)

post-4009-132930772601.jpg

post-4009-132930772611.jpg

post-4009-132930772621.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam bio da probam poliranje,dosta je uspeo da skine,ali nije to to.moracu na prolece da uradim makar flekicu da ne farba celo krilo.za sad neka ostane ovako,bitno je da se nevidi na prvi pogled.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo kako Ceca prezivljava ove ledene i snezne dane.Jedva ceka i ona i ja prolece,ali pali ko mina cak i pod ovim smetovima  :D

post-4009-132930772896.jpg

post-4009-132930772908.jpg

post-4009-132930772918.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Drustvo danas sam uzeo set kvacila Aisin,gumice zadnje balans stangle,sutra jos zadnje kocione cilindre i mojim vecim ulaganjima polako ali sigurno dolazi kraj... :) Ostalo je svakako sad malo skupljanje para za majstorske ruke,da se sve ovo ugradi i ceca ce posle toga biti tip-top,naravno ima nekih posle sitnica i ulepsavanja,ali njih uglavnom odradjujem sam...

 

http://img696.imageshack.us/img696/5643/img0001py.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/4332/img0002men.jpg

http://img851.imageshack.us/img851/1717/img0003df.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Drustvo danas zavrsena neka od ulaganja koja su ostala da uradm na kolima.Uradjeno je sledece;

- zamenjen ceo set kvacila

- kocioni cilindri

- semering radilice

- gumice balans stangle

- guma solje amortizera(prednji levi amort)

- zamenjen filter vazduha

- ociscen usis i leptir gasa

- ociscen sauh

- zamenjeno ulje u kvacilu

- nastelovano paljenje,rad na plin,rad na gorivo

- stavljene sporcke pedale i trece stop svetlo

To bi za sad bilo to,autic je sad superiska,zadovoljan sam... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Drustvo danas sam se igrao poliranja od 11h do 16h,ruke vise i ne osecam,ali cini mi se da sam postigao odredjen glanc tako da je vredelo truda i visecasovnog trljanja. :)Koristio sam Turtle wax zeleno pakovanje,mislim da je to za metalik boje.Najpre sam oprao kola detaljno,zatim sam pastu nanosio sundjerom kruznim pokretima i radio sam deo po deo,onda sam pustio da se pasta osusi 10-ak minuta i onda jednom pamucnom krpom ugrubo presao a sa drugom polirao do sjaja...i rezultat je ovaj

P.s malo mi je prolupao aparat pa su fotografije dobile neku ljubicastu boju u pozadini,sve u svemu vide se rezultati nadam se :D

post-778-0-39243700-1332277799.jpg

post-778-0-58396700-1332277772.jpg

post-778-0-81918400-1332277730.jpg

post-778-0-97014700-1332277705.jpg

post-778-0-42570900-1332277676.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Extra izgleda

:D

 

Sto se tice ljubicaste boje oprosticemo ti ako se pojavis na mini skupu u Beogradu. Mislim da je red da se upoznamo i vidimo autic uzivo.

:)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na pohvali znaci mi posle ove upale misica ruku da sam makar postigao nesto i da se primecuje glanc.. :D

Sto se tice skupa imam nekih obaveza ,zato se i nisam upisao na spisak jer nisam siguran da cu stici,ali ako se nesto promeni do tad banucu tamo. :)

Podeli ovaj post


Link to post

×