Jump to content
Zix

Zix i Celica T18 sti

Recommended Posts

Nema zurbe naravno,projekti restauracije u kojima sam ucestvovao traju jako dugo i po 2 god.ovo nije bas totalna restauracija ali je nekih 80%,tako da nazad nema,celica ce biti kao nova i jedinstvena pogotovo zbog farbe koju sam odabrao.

:twothumbsup:  nesumnjam da ce biti kao nova :bravo:

Podeli ovaj post


Link to post

Xexexe Nesso Celice 5.gen na radim u onu boju,zabranio sam farbaru... :P moram biti jedinstven jbg il mi propade projekat ovoliki ako bude jos neka ista ko moja :D salim se naravno...

Podeli ovaj post


Link to post

Osvezenje teme... :) Nadjoh konacno malo vremena i otisao da mi naprave boju za kola i uzeo ostatak materijala,sad samo cekam slobodnu garazu i komoru i da pocnemo polako da radimo,red je :) racunam da ce biti za nekih mesec dana.
Uzeo sam ceo program Glasurit jes da kosta ali i vredi.Dok se pravila boja za auto koju sam vec imao u glavi sta hocu,muku sam mucio sta cu sa felnama,trebalo mi je dobrih 2h i preko 200 kartica pregledanih da konacno izaberem jednu.da li sam pogresio sa bojama videcemo na samom autu,a i ako jesam farbacu opet. :D

 

post-778-0-10617700-1469631710_thumb.jpg

post-778-0-43686700-1469631729_thumb.jpg

post-778-0-06393900-1469631750_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

:twothumbsup:  nerece nam koja je u pitanju nijansa odabrana za felge :D  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Hmmm siva je za felne ali malo cudna siva to ne mogu bas da opisem,ali videce se kad se ofarba... :) Ima jos dosta posla do pocetka farbanja,opet se skida epoksi da vidim da li je nekim slucajem pokazao lim za ovo vreme stajanja i posle auto ide u Fertan najverovatnije i tu korozije tesko da ce biti posle vise.

Podeli ovaj post


Link to post

E posle dosta vremena da osvezim temu...nisam imao puno vremena za rad na Celici zbog posla ali sada se trenutno radi na spustaju zadnjeg i prednjeg branika i na trazenju odgovarajucih pragova koje cu moci da prepravim.u planu mi je naravno da spustim malo auto,tacnije branike jer mi je ruzno da ostane ovako pogotovo Celicin zadnji branika me nervira jer se vidi celokupni lonac znaci da je previsok naravno za moj ukus,njega spustam za 13cm,na prednjem braniku cu staviti one sankice da bi ga spustio oko 3cm vise ne smem da ne bi postao grtalica za sneg :) ,pragove trazim i imam ideju pa cemo videti koliko ce biti potrebne da ih spustim...nakon toga moram da napravim usis na haubi i auto ce konacno biti spreman za farbanje.sve ide polako zbog manjka vremena a i u potrazi za najboljom mogucom idejom,a iskreno mi se ne zuri jer svakako nisam planirao da auto izvezem na ulicu pre proleca.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Haubu hoces kao gt4 fazon ili nesto iz svoje glave?

Zar nije ceca trebala jos ovog proleca biti gotova?

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Izmenjeno od frank

Podeli ovaj post


Link to post

Tako nesto kao gt4. :) Pa ne znam nisam siguran da sam rekao da ce biti ovog proleca,nemogu da se setim...ako sam to rekao svakako sam pogresio :)

Podeli ovaj post


Link to post

Opusteno. Kad god bude,samo da valja

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

:welcome:  odlicnio si sve to isplanirao drug :twothumbsup:  samo to sa gt4 haubom nzm dali ce ti se uklopiti.. msm zbog ulaska vode   u motorni prostor posto ona ima otvor zbog intercolera :)

Podeli ovaj post


Link to post

Nije me mnogo dugo bilo.....mnogi su me i zaboravili predpostavljam,al evo da kazem zivi smo i ja i Toyotica :) ,ja doduse ostario za 2.god,a ona se podmladila minimum za 20.god....valjda to tako ide... :)

Auto je gotov ako izuzmem pojedine jos sitnice koje treba prepraviti i urediti dodatno ali nista mnogo bitno....motor nije radjen,delovi su skupljeni i cekaju cim zima prodje da se pozabavim njime,fali mi jos novi hladnjak koji cu uskoro nabaviti,da se odradi ta mehanika i da se auto konacno registruje. :**

Nazalost zbog posla nisam mogao da odvojm dovoljno vremena za auto pa zato i radovi traju dugo i traljavo da kazem...svakako uradjeno je mnogo da podsetim auto je ispeskiran kompletno,secen je pod i varen,zamenjene su celokupne podsajtne i sajtne sve rucno pravljene,rubovi,auto ceo bacen u epoksi prajmer,a kasnije oko rubova i krila uradjena avionska osnovna boja,sitna ulubljenja su izvucena spoterom,zadnji branik spusten za 13cm kao i bokovi iza tocka da bi se ukloplo sve sa branikom,skinut spojler mali sa sti modela i ubacen rep od gti,zamenjen prednji i zadnji nosac branika,ugradjena klima komplet samo da spojim creva,auto zasticen i spolja i iznutra sa 4cr zastitom ostaje da izvoskiram kadice vrata i sve ostalo,utroseno oko 6kg epoksija i 6kg zastite,iznutra tapacirana vrata i pod sa azmafonom da bi se smanjila buka,uradjen usis na haubi,zadnja stop svetla,auto ceo ofarban sa glasurit farbom kameleon,felne oz felne 17 ispeskirane sredjene i ofarbane.....ne znam ovo pisem sve iz glave vrv sam nesto i propustio.... :)

Ono sto ostaje je motor,pragovi,muzika i eto neke sitnice jos koje mi fale ili koje se dodatno setim a bice ih verovatno...

eto toliko za vaskrsenje moje teme,slike ce uskoro.... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Al je brutalna! Svaka čast majstore

Štopke si sam radio ili? Odlično izgledaju!

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Izmenjeno od frank

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala druze....sve je rucni rad... :) ima kazem jos sitnica da bude to to...ali dobro 90% glavnih stvari je gotovo...jos ce biti daleko lepsi kad se zatami naravno po zakonu... :-P 

Podeli ovaj post


Link to post

×