Jump to content
Shapeshifter

Shapeshifter's Ceca T23

Recommended Posts

Pozdrav svim kolegama i kolegicama na forumu! :)

Bio bi red da i kod vas napokon uparkiram svoju Cecu stoga evo kratkog pregleda od dana kupovine do danas.

 

22.11.2011.g. postao ponosni vlasnik!

Tražio sam TS-icu jako dugo i nakon što sam ovu kupio, drugi dan u oglasu izašla TS-ica u super stanju te je nju kupio prijatelj s foruma.

Šta reć, peh.

1.put je auto kupljen u 10/2002 u Italiji, 1.8 VVT-i (1ZZ-FE), 143 KS, 172 Nm.

Redovito održavan, od 02/2008 servisiran u Futuri, ovlaštenom Toyota servisu.

Na dan kupnje je imao 109.600 km.

Veliki servis obavljen u 09/2011 tako da nemam ništa od mehanike za radit/mijenjat na njemu. ;)

Sve račune imam od stvari koje su rađene, auto do 76k km ima papirnatu servisnu, a nastavak je elektronska.

 

Jako je bio izgreban sa strana, krov je nadrapao od tuče, branici oštećeni, baš je izvana bio u koma stanju.

Unutra jako očuvan, sicevi u super stanju. B)

Kompletan je kupljen serijski, to mi je bio jedan od uvjeta.

 

Ljetni setup je serijala 205/50 R16 sa Toyo Proxes CF1 gumama.

Zimske gume sam kupio odmah nakon auta i to 195/55 R16 Bridgestone Blizzak LM-25 RunFlat (RFT) - gume su tvrde za poludit! :-\

 

Potrošnja u gradu je blizu 9l, zadnji tank 8,3.

 

Evo par sličica:

 

post-242-0-03607600-1336328540.jpg

 

post-242-0-55555900-1336328690.jpg

 

post-242-0-74547700-1336328799.jpg

 

To su slike koje sam slikao kad sam ga kupio i na slikama se slabo vidi koliko je bio oštećen.

Svaki element auto je tražio popravak. ::)

 

E, onda su krenuli radovi:

- izrada novog ključa (skakavca)

- maknuo koplje od serijske antene i stavio malu srebrnu

- sredio žaruljicu u gepeku

- poliranje prednjih farova

- zamijenio treće stop svjetlo (jedva našao drugo rabljeno, našao razbijenu T23 pa kupio)

- montirao K&N panel filter

- kupljen originalni spojler

- napravljeno kompletno ravnanje i lakiranje auta (izabrao malo tamniju nijansu s krupnijim zrnom)

 

Ispolirani farovi:

imag01937910168.jpgimag01947927521.jpg

 

Zasukani rukavi - promjena opruga - stavio sam Eibach opruge koje sam dobio jako povoljno pa je auto malo čučnuo:

imag0227id.jpg

imag0246ar.jpg

 

Tijek radova i nove slike od jučer! :D :D :D

 

imag0273jp.jpg

 

imag0275nv.jpg

 

imag0976.jpg

 

imag0978i.jpg

 

 

p1030633i.jpg

 

p1030627y.jpg

 

p1030626v.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Super si sve upakovao i cestitke za kupovinu novog auta,sad ti ostaje samo da uzivas

 

A za TS sta reci,ispao si pravi baksuz

 

Ako ce ti biti lakse,meni se takva stvar dogodila pri svakoj kupovini auta do sada,kao po pravilu

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam i ovde na kupovini i na eXtra sredjivanju auta ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala! :)

@Simella: Da, totalno nevjerojatno! Dođem doma pun euforije i nazove me frend i kaže da bacim oko na oglasnik... Ja mislio da me neko zeza... Šta je tu je, jako sam zadovoljan i ovim a i manje troši. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo Shape, uradio si pravu stvar, po osecaju, i nikada se nemoj kajati zbog toga. Auto ti je super. Sipaj, vozi i uzivaj!

I dodji u Osijek u subotu!

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitke i sa moje strane,doduse malo zakasnele, ali od srca, posao odradjen bas kako treba.

Imao bih pitanje za tebe, vezano za montazu spojlera, ako si jos uvek aktivan na forumu.

Jesi li ga sam montirao, ili ti je to neko odradio. U pripremi sam istog zahvata, pa vise volim kada imam neka predznanja o tome sta me ocekuje(eventualna problematika, iskustva, i na sta obratiti paznju). Takodje me zanima postoji li tacno odredjen polozaj za montazu istog(neki nazovi "standard") ili je to po licnom nahodjenju, ili je to pak uslovljeno nekim duplim limom sa unutrasnje strane povrsine na koju naleze???

Veliki pozdrav, cestitke jos jednom, i sa srecom! :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav!

Dođem tu i tamo na forum.

Ja sam kupio originalni spojler od rabljene T23, bio je crveni i malo je bio ispucan lak.

Dao sam lakireru i on mi ga je sam montirao baš kako treba.

Znam da imaju gumice s donje strane i nekoliko šarafa.

Lijepi se i šarafi, mislim da će ti to znati montirati svaki imalo bolji majstor. :)

 

Hvala ti i znam da ti nisam nešto pomogao, ali ne trebaš toliko brinuti. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala tebi, jesi mi pomogao, i necu brinuti nego busilicu u ruke... pa kom opanci, Tom i Dzeri. :P Veliki pozdrav i hvala jos jednom.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav kolega!!!

Po drugi put ti se obracam, usput i da se pohvalim da sam u sopstvenoj reziji(sam svoj majstor) resio problematiku spojlera, ubrzo nakon sto sam te zamolio za savet po tom pitanju, i ispalo je super.

Sledece bih te zamolio-zainteresovan sam za koilovere za svoje vozilo (u pitanju je isti auto kao i tvoj), i kolega sa foruma @Dzvini me je uputio na sajt www.c-mod.hr, na kome sam i nasao podatak da ih imaju. Na e-mail sam im poslao upit u vezi tog artikla, ali nisam dobio nikakav odgovor sa njihove strane. Pitanje(molba) za tebe je, da li mozes da ih kontaktiras, ako ti ne predstavlja problem, i potvrdis mi informaciju, da li ih imaju i po kojoj ceni. Cena koja na sajtu stoji, je negde oko 600 eura, a u pitanju su D2 racing koiloveri.

Sto se toga tice, za sada toliko, ukoliko napravim pazar, neko bi mi ih mogao pokupiti u Osijeku, ili bi se vec dogovorili. Toliko sto se toga tice, za sada.

Drugo pitanje-obzirom da i ja imam u planu da u dogledno vreme svoj auto predam farbaru, i gledajuci kako su ti lepo poskidali sve sa automobila, ukljucujuci i prednju i zadnju sofersajbnu(za koje sam cuo da je nemoguce skinuti bez da se razbiju), zanima me koliko te je to zadovoljstvo kostalo u eurima, i jesi li auto farbao u nekom Toyotinom servisu ili tek kod nekog od pouzdanijih farbara?

Unapred hvala, pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

Joj grozno mi je što ti nisam odgovorio jer se nisam spajao na ovaj forum duuuugo...  :unsure:

Vjerojatno si sve već saznao, a i ja sam ti par stvari rekao, al evo da ponovim:

 

Da, C-Mod je imao na akciji coilovere od D2 za cca 600 €. Mnogi su mi rekli da već nakon 2 godine propišaju tako da se nisam upuštao u tu priču.

Svoju cecu sam samo spustio oprugama -3cm koje su čak malo mekše od originalnih. Ne sviđa mi se kako mi je zadnji kraj auta ostao malo "u zraku", al jbg tako je to kad nemaš gewinde.  :lol:

 

Što se lakiranja tiče, dao sam kvalitetnoj lakirnici "Zvon promet" i kod njih je auto bio mjesec dana. Skidali su branike, kvake, stakla i bome se potrudili pošteno. Tijekom radova sam im još donio crveni originalni spojler pa su mi i njega farbali i namontirali. Dosta još sitnica su mi sredili tako da me sve skupa koštalo 9.500 kn (~1.250 €).

Eto prošle su 3 godine i na nekoliko mjesta je počeo kit pucati pa i lak.  :(

Nije ništa tako strašno, ali me malo smeta.

 

Uglavnom, autom sam jako zadovoljan i danas ima tek 142.300 km na satu.  B)

 

Pozdrav svima!  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Opušteno sada ćeš biti aktivniji  :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala u svakom sluchaju, i uzivaj,zao mi je shto vam se nisam mogao pridruziti na skupu, pozdrav za sve. ;)  :)

Podeli ovaj post


Link to post

×