Jump to content
igorsnegi

Уградња климе у Королу XL E 90???

Recommended Posts

Колеге,да ли је ово неко већ урадио,каква су искуства,да ли је могућ овај подухват и колико је исплатив,колико кошта то "планинарење"?Знам да изледа не вероватно али знам да су постојали модели Е 90 за америчко тржиште који су имали уграђену климу тако да није немогуће!Шта мислите???

Podeli ovaj post


Link to post

Ta klima i mene kopka vec neko vreme,pogotovo sad kad pocnu vreli dani i kad pocnem da se lepim za sediste :) ...Mislim da je moguce,,nabudziti,,...video sam par corolla sa klimom a cini mi se da su par komada bile i na prodaju na polovniautomobili,i ja sam primetio da su sve cini mi se bile za americko trziste...Ja sam za celicu gledao i pitao na jednom mestu,a traze uglavnom oko 300e + - po otpadima koliko sam mogao cuti,i cini mi se da u tu cenu ne ulazi i neka pomoc za ugradnju :) ...Pitao sam jedan servis za klimu koliko bi me kostalo da donesem sve i da je ugrade i slagacu dal mi je rekao 200 ili 250e... :blink: Mnogo po meni to izadje,s obzirom da mogu naci mozda celog dobrog stranca sa klimom za lupam 700-800e mozda i manje, i imas gotovo sve zivo od delova i klimu...sad ne znam tacno za corollu ali cene su tu negde mozda malo jeftinije...Zanimljiva tema pogotovo nama koji cemo opet da se topimo po kolima celo leto :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Kapiraj da ce da ti osetno optereti motor, i poveca potrosnju. Pored pocetnog ulaganja ;)

Mozes ti na svaki auto da nabacis klimu, al nije klima za svaki auto :P

Podeli ovaj post


Link to post

Kapiraj da ce da ti osetno optereti motor, i poveca potrosnju. Pored pocetnog ulaganja ;)

Mozes ti na svaki auto da nabacis klimu, al nije klima za svaki auto :P

 

Већ постоје Короле за америчко тржиште са климом,све перформансе мотора су исте,на нашим Королама постоји остављено место за компресор,хладњак чак и дугме за климу па мислим ако бих пронашао половну идентичну климу за Королу да питање потрошње и снаге мотора не би био проблем.Што се тиче тржишне вредности моје Короле није велика,али је употребна вредност много већа па зато размишљам да уградим климу.

Podeli ovaj post


Link to post

Ugradjivali su klime na 1.3 motore ? :/

 

Да.Вртеле су се по огласима.Углавном је наглашено да су за америчко тржиште и углавном су биле беле или цигла металик боје.Моторе су имале 1.3.Од опреме су имале и серво волан и по нека је била аутоматик.

Podeli ovaj post


Link to post

Ta klima i mene kopka vec neko vreme,pogotovo sad kad pocnu vreli dani i kad pocnem da se lepim za sediste :) ...Mislim da je moguce,,nabudziti,,...video sam par corolla sa klimom a cini mi se da su par komada bile i na prodaju na polovniautomobili,i ja sam primetio da su sve cini mi se bile za americko trziste...Ja sam za celicu gledao i pitao na jednom mestu,a traze uglavnom oko 300e + - po otpadima koliko sam mogao cuti,i cini mi se da u tu cenu ne ulazi i neka pomoc za ugradnju :) ...Pitao sam jedan servis za klimu koliko bi me kostalo da donesem sve i da je ugrade i slagacu dal mi je rekao 200 ili 250e... :blink: Mnogo po meni to izadje,s obzirom da mogu naci mozda celog dobrog stranca sa klimom za lupam 700-800e mozda i manje, i imas gotovo sve zivo od delova i klimu...sad ne znam tacno za corollu ali cene su tu negde mozda malo jeftinije...Zanimljiva tema pogotovo nama koji cemo opet da se topimo po kolima celo leto :lol:

 

Да ли тај модел климе одговара специјално за Королу или су те климе за Тојоту универзалне,т.ј.да ли одговарају за више врста возила?

Podeli ovaj post


Link to post

Tacno je sto Ivan91 rece da u principu na svakom autu kada radi klima auto vuce malo slabije oseti se...E sad za potrosnju neka ispitivanja su rekla da kada je jedan skroz otvoren prozor (verovatno zbog otpora vazduha),auto trosi 0,6l/100km vise nego kada radi klima...Tako da rado bi ja menjao i 2-3l plina vece potrosnje za ladovinu u kolima :) Verovatno da motor 1.3 moze da izdrzi klimu cim su je stavljali u tu za americko trziste jer mislim da su isti motori po KW...a sto i ne bi imaju je i puntici,smartici,cak su i u nasu floridu stavljali za inostrano trziste i mnoga kola 1.0 cak pa idu...nisu za trke ali vrsi posao :)

Tako je i kod mene na celici isto je ostavljeno mesto za sve,i taj prazan prekidac,tako da je najbolje na otpadu uzeti proverenu klimu bas za corollu....znaci od prekidaca,cele instalacije,kompresora,hladnjaka,ventilatora itd itd i onda sve pase kako treba...mislim da nisu univerzalne,da ne bi recimo moglo klima sa corolle na celicu i obrnuto...mislim nisam siguran...Kad bi recimo za tih 250-300e koliko traze odprilike po odpadima za klimu bilo sa ugradnjom vec bi poceo da skupljam kintu :)

Podeli ovaj post


Link to post

To za prozor, je iskljucivo za otvoren put i neku brzinu vecu od 60 km/h.

Po gradu ne vazi :)

Drugo Kad ti se upece auto, trebace ti bar 15 min da radi klima da bi ti iole razladila auto. Jer korola nema neku izolaciju.

I trece, kad kupis, ima tu doosta se radi da bi se uglavila klima :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ta klima i mene kopka vec neko vreme,pogotovo sad kad pocnu vreli dani i kad pocnem da se lepim za sediste :)

Ti kako god da okrenes ti ces da se lepis za sediste jer si stavio kozna sedista. Najveca greska koji si mogao da uradis.

 

Sto se tice klime ok je da je stavis ukoliko je moguce i ukoliko je kupis po nekoj normalnoj ceni. Ja sam protiv klime u kolima jer kad god je ukljucena dok me neko vozi zabole me sinusi. :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

E, ovako da Vam kazem:

Tacno je da su odredjeni modeli corolle imali ugradjenu klimu, i to su pretezno bili modeli zvani "Arabica" , namenjeni trzistu srednje Azije i blisko istocnim zemljama, i nekoliko verzija za Americko trziste pretezno modeli sa 1.6 motorima pa cak i u GTI varijanti. Do nedavno je na sajtu Polovni Automobili visilo par takvih modela,a licno sam imao prilike da se vozim ( stopirao sam ), sa tipom koji vozi XL-ku, 1.3 sa klimom koja radi sasvim pristojno! To se sve desilo pre dva dana kad je bila ona vrucincina,na oko 30 stepeni,zena uzela auto,ja stopiram,kad naidje ONA!!!

Onako zapodenem pricu sa tipom i odmah skontam da ima i ono A/C dugme levo od klizaca za vazduh (cirkulacija/ubacivanje spolja).Naravno bila je ukljucena i veooooma dobro je radila!!! Onako par puta mi je izdemonstrirao kao ide sa i bez klime posto je put od Cacka do Ljiga uglavnom ravan ne racunajuci Rudnik.

Zakljucak: Po onome sto sam video, cuo i doziveo, Moj zakljucak je sledeci ( mada mi je i vlasnik rekao nesto slicno):

Klima u ovom automobilu i sa ovim motorom ( 2E, 2EE ), znaci mnogo, radi sasvim korektno, ALI.............i veoma lepo se oseti na dugackim uzbrdicama kakve su na primer one ka Rudniku, kada je potrebno saltati i jednu pa cak pri vrhu i dve brzine nize!! Znaci iznosi nas dvojicu ( oko 160 Kg, cirka ;) ) 2/3 u 5, pola one trecine 4, i na vrhu 3 sa nekih 80tak na sat. Pri pocetku uspona je bilo oko 90-100 Km/h.

Bio, video, doziveo iiiiiiiiiiiiiiiii...................imam veoma pozitivan utisak!! Toliko od mene.

Podeli ovaj post


Link to post

@ weverica,

.........nisam zaboravio na cajgere, nego nikako da je sastavim....znas kad deca otkriju pa se igraju... >:D

Podeli ovaj post


Link to post

.......i jos nesto,

da sam znao da su ovoliko dobre, kupio bih je daaaavno pre!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Nele vidim da si me zaboravio... Februar je davno bio i prosao cak se i sneg otopio

:P

Podeli ovaj post


Link to post

Ma taman posla da sam zaboravio, nisam, nego bilo mi u sobi koja je prazna, planirana za deciju sobu i tu trenutno drzim instrumente i tako ponesto. Posto je mom klincu to kao pecina sa blagom, usao unutra nasao tablu, i jos ponesto i napravio takav picvajz da je zena poludela za sekund....pretvorila se u Hulka bre!!!......srecom promasila me!!! Pa evo ti kako se zabavlja moj naslednik:

 

dsc00054kf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj post


Link to post

@ Ivan91...

Pa ja prosecno vozim vise od 60km/h po gradu,meni dodje isto,tj klima isplativija... :lol:

@wewerica...

Mogu ti reci da samo kad je auto na suncu bude pakleno sesti u sediste(malo vise nego na obicna sedista),a ovako je ok osim sto se malo znoje ledja...morao sam da platim neku cenu lepote :) Sva sreca nisam bacio presvlake koje su bile na prednjim sedistima,tako da cu da navucem kad postane nepodnosljivo :P

@igorsnegi...

Posto izgleda samo ti i ja sanjamo tu klimu u kolima,moj predlog je da kupimo po jednu onu pokretnu za restorane,pa stavimo na zadnju klupu i palimo po potrebi....to je najjeftinija varijanta,bile se prosle god na akcijama po tempu i tehnomaniji za 100e u vrh glave.... :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

@ Ivan91...

Pa ja prosecno vozim vise od 60km/h po gradu,meni dodje isto,tj klima isplativija... :lol:

 

Posto izgleda samo ti i ja sanjamo tu klimu u kolima,moj predlog je da kupimo po jednu onu pokretnu za restorane,pa stavimo na zadnju klupu i palimo po potrebi....to je najjeftinija varijanta,bile se prosle god na akcijama po tempu i tehnomaniji za 100e u vrh glave.... :lol:

 

Доста људи би возило аутомобил са климом али је у нашој варијанти колико видим јако скупо,скоро неисплативо уградити климу која кошта око 500-600 евра.Ја сам од 2000.године возио аутомобиле са климом па сам се мало размазио,о угођају да не говорим.На боље се човек врло лако навикне али на горе... :( :( :( .Као што написах у неком од претходних постова,употребна бредност мог аута далеко прелази његову вредност тако да размишљам о уградњи климе али не по сваку цену!!!

 

@Неледр

 

Мали је креативан и маштовит,види се од малих ногу само молим те искључи "пећину"из струје за време "перформанса"!!! :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ma znam salim se malo,naravno da ne treba nista raditi po svaku cenu...ali je realno nezgodno je bez klime u vrelim danima i stvarno je po mom misljenju ugodjaj imati je,vece je uzivanje i u voznji,manje nervoze po gradckim guzvama,lakse podneses duzi put itd...Ja se nisam navikao,mislim vozio sam 100kola ima i cale klimu,al pre sam imao ,,jugica,,tamo sta god da upalis grejanje il hladjenje duva vruce,ovde makar ima razlike toplo-hladno,al nekako mi ne ide ovaj auto bez klime :( ko zna mozda se nekad nadje neka povoljna klima pa i to,,nabudzimo,, ;)

Podeli ovaj post


Link to post

...hladjenje duva vruce,ovde makar ima razlike toplo-hladno,al nekako mi ne ide ovaj auto bez klime :( ko zna mozda se nekad nadje neka povoljna klima pa i to,,nabudzimo,, ;)

 

Не исплати се веруј...Данима сам у дилеми,потроших много времена и телефона распитујући се.За сада како ствари стоје,од 600 па до 1200 евра треба за уградити климу у аутомобил од 1200 евра.Да ли је то исплативо?Не по мом мишљењу.За 2500-3000 е можеш узети много млађи ауто са климом.Моје мишљење.

Podeli ovaj post


Link to post

.....i ispravno........u danasnjoj situaciji.

Podeli ovaj post


Link to post

Definitivnosi u pravu da se ne isplati,jedino ako znas da ces taj auto da vozis u narednih 15.god jos... :) Izgleda da je ona opcija najbolja koju sam rekao na pocetku,mislim na stranca sa klimom i imas sve moguce delove prepakujes,nesto mozes rasprodati sto netreba,nesto cuvas poput menjaca,motora...a skoljku prodas u gvozdze i mislim da bi tako klima i ostale sitnicice koje prepakujes dosla za dzabe prema mom proracunu... :) ta opcija je meni u glavi vec odavno,a za ovu da kupim samo klimu i ugradim je znam da bi izaslo ubi Boze...

Podeli ovaj post


Link to post

Definitivnosi u pravu da se ne isplati,jedino ako znas da ces taj auto da vozis u narednih 15.god jos... :) Izgleda da je ona opcija najbolja koju sam rekao na pocetku,mislim na stranca sa klimom i imas sve moguce delove prepakujes,nesto mozes rasprodati sto netreba,nesto cuvas poput menjaca,motora...a skoljku prodas u gvozdze i mislim da bi tako klima i ostale sitnicice koje prepakujes dosla za dzabe prema mom proracunu... :) ta opcija je meni u glavi vec odavno,a za ovu da kupim samo klimu i ugradim je znam da bi izaslo ubi Boze...

 

Слажем се у потпуности па ако неко налети на тако нешто,странац са климом,нека качи линк или нека обавести,хвала унапред,а ако нешто буде требало од делова ту сам!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Za kolko bi mogao da uvezes stranca sa solidnom limarijom ?

Jer se to mozda i isplati na kraju, uzmes sebi klimu i sta ti treba, ostalo u delove..Jedna vrata ti ovde kostaju 100 e , gola ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ja sam nalazio celice sa klimom za tipa 600-700e,mozda cak i sad stoji jedna crvena ali ima automacki menjac,i za americko je trziste tj ima drugacije stopove pozadi tako da eto to mi ne odgovara recimo...Isplati se 300%,jer ljudi ne bi drzali odpade da nije tako :) po mom preracunu mozes bar duplo da zaradis ako prodajes deo po deo,tipa kupis auto za 500e,klima sama traze 250-300e,motor oko 200-300e,menjac oko 150e,sto se lima tice,vrata nemas ispod 50e,gepek vrata malo skuplja,hauba opet malo skuplja,krila isto po 50e,pa farovi bez 30e nema sanse,stopovi isto,unutrasnjost,sedista,tabla,stakla,na kraju ti ostane skoljka koju isto na kilo prodas pa i tu tapnes 100 i vise evrica....iiiiii ima tu gomila stvarcica,izracunaj sve ovo pa ces videti...a sve sto je losije kod tebe prepakujes,napravis svoj auto tip-top...racunica je jasna ko hoce time da se zeza i naravno neces odmah sve rasprodati,kome nije frka za kintu resenje je super...Ja to razmisljam bas duze vreme,al nisam nasao pravi auto po pravoj ceni,i nisam siguran dal sam spreman da dam lupam tih 500e,jer uvk nadjem nesto sto mi je ne ophodnije :)

Podeli ovaj post


Link to post

Да ли одговара клима са Селике на Королу XL?Колико ли то кошта?

Podeli ovaj post


Link to post

×