Jump to content
Liftman

Me&My Liftback 1.3SR

Recommended Posts

Eee to je ono što smo svi čekali.. Još jednom svaka čast na odradjenom i da ga sa uživanjem voziš, i da...jedva čekam nastavak priče!

Podeli ovaj post


Link to post

Svidja mi se ovako deo po deo price, kao sto ocekujem sledecu epizodu neke serije da vidim sta ce se desiti tako i ovde :)

Podeli ovaj post


Link to post

ooo :bravo:  pa to se ceka drug,svaka cast samo napred.

nisam znao za trecu Corollu da posedujes :)  od svake po nesto i bice to Rolica ko bombonica. :D  :toyo:

znali se zasto je dihtung glave popustio posle tako kratkog vremena posle Sebinog otvaranja motora :huh:  da nije drug Seba vratio stari dihtung glave :D

jel leglo zadnje vesanje Gt\i sa diskovima? :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mogu da verujem da je blok bio zalivan, ja sam ga nosio i ns na hilznovanje vratili ga cistog i ofarbanog. Verovatno zbog toga nisam video da je zalivan.

Miksa pa nisam budala da puknem toliko para i da vratim stari digtung.

Sto si ga opet hilznovao? Sta nije bilo u redu znam samo da su hilzne bile kvalitetne i da sam sve to platio lepo.

Nek je sa srecom i da ga napakujes kako valja.

Podeli ovaj post


Link to post

Sebo> salim se drug,nego mi nejasno kako to da crkne dihtung tako brzo. a i to sa hilznovanjem verovatno da su ti lose oodradili u Ns,jer nema logike ponovo ga hilznovati da je ok ;)  :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Moralo je da se hilznuje, licno gledao i gurao prste :).... Tri dana smo vecali da li da se nosi blok na obradu jer kako su mi rekli zaliveno je na mestu gde ne bi smelo... i onda sam im samo rekao javite da li moze da se radi blok ili ne......javili su samo da je sredjeno i da ne brinem

 

@Milos

Dal Bane rece, to je negde prema Smederevskom putu, nisam siguran, 5 dana je radio i glavu i ventile

 

Diskovi nisu napakovani jer ne mogu da nadjem za pozadi nigde nove

Podeli ovaj post


Link to post

Samo polako :) Ogroman posao. Mogu da mislim koliko će da košta na kraju. S druge strane imaćeš jedinstven auto i kakav si želeo a takve stvari nemaju cenu. 

Podeli ovaj post


Link to post

Auuu pa ovo je ko Mala nevesta...al tek smo kod trece epizode :)

Podeli ovaj post


Link to post

U razgovoru sa Lukom(MR2 ex) i Vladom, predlog je pao da kada radimo sve novo na motoru da se uradi i prosirivanje usisa na glavi motora i obrada siceva ventila. Pregladali smo glavu i dalo se videti da ima vise nego dovoljno mesta da se sire usisi za svaki cilindar. Radovi ce zbog toga malo duze trajati na kolima ali rezultat na kraju kazu treba vise nego da otvori skrge motoru :)

 

Glava je donesena i dok se ne uporedi sa starom ne vidi se koliko je "pojedeno" aluminijuma iznutra :D

 

Slika0173.jpg

 

Slika0170.jpg

Ja kada sam hteo da radim sirenje usisnih i izduvnih kanala Nesa Hachi mi je rekao da mi nece prodati glavu ako to budem radio...

Zato što je glava napravljena idealno za tu konjazu da ne treba dirati nista sem ako se ne ide na neke visoko kompresijske klipove...

Podeli ovaj post


Link to post

Pravimo Dyno merenje na proleće da vidimo koji 4A-GE ima više konja, naravno mogu i ostali GE i FE motori, a da mora i neki F*V da se vide i Nm 

Podeli ovaj post


Link to post

Lifmene> to znaci da nisu odradili u ns dobro odradili prvi put? jer nemoguce da posle tako kratkog vremena su se pojavili zazori na hilzni :huh:   

sto se tice diskova imas za pozadi samo je pitanje koliko si spreman da platis? imas u verziji Brembo i Ferodo i Ate na nase trzistu.

Toyotin oem broj za gti diskove je 4243112090 barem ja nosim takve diskove> dimenzije 242*36*9 ;)  sve ja to danima studirao :D

 

brembo kat.broj koji tebi treba je 08918010 i tu je negde oko 5000 ako se nevaram 

ferodo kat broj DDF 401 oko 3500 koliko se secam

imas i Ate kat broj 24010901281 za njih neznam koliko kostaju,tek treba da zovem

Probaj u Japan x dali imaju kopiju Japanparts DP 201 ja kad sam zvao pre mesec dana imali su i bili su 2800 ali ja necu njih da stavljam ;)

 

Posto sam i ja u akciji zamene diskova i plocica,sto se tice prednjih njih sam resio sa Blue print diskovima i Brembo plocicama

dok za zadnje nisam jos nasao diskove ali znam gde se mogu naci,plocice zadnje sam narucio u verziji Blue print dok zadnje diskove BP nema nigde,a inace ovo u BP sam narucio u Febiu i cekam da mi stigne ovih dana iz Engleske :)

Pusticu ti broj gde sam ja nasao zadne diskov u PM ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Mogu se nazalost za kratko vreme pojaviti zazori na hilzni.

Najcesce kao posledica losih (ne potrosenih) karika sa prevelikim 'prenaponom' koje se koriste za 'osvezavanje' pred prodaju.

Drugi razlog moze biti lose mazanje uljne karike i treci lose ulje.

Podeli ovaj post


Link to post

To je radio Cubi u Novom Sadu iskreno rekao sam drugaru koji mi je radio motor da ga zove i da mu se na.je.e svega bas.

Karike su bile NPR koliko se secam a lepo sam ih i platio.

Laki radio sam motor za mene nisam stavljao sranja unutra, sve me kostalo debelo i nisam zalio posto sam znao kakav motor pakujem i da ga pakujem za sebe. Dihtung sam nasao samo na jednom mestu i ti sam ga uzeo, sve ostalo je bilo cekanje min 15 dana. I taj dihtung je bio oko 6000 din.

Podeli ovaj post


Link to post

Znam Sebo , verujem ti.

Ispalo kao da te prozivam a nisam imao ni najmanju nameru.

 

Mozda su 'fake' delovi, odakle znam...

Buni me malo prica sa tecnim metalom, jer ukazuje na "brze popravke" jer kada je motor go i ide na masinski obradu , nikakav problem nije bilo koji deo zavariti i obraditi...

Ne znam, nagadjam napamet, a lupicu opet nesto i uvrediti nekoga...

Podeli ovaj post


Link to post

Cubika važi za vrhunskog majstora, čak ga i V&N hvale jako čudno

Podeli ovaj post


Link to post

Ono sto mene buni trenutno je potrosnja goriva. Auto sada trosi oko 6 L benzina u gradu, kombinovano sa magistralnim putem do Obrenovca, kako mi je Liftman preneo sinoc...

Da li je moguce da protokomer nije lepo nastelovan i da pravi siromasnu smesu?

Jer ne postoji opcija da se vidi da li je dobro nastelovan protokomer, tj. da li je smesa siromasna ili bogata.

Majstori steluju protokomer na sluh, sto je po meni lose, ne znam kako bi ga nastelovao da radi kako treba...

 

Jedino sto moze da se uradi jeste da se mere otpori/naponi na protokomeru ali ni to nije bas najsrecnije resenje...

 

Meni je najmanje auto trosio na autoputu kada smo isli na Palic, oko 7.5L do 90km/h (3000 obrtaja)... nikada manje nije trosio nego tad.

 

Zbog siromasne smese gore dihtung, klipovi, karike, ventili...

Podeli ovaj post


Link to post

Чекај.... Јел то ГТи готов... А прича није још, слике...

Баш мало троши за очекивану снагу... Мислим да није могуће да је толико сиромашна смеша а да се не осети на леру или при убрзању...

Podeli ovaj post


Link to post

Laki ja sam blok drzao u sopstvenim rukama vise dana. Prvo dok smo rasklapali a posle hilznovanja sam dva dana prao naftom kanale u bloku dok se sve nije sijalo kao sunce, posto majstor nije hteo da ga pakuje dok ne bude cist kao iz fabrike. Nigde nisam video da je zalivan, ni moj majstor cak ni u Cubika nista nisu spomenuli. Jer da sam ja znao tako nesto taj blok se ne bi radio nego bi jurio drugi. Prosto mi je neverovatno da neko zaobidje tako nesto i ne kaze mi.

Hilzne su bile kolbenschmidt jedne od nejboljih platio sam ih 150 e. Znam da je bilo pitanje da li da hilznujemo blok i rekoh kad radim sve onda neka bude full.

Sto se delova tice ja stvarno nisam stedeo. Original semeringe sam placao debelo posto nisam hteo da stavljam svasta. Prosto mi je neverovatno kad cujem ovako nesto jer znam koliko sam dana proveo sklapajuvi taj motor, i jureci delove po celom Beogradu i to sve GSP-om. Nadgledao sam i kontrolisao sve, a ja sam licno kupovao delove, a kakav a sta su oni meni uvalili to je sad pitanje...

Wewerko 7.5 l na 90 na sat je mnogo.

Podeli ovaj post


Link to post

Biće da je Wewerko pokvaren

Podeli ovaj post


Link to post

Ono sto mene buni trenutno je potrosnja goriva. Auto sada trosi oko 6 L benzina u gradu, kombinovano sa magistralnim putem do Obrenovca, kako mi je Liftman preneo sinoc...

Da li je moguce da protokomer nije lepo nastelovan i da pravi siromasnu smesu?

Jer ne postoji opcija da se vidi da li je dobro nastelovan protokomer, tj. da li je smesa siromasna ili bogata.

Majstori steluju protokomer na sluh, sto je po meni lose, ne znam kako bi ga nastelovao da radi kako treba...

 

Jedino sto moze da se uradi jeste da se mere otpori/naponi na protokomeru ali ni to nije bas najsrecnije resenje...

 

Meni je najmanje auto trosio na autoputu kada smo isli na Palic, oko 7.5L do 90km/h (3000 obrtaja)... nikada manje nije trosio nego tad.

 

Zbog siromasne smese gore dihtung, klipovi, karike, ventili...

Wewerko po meni je to nemnoguce da toliko trosi,proverite vi plovak u rezervaru da nelaze ;)  relno meni trosi kom voznje oko 9 litara na benzin. da trosi tako malo nebi ja ubacivao plin :D

a to sa protokomerom nzn sta bi vam rekao,da je toliko ustriojen tj lose ustelovan nebi mogao ici i raditi kako treba. :huh:  

ostadoh bez teksta :huh:  :ph34r:

Podeli ovaj post


Link to post

@seba

 

 

a sta su oni meni uvalili to je sad pitanje...
 

 

Na ovo sam i mislio, druze...

 

 

Wewerko 7.5l na 90 na sat je mnogo.

 

 

Slazem se, posebno u ravnici.

Podeli ovaj post


Link to post

Beograd - Palic - Beograd = 380km - pola rezervoara goriva...

 

da li je realno ili ne ne znam, ali ni yaris TS ne moze da trosi 6L u gradu, na otvorenom mozda ali u gradu nema sanse.

Podeli ovaj post


Link to post

Grad je relativna stvar. Ako po gradu voziš kilometar-dva onda je 9l , ako voziš više i isključuje se saug onda pada na 6-6.5. Meni je sa novog BG do Pančeva kroz grad i sve semafore bio prosek ispod 6.5l, a u Šidu gde nema relacije preko 2km mi je oko 8.5l. Na otvorenom je TS oko 5-5.5l (magistrala). Što duža relacija, manji prosek.

Podeli ovaj post


Link to post

...i tako dok je blok bio na obradi pojavile su se ideje da se razbusi motor na vecu kubikazu, ma moze sve samo sta time dobijam....snage koliko hoces....a da li mi treba????? ;)

 

Sa sirenjem cilindara trebaju i novi klipovi, karike lezeci, itd, ako vec sve to radimo onda trebaju i vece dizne, a ako to radimo onda treba novi komp :)...i onda smo shvatili da smo otisli u naucnu fantastiku :) :)

 

Zakljucak je da blok ostaje kako jeste, dobili smo da motor lakse dise sa obradjenom glavom i "cherry on the top", da se napravi pletena izduvna grana :)

 

Sa tim zakljuckom krenulo se na dalje sredjivanje kola. Uradjen je swap celog trapa sa pridodatom balans stanglom koju 1.3 nije imao, onda je sa plavog skinut servo uredjaj i prebacen na sve to, zamenjen je kocioni razvodnik sa Gt-i zbog zadnjih kocnica.

 

Samo je javljeno jedan dan da je blok stigao i pocinju polako pripreme, ja dotrcavam da to vidim  :wub:  :wub:  :wub:

 

Slika0164.jpg

 

Slika0165.jpg

 

 

E onda nastupa insajder sa slikama koje bi verovatno otisle u rekla-kazala jer ja nisam mogao da prisustvujem cinu sastavljana motora tu nedelju zbog posla...Nesso, hvala ;)

 

12395314_10207163763028972_1012788400_n.

 

12404548_10207163763748990_649930976_n.j

 

12395501_10207163762828967_56389710_n.jp

 

12398987_10207163763468983_2130184099_n.

 

12404410_10207163763708989_948971196_n.j

 

 

 

polako ali sigurno motor se pakuje....u sledecoj epizodi poslednji cin pakovanja i prvo paljenje  :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

×