Jump to content
Liftman

Me&My Liftback 1.3SR

Recommended Posts

nista za sada...ng ludilo pa odmaram i ja :)

 

skoro 1000km pa na zamenu

Podeli ovaj post


Link to post

Samo ako ideš preko 8000rpm, i ovo nije za svakodnevnu upotrebu

Podeli ovaj post


Link to post

Znaci ovo sto sam ja istrazivao nije bas u vinklu.... :huh: , ce nastavimo uzivo onda

Podeli ovaj post


Link to post

meni je sve jasno ali mi nije jasno sto ako si vec pravio racing engine... ne pravis racing granu? sta ce ti snaga u niskim obrtajima? da vuces prikolicu? :P

Podeli ovaj post


Link to post

Wewerko>Lifmen je skockao auto da uziva u njemu a ne da ide na 402 da se trka, :D  a i bio si prisutan na predhodnom skupu  kad je pricao da ga nece prziti preko 5000rpm ;) a i ti mi nesto nepotezes racing engene a istu stvar si malte ne radio kao i Lifmen :D

Lifmene>i meni deluje ova grana sa slike previse ozbiljno. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde da nije bio tu kada smo svi pricali pa da ga razumem...samo ja njega ne razumem kada ce da tera po gradu auto na preko 5000rpm a trosi mu i pri 2000rpm 10l goriva.

 

Ako sam vec prosirio usis na glavi onda malo da to sve ukomponujem i sa izduvom. A kako cu to...to cu jos da slazem kockice i da trazim najbolje resenje. Svaka pomoc je dobrodosla, sve drugo "a zasto to", "pa ne ide to na taj auto"....BLOK!

 

Za ovo jeste siroka tema jer svako ima svoje vidjenje kako treba da izgleda tacno izduv...ovaj izduv sa slike inace kosta 1350 dolara...uradio bih nesto slicno sa duzim cevima za svaki cilindar pa onda spajanje u dva pa jedan... pa da li da budu duze ili sire cevi iz cilindara pa gde da ih spajam na kojoj duzini od motora, da li u 1 ili postepeno...to su pitanja ;)

Podeli ovaj post


Link to post

A zasto nebi stavi njegov fabricki izduv koji je bio? :mellow:  ja jesam bio prisutan na proslom skupu ali te nepita zasto stavljas nov izduv [pored svog koji je bio na beloj Roli? :)

Podeli ovaj post


Link to post

Samo ako ideš preko 8000rpm, i ovo nije za svakodnevnu upotrebu

 

Mrzi me da pišem roman https://en.wikipedia.org/wiki/4-2-1_engine_exhaust_systems

za početak, posle malo pogledaj kako izgledaju race only izduvne grane.

 

Ukratko to za tvoj standardni setup po meni ne

Na linku izmedju ostalog pise:

Advantages

 But for local commuting - which includes driving on busy streets and narrow roads - involving operating in low-to-medium rpm for significant periods of time, car performance would get slightly degraded. 4-2-1 engine exhaust systems have been specifically designed to help in such scenarios. 

 

Disadvantages

 Hence, there is a reduction in power and engine performance at higher rpm.

 

To nije bas suprotno od onog iz tvog prvog posta?

Sorry ako sam nesto lose shvatio

Podeli ovaj post


Link to post

Skupa stvar... Najbolje da saznas nekako dimenzije tako neke skupe pa da kopiras. Da sam pravis od nule bi bilo preskupo, a ako prodjes jeftino ili te je slucajno ubolo ili nisi nista uradio.

Da li se pravila neka "ljuca" verzija tog motora? Ako jeste mozda ima na njemu fabricki sportska grana, pa da razmislis o tako necemu

Podeli ovaj post


Link to post

Tako sam i ja razumeo Milosa kada smo se svi videli da 4-2-1 radi bolje od fabrike na nizim obrtajima....a i oni ludaci na Wheeler Dealer vidim to redovno rade na automobilima kojima fali fabricke snage...na jednom Roveru su uradili tako dobro da je ja mislim samo auspuh vredeo vise od auta :)

 

 

@Nenad...posle ovog nema dalje...sem noviji 4A-GE silver i black top....to treba da jurim i po stranim forumima ali vise nemam ni vremena ni zivaca da se toliko udubljujem jer imam jos stvari po kolima da radim

Podeli ovaj post


Link to post

Nenade> evo sve verzije 4A GE motora,moj i Lifmenov je treci na slici, a cetvrti i peti tj Silvet top I bleck top ja mislim da kod nas i nema ;)

                             neznam koliko se sve to vidi na slikama

 

                           post-2218-0-59293000-1452557696.jpg post-2218-0-34834200-1452557962.jpg

 

 silver top                          post-2218-0-08422300-1452557707.jpg

 

  black top                        post-2218-0-77579400-1452557711.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Imaju ova dva kod nas...aj sto su pimpovani...neg sto su zakljucani  :D

Podeli ovaj post


Link to post

@Tarantino While in long 4-2-1 headers, exhaust gases get cooled on their way, because of the huge heat loss due to radiation, eventually delays the catalyst activation. Exhaust temperature can be increased by increasing ignition timing, but it further leads to several problems like knocking and unstable combustion.

 

Ne čitaš za običnu 4-2-1 već za long. Kakva je na slici

 

@Liftman nisam ti rekao da ideš na ovi varijantu 4-2-1, pogledaj kakvih još imaš mogućnosti

Podeli ovaj post


Link to post

Wewerko>Lifmen je skockao auto da uziva u njemu a ne da ide na 402 da se trka, :D  a i bio si prisutan na predhodnom skupu  kad je pricao da ga nece prziti preko 5000rpm ;) a i ti mi nesto nepotezes racing engene a istu stvar si malte ne radio kao i Lifmen :D

Uzivam i ja u mom autu nije to problem, i pitanje da li cu ja ici na 402, ako budem isao necu siliti auto... ici cu da bude vise ucesnika i kako bi taj "sport" zaziveo kod nas kao i Milos...

Bio sam prisutan istina, Greota voziti taj motor do 5000rpm, motor je pravljen da se vrti a ne da vozi na 60% snage :(

Ja svakih nekoliko dana kada auto malo duze vozim po gradu zavrtim preko 7000rpm cisto da se malo procisti garez koja se nakupi od voznje u gradu.

 

 

Ako sam vec prosirio usis na glavi onda malo da to sve ukomponujem i sa izduvom. A kako cu to...to cu jos da slazem kockice i da trazim najbolje resenje. Svaka pomoc je dobrodosla, sve drugo "a zasto to", "pa ne ide to na taj auto"....BLOK!

Stigla mi je wideband sonda sa cukicom i voleo bih jedan dan da nakacimo na auto da proverimo AFR. Cisto da budes siguran da je sve u radu.

Koliki je fi na 1.3 motoru? Na 1.6, generalno na 4AGE, fabricki je fi45.

 

@Milos ovako nesto?

skyactiv-g_04_en.png

 

@liftman baci se na citanje stranih foruma club4ag.com/forums, stranica posvecenih 4AGE motorima (http://www.billzilla.org/engexhaust.htm) svi se kunu u Bill Sherwood informacije :D

Mozda moze da pomogne i kalkulator?

http://www.mezporting.com/exhaust_length.html

Podeli ovaj post


Link to post

Ti me razumeš :)
 

Opet nije isto 4A-GE postavljen u AE86 i kod Liftmana pa je drugačiji fazon izduvne grane

 

@Liftma kad čitaš obrati pažnju na ostale stvari koje su pratile izduvnu granu, najverovatnije su bregaste promenjene i neki remap 99%

Podeli ovaj post


Link to post

downpipe je malo izdužen i iskošen na ae86 zbog pozicije motora, ali dobro.

U principu pravi se na isti fazon samo sto neće prvi cilindar imati 30cm nego 20cm cevi do ukrštanja dve ili više cevi...

 

prilikom menjanja usisia i izduva remap mora da se radi upravo zbog AFR-a o tome pricam kao navijen, u suprotnom se dešava šta? motor dobija više vazduha nego što je ranije imao, mapa na kompu je rađena za stock motor, granu... smeša je siromašnija i može da se desi da izgore ventili.

Slično je kao kod plina, napravi ga da malo troši a da ide, i onda u usis guraju sunđere da smanje protok vazduha da bi auto mogao da ide a da troši malo...

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno mrzelo me bilo sta da kacim sta se desava kod mene, a desavalo se :)

 

Sada cu pobrojati pa cu slikama kasnije ispratiti

 

- Uradjena sacasta prednja maska

- Uradjena druga zamena ulja i filtera

- Nadjena oba krila u skoro pa novom stanju

- Napravljen nosac za klimu

- I danas prepravljena klima sa 1.3 na 1.6 i osposobljena za leto  :neo:

 

Preostaje prelazak na vece kocnice, i malo estetike da udarim po limariji :D

 

naravno i neko pranje pre toga kod steam bi mogao :)

Slika0252.jpg

 

Kompresor klime se ne vidi, cevi za klimu se ne vide ....ne znam ni sto sam okacio ovu sliku...hahhahahaha

Podeli ovaj post


Link to post

Sto bi ti rek'o: "Slike...or didnt happen" ;)

Podeli ovaj post


Link to post

:twothumbsup:  slozio bi se sa Pecom :D  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Znam, znam....kriv sam, sto sam i unapred upozorio :) :)

 

Al bice :)

Podeli ovaj post


Link to post

×