Jump to content
Liftman

Me&My Liftback 1.3SR

Recommended Posts

Ja ne vidim da je neko nekog zj. Niti sam nekom prodao ovo niti sam nekom uzeo pare.

 

Poenta je sto ovo mozda nikad nisi video na Corolli, zato sam postavi jednu veoma retku sliku da vidim koliko vas prepoznaje sta je na slici...a sobzirom da sam post pre toga postavio kako sam rasturio auto recenica se super uklopila.

 

Nisam mislio da ces da se vredjas, meni je drago da se bar neko iznenadio za sliku

Podeli ovaj post


Link to post

Apsolutno se ne vređam, baš me briga šta radiš sa svojim autom. Ja priznajem da se ne razumem ni u moj auto (za takve zahvate) a kamoli u tvoj, tako da mi nije bilo teško da poverujem da si to i uradio. I mogu samo da kažem...šteta što nije istina, pošto je tabla ludačka. A smem i valjda ja malo da se zezam u tvojoj temi i da njačem :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti ne smeta...osecaj se kao kod kuce ;)

 

Veruj mi, ja bih ovu tablu tako slatko posedovao, a prvo sam mislio da je Gt-i tabla extra...ovo je vrh celog ludila. Ali i da je nadjem nece hteti da radi kod evropljana zbog kablova.

 

A sto se tice prepakivanja oko kola...sto kaze moj komsija...ako su mogli oni u fabrici da sastave ceo auto ..mogu i ja glupi tapacirung na vratima da skinem (bili mu obili vrata pa ga pitala zena kako on to moze a ne radi u Zastavi) :D

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je mehanicka tabla od gti-a daleko zanimljivija i lepsa. Doduse ukusi :)

Lepo si nas provozo :P

Podeli ovaj post


Link to post

Tek malo pre videh sliku, i gledam sta mi je sve drugacije...

Volan, rucica menjaca, radio, klima, patosnice, sedista, nema podizaca prozora, tockica za otvaranje/zatvaranje ventilacije u sredini...

I naravno tabla. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Pa posteno da ti kazem,prosto sam se obradovao a ne uvredio da neko kod nas poseduje ovu tablu,a zacudio sam se kako si je uopste upakovao jer ja ni onu od gti/a sa dodatna tri cajgera nisam mogao da stavim jer je velika zafrkancija.Cinilo mi se da treba da zamenim celu instalaciju jer sam je uzeo od drugara i pola kablova i dzekova nisam imao a ono sto sam imao nije uopste odgovaralo.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovaj put nema magaraca....stigla KLIMA! ;) ;)

 

Zbog tajnog skrovista i operativaca, slike nisu mogle da se naprave za vreme ugradnje klime. sutra su zavrsni koraci..a toliki posao samo zbog ovog maleckog dugmenceta!!!!

 

 

post-1184-0-52789700-1354142837.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka cast na poduhvatu, ovo je cini mi se prva a/c modifikacija. Ocekujemo iskustva :)

Podeli ovaj post


Link to post

Au Cestitam sada jedva cekas toplije dane da se ladis :D

Podeli ovaj post


Link to post

Insajderske slikeeeee na prodajuuuuu!!! Insajderske slikeeeeeeeee na prodajuuuuuuu... 100 eu komaaaad!!! A mož` i tri za trista! :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro je otkrili smo da ima samo tri slike :D

sada ide spustanje cene :P

Podeli ovaj post


Link to post

Za količinu si mogao odmah da pitaš... :P A sniženja ima u supermarketima... Videh da su testenine na akciji -30%! One su važne za dopunu glikogenskih depoa! :D

 

P.S. Šta će Milan da nam uradi kad vidi ove postove! :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i slika posle. Moram da se zahvalim timu iz senke ;)

 

post-1184-0-56336500-1354305023.jpg

 

post-1184-0-46826900-1354305063.jpg

 

post-1184-0-09485700-1354305089.jpg

 

post-1184-0-65313600-1354305112.jpg

 

Kais nije stavljen jer treba da se napuni klima freonom i uljem pa da ne zunda u prazno

 

....a utisci na leto hehe

Podeli ovaj post


Link to post

Klima kad je ugasena ili nema freona ne vrti se kompresor, samim tim ni ulje ni freon... ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Jos jednom respekt za ovo... Aj sad lepo gde si kupio, kolko si platio, kolko traje ugradnja, gde si stavio kompr itd :) Ili ja nisam pazio na casu ???

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo je vrlo zanimljivo,slican poduhvat sam i ja hteo ali je po mojoj racunici ispadalo previse skupo... :( pisi sve sto je wazzuu vec pitao da se ne ponavljam,sigurno sve to sve nas interesuje :) svaka cast na projektu :thumbup:

Podeli ovaj post


Link to post

@ liftman - klima inside! Nedostaje još servo i vozi Miško! O0

 

@ dimitreye - ne znam zašto, ali mi se čini da grešiš u ovom slučaju... :unsure:

Podeli ovaj post


Link to post

@Nasud Siguran sam da ne gresim jer sam servisirao klime!

 

To sto nju kais vrti znaci da se samo vrti remenica, a dok spulna ne sastavi kompresor stoji i sve u njemu. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da je Dimitrije u pravu, dok se ne cuje cak kompresor stoji vrti se samo remenica

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tog kaisa tice, znao sam i sam to, ali preporuka majstora je da skinem dok ne napunim...lakse mi da skinem nego da remontujem za 100e ili koliko je vec remont

 

e sada...klima je dosta jeftino nadjena, tj trazeno dosta ali zbog stanja klime spustena je cena na 150e. Na kraju je nadjeno na klimi jos sakrivenih mana - ventilator nije radio nekoliko brezona nisu valjali, pa je sve to moralo ispocetka da se radi popravlja vari steluje...delovi za nju su retki kao ptica Kivi i skupi ko svetog Petra kajgana. i kais ce morati posle leta da se zameni, tako da jos kad se plati rad na njoj, punjenje, kais...(nadam se da je to kraj spiska) nece preci nekih 500e.. Ugradnja traje dan i po zbog struje, pod uslovom da je originalna instalacija, jer struja vuce najvise vremena, instalacija mehanike je manji posao. Motor 1.3 je predvidjen za klimu i sve rupe na motoru i rupe u sasiji postoje, znaci samo kao Ikea..A ovo je klima za 1.3 motor, a naravno 1.6 i 1.6gti imaju svoj drugaciji kompresor. Ali postoje i podvrste 1.3 klima, na zalost ovu sto imam je sa 1.3 karburator a ne EFI jer EFI klima ima jos jednu zicu za kompjuter gde podize ler za 50-100 obrataja u leru da ne bi ler pao na 500-600 ili cak ugasio motor gde postoje slucajevi. Videcemo na leto sta ce biti.

 

Da napomenem , cena ugradnje bi bila otprilike 1/3 auta po nekoj trzisnoj vrednosti, ali ovaj auto u ovakvom stanju vredi bar 2500 (sta sve ima i sta ce imati), meni te pare nece skoro niko ponuditi, tako da ja vozim auto koji je u rangu polovnjaka oko 3000e. Svi vitalni delovi su zamenjeni novim sto znaci da vozim i mladji auto, rdja skoro i da nema tako da...buducnost je lepa :)

 

@Nasud...servo....pihhhh...nikad..Vozio sam u GTi-u i nista mi se ne svidja...sa servom nemam pojma da li su mi gume malo ispustile, a posto mi je to najveca mana...gledanje stanja guma...cim osetim da u mestu teze okrecem, znaci pravac pumpanje. skupa i letva volana, mora opet kais i remenica i cevi itd...ako mi nadjes sve to za 70e (ali remontovanu ili ispravnu letvu) cu razmislim

 

Ono sto dobijam al kad cu da ugradim su el retrovizori, podesiv volan i podesiva sedista (mozda njih i ne uzmem) i kilometar sat sa 200kmh. Ostajem mi da nadjem jos pranje farova.

 

Jedino mi jos farovi fale jer pravljenje plasticnih se poremetilo zbog firme koja me je u poslednjem trenutku otkacila i sada moram da sam uradim ili da nadjem ko radi vakuum formiranje akrila tj pleksiglasa tj klirita hehe

Podeli ovaj post


Link to post

Au svaka cast radovve koje si uradio, a jos veci Respect za radove koje ces tek raditi

Podeli ovaj post


Link to post

×