Jump to content
Liftman

Me&My Liftback 1.3SR

Recommended Posts

Hahahhaa...pimp my car.....

 

E imam i ja za tebe jednu...samo da mi se napuni baterija i prebacujem....

 

Ja se i dalje premisljam za taj spojler....

 

Milose...mozda ti uzivo promeni misljenje?????

Podeli ovaj post


Link to post
E imam i ja za tebe jednu...samo da mi se napuni baterija i prebacujem....

 

Dobra ti ta baterija čim se puni 24 sata... Mislim ono... :o :lol:

 

@ Đokić - dođi na neki od sledećih velikih skupova, rado ću te provozati u beloj sa slike... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Sad me bomwollen podsetio za diode u kolima

 

Uradio sam letos al zaboravih da postavim...umesto obicnih sijalica za rikverc ubacio sam 10W LED

 

To mu dodje nesto ovako

mZxj9QCRyDE5mpuWQOrtvUw.jpg

Ko zna koliko ovo jako svetli znace o cemu pricam...ali na zalost posto mi je rebrasta plastika dosta svetlosti se gubi...da je prozirna....verovatno bih video kroz zid :D :drive::yeah: :yeah:

ali ovo je prvi put da u mraku kada idem u nazad nesto i vidim, tj do sad su ova rikverc svetla kod svih automobila sluzila samo za ukras :)

 

post-1184-0-43980000-1378400485.jpg post-1184-0-36441900-1378400483.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ala svetli ko bozicna jelka :D

 

Jos sto kazes da ti nisu ti stari rebrasti farovi mogao bi komotno fudbalski teren da osvetlis da se deca malo poigraju i uvece :neo:

Podeli ovaj post


Link to post

Bitno je da se tebi sviđa ;)

Podeli ovaj post


Link to post

I dalje zalim sto se tebi ne svidja :P

 

ako nekad naletis na tvoj predlog...uzimaj!! Taj manji ce mi biti za zimu...sa ovim mogu sneg da razgrcem :D

Podeli ovaj post


Link to post

Drustvo treba mi pomoc...

 

Naisao sam na lepu kombinaciju za felne. Razmisljam se da predjem na 15" zbog ovih felni...

Ali imaju 195/50 gume pa me brine jer sam skeptican da li pripadaju "niskoprofilnim" gumama, mada im je debljina zida 9.75cm. Cuo sam dosta prica kako plitke gume unistavaju trap i silent blokove i ostalo podvozje, pa da li je i koliko je to tacno i da li cu imati problema sa njima po beogradskim rupama?

 

zhso.jpg

 

 

 

kiay.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

ne moze tvoj trap to da podnese, fabricki je 13...mozda i moze jedno izvesno vreme bez posledica ali sa tako niskim profilom gume vrlo je izvesno da ces nesto rasturiti...osim toga ukalkulisi skuplju gumu, poliranje tih felni i ako je potrebno ispravljanje..kacio si vec negde okvirne cene....skupa rabota

Podeli ovaj post


Link to post

velika je to razlika,ili nek ti proda bez guma ili nista.da li si gledao uopste da li bi bio problem sa rubovima zbog sirine gume?ja bih max 175 sirinu stavio

Podeli ovaj post


Link to post

Za divno cudo leze isto kao i ove 14 bez problema, nisam slikao kada su bile montirane, ali lik na istoj Corolli ima 15 i ovu dimenziju i ne zali se, e sad koliko dugo nece da se zali i na sta

Podeli ovaj post


Link to post

neminovno je kad tad da malo krene trap da popusta,pogotovo kod starijih automobila.e sad pitanje je koliko ga vozis i po kakvim putevima i da li ces zaradi stylinga malo zrtvovati trap.sve je na tebi.ali to je predimenizionirana sirina gume za taj auto.

Podeli ovaj post


Link to post

Ok mislimo na isto, mada sam ja i hteo da smanjim na 185/55. Jedino sto mi ceo trap obnovljen zajedno sa oprugama i amortizerima pa zbog prilike cisto da probam i 15....

Podeli ovaj post


Link to post

195/50-15 se vodi kao niskoprofilne ali imaju dovoljno ''mesa'' da amortizuju sve udarce rupa, Ja bi stavio 15'', koje su dimenzije felne

Podeli ovaj post


Link to post

http://www.pointsb2c...om/default.aspx

185/ 55 15 je guma koja ide na tvoju Rollu i tu dimenziju felne bez problema, mada ukoliko je ET 35 kod alu felne po felgenkonfiguratoru može i 195/50 15 dimenzija gume.

Podeli ovaj post


Link to post

kiay.jpg

 

Po meni bi felne baš lepo čučnule. Ali auto nema servo, trap nije predviđen za ovu dimenziju guma, putevi su nam blagi užas...

Podeli ovaj post


Link to post

Posto je sezona letnjih guma za mene zavrsena ova odluka ce da saceka April.

 

@Piske, koliko sam saznao za felnu kaze ET 38, i minimum minimuma je 185/55 ali opet dobronamerni savet koji sam dobio kaze, da takva guma nece mnogo stititi ivicu felne kada se priblizim trotoaru :(

 

@Laci...nemoj me chikas, ce se pomamim pa nadjem i servo letvu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno izgleda :) !

 

@Laci86- ma ne chachkaj chicha Uchu, opasan je kad se zainati :P

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nemam pravo da se javim povodom tvoga pitanja jer sam stavio nenormalne gume.Samo mogu da kazem da su trapovi kao i ostali delovi na vecini nasih automobila,mislim na starije automobile,jesu vec dosta pohabani.

e sad,sto bi rekao nas narod,zbog ljubavi i lepote mnoge se stvari trpe.Pa ko sta voli nem izvoli.

Kod mener su sesnaestice pa dok traje traje,radicu trap cesce i to je to

Podeli ovaj post


Link to post

A koliko osetis razliku po rupama kad si imao 13 i sada 16, jel vise udara, jel si poceo nesto da menjas na trapu, sta si menjao ili sta mislis da ce prvo da ode?

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam za sada nista menjao,jos nista ne lupka tako da sam zadovoljan.Nemam neki osecaj da uporedim voznju po rupama onda i sada,ali mislim da to nije nesto strasno.Inace se trudim da je stedim po rupama pa vozim pazljivije od kada sam stavio ove gumetine

A sta ce prvo da strada neznam,kad bude sta bude javljam,mada se za neki dan spremam da stavim zimske 185 70 r14 pa onda kao sto ti kazes do leta pauza.

Podeli ovaj post


Link to post

Problem koji imam je oko elektricnih farova. Naime prethodni vlasnik je iz ko zna kojih razloga iscupao svu elektricnu instalaciju koja ide od prekidaca iz kola do farova. Batalio sam da osposobim ovo ali ako neko pomogne sa savetima mozda se i potrudim malo vise.

 

Instalacija do prekidaca u kolima postoji i radi, ali sve iza njega ne postoji od kablova. Sto se tice provodnika to je uvek lako zameniti i postaviti novu instalaciju...ali, na semi koju sam nasao za ove farove spominje se Headlight Beam Level Control Actuator, sto nisam bas najbolje razumeo da li je u pitanju komp koji regulise na kom stepenu se nalazi polozaj fara ili se samo misli na el motor u kucistu fara. Da li ce ako sve ovo povezem sa provodnicima raditi ili je potrebno jos nesto da bi farovi proradili?

 

post-1184-0-78385300-1384810850.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

"Headlight Beam Level Control Actuator, sto nisam bas najbolje razumeo da li je u pitanju komp koji regulise na kom stepenu se nalazi polozaj fara ili se samo misli na el motor u kucistu fara."

ti nemas kompjuter koji to regulise jer nemas autonivelaciju, misli se na elektromotor u kucistu fara kojim upravljas rucno, tj manuelno, u prevodu kontrola nivoa prednjih svetala. mozes i sam da se igras, mada ja se ne bi zezao i otisao bi do nekog krstenog elektricara, bata kameni na crvenom krstu je bio bog za takve stvari, ne radi vise...ima preko puta fransa jedan dobar.

Podeli ovaj post


Link to post

×