Jump to content
Sign in to follow this  
wazzuu

Buka posle ugradnje nizih opruga a dva navoja se dodiruju

Recommended Posts

Ugradio sam (majstor mi ugradio, ne ja) H&R -3 opruge, i istog dana primetim lupanje na neravnom terenu, kontam ajd' malo da to sve legne na mesto. Bas je neki "klank" zvuk.

 

Opruge su progresivne. Sagnem se danas i vidim da se dva navoja dodiruju i kontam da to pravi buku, cuje se malo i kad se rukom zaljulja auto, ali mnogo vise kad se prelazi preko neravnina, i to udubljenja, NE ispupcenja... Znaci kad tocak izgubi kontakt sa podlogom pa zvekne u asfalt.

 

Citam po netu da je to kao "dead coils" pojava, neki kazu da tako treba i da je do dizajna, neki da ne treba. Sta vi mislite?

 

IMAG0644.jpg

 

Voznja je odlicna, auto neutralan i lezi ko mutav, udoban skroz, ali lupa za sve pare. Istovremeno sam promenio i "pastete" - silene na viljuskama, na strugu mi odradili biksne unutra posto nisam dobio kit vec samo silene. Ne razumem se ni dal' moze zbog ovoga da lupa, ali mozda moze.

 

Vidim da postoje "spring silencers", kao providni buziri za navoje koji se dodiruju, pa kontam i da je ovo normalno, ali me bas nervira. Jel ima neko neku ideju il iskustva do cega je i kako resiti.

Podeli ovaj post


Link to post

Rekose mi pametniji od mene da moze biti da ulozak amorta udara u donji deo kucista, kao i da mogu da budu stabilizatori ili da neki sraf nije dovoljno zategnut...

Podeli ovaj post


Link to post

fala dimiterye, tako ce i biti, nesto slicno doduse, ali na kanal sigurno... javljam sta sam uradio a nove predloge o izvoru buke cu rado cuti

Podeli ovaj post


Link to post

Vrlo moguce da je u pitanju ulozak amorta...kod mene se isto tako culo u zadnjem desnom tocku,niko nije mogao tacno da provali sta je,menjao sam i stabilizatore i gumice balans stangle i opet je lupkalo na neravnine na putu...prestalo je kada sam zamenio samo ulozak,medjutim posto sam stavio neki krs od kvaliteta zbog manjka kinte tada,na jednu jacu rupu na koju sam naisao pre 3-4 meseca zvuk i lupkanje se ponovo vratilo...ako ne nadjes sta je,lek je da pojacas muziku u kolima. :D

Podeli ovaj post


Link to post

amorti su novi jbm ga, nemaju dva meseca, KYB excel-g

Podeli ovaj post


Link to post

Auuu,onda je zeznuto...ne verujem da KYB moze tako brzo da rikne...mada sam cuo i takve price da nov amort rikne za mesec dana :( ...doduse nisam to cuo nikad za KYB...ne znam sta da ti kazem meni je delovalo da je zvuk slican kao kod mene,al nisam znao da si menjao vec amorte...hmmm valja ga dobro pretresti na kanalu...

Podeli ovaj post


Link to post

nisu otisle sigurno, nesto drugo lupa, solje, amort stosuje zbog kratke opruge, stabilizatori, gumice... auto je u servisu, nadam se da ce ga srediti danas...

 

kaze mi jedan pametan lik malopre, ne moras ni ti sve da znas, manje ces da se nerviras...

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×