Jump to content
Molder72

Servisno uputstvo za Toyotu Carinu E 92-97 godište

Recommended Posts

Drugari sa ovog sajta sam skinuo Haynes servisno uputstvo za Toyotu Carinu. http://photofile.name/users/dron-niver/2568230/48213870/

Ja sam to radio mukotrpno, sliku po sliku.

Ako neko ima nešto pametnije neka javi.

Imam i jedno pitanje za eksperte 4AFE. Vlada iz Valjeva mi reče da ukoliko pukne zupčasti kaiš ne dolazi do krivljenja ventila i velike štete na motoru. Da li je to istina?

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Tačno!  ;)  Najstrašnije na šta sam naleteo je iskrivljena klackalica!

 

Dok je kod 2E motora (1.3, 12 ventila) bukvalno haos kad pukne kaiš...

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na umirujućim vestima. Nisam ni mislio da dozvolim da mi se nešto ovako desi ali nije na odmet da znam! 8)

Podeli ovaj post


Link to post

Samo pripazi koji kaiš stavljaš i menjaj ga na 80.000 (kvalitetan kaiš ide i do 150.000, ali ovo ti je neki optimum i preporuka) ili 5 godina.

Podeli ovaj post


Link to post

Kvalitetan da, ali to su idealni uslovi, kais + pripadajaci spaneri, roleri, zatezaci, i klinaste usput promeniti, i to je veliki servis.

 

Doduse, fabrike kazu i vodena pumpa, sto je zlata vredno recimo za D4D, ali u biti, po potrebi..

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na dopuni!  :)  Zar u veliki servis ne spadaju i promena ulja i filtera, svećica?!  ::)  :P

 

U svakom slučaju, kaiševe obavezno, ostale delove proveriti, pa ako su dobri (a uglavnom jesu kod redovno servisiranih i sa kvalitetnim delovima), mogu da sačekaju sledeću zamenu.

 

Ima tu još za dodati, šta god te bude zanimalo slobodno pitaj.  :)

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala drugari na savetima. Samo još da mi kažete gde to mogu kvalitetno da odradim na teritoriji Bg-a, a da nije šišanje naravno. Ulje i filter ulja i vazduha sam menjao pre 5000km. Ostalo nisam ni pipnuo od kada sam kupio auto pre godinu i po dana. Šta vi kažete?

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi rekao si mi za Ivicu. Gde se on beše nalazi. Negde na Smederevskom putu?

Podeli ovaj post


Link to post

@Molder72

Ja imam Haynes servisno uputstvo za Toyotu Carinu e u pdfu 300 mb ako oces mogu da ga sibnem na rapid ili da ga skines preko torenta. Javi pa da se dogovorimo

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Zea! Imam problem sa rapidom jer nemam statičku adresu preko kablovskog interneta ali smisliću već nešto. Hvala ti u svakom slučaju. Mogu da pokušam sa posla. Javljam ti se pa ćemo nešto smisliti.

Podeli ovaj post


Link to post

×