Jump to content
Mr Nebojša

COROLLA Tutorial

Recommended Posts

Na poslednjem mini skupu na Adi Ciganliji, Cp6uH, XXL, Nessa i ja spominjali smo shtelovanje ventila...e, sad, da li treba ili ne treba...nashao sam neshto shto moze da bude bash TO o chemu smo prichali...postavicu isto ovo i za Corollu TS i Celicu TS...

 

http://www.everythingcelica.com/tech/tsb2/TSB_valve_adjustment.pdf

 

i

 

http://www.everythingcelica.com/tech/tsb2/TSB_valve_adjustment_steps.pdf

 

Znam da mi, vlasnici TS-ica, ne znamo bash puno u detalje o nashim motorima, ali barem znamo da se ipak neshto spominje oko shtelovanja ventila...ili chega vec...nadovezite se molicu lepo :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dzvini, NE dirajte ventile, jer niti je poželjno niti je jeftino!  ;)  Ako nemate šta da čačkate oko auta, drogirajte se kao i svi drugi!  :D

Podeli ovaj post


Link to post

AU Dusane  :-[ ja sam u soku. Ma droga je mnogo jeftin sport za nas ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Dzvini, NE dirajte ventile, jer niti je poželjno niti je jeftino!  ;)  Ako nemate šta da čačkate oko auta, drogirajte se kao i svi drugi!  :D

BRAVO Nasude...lepo sam im rekao da  se ne steluju ventili na nasim motorima, osim u slucaju kada je nesto zestoko sjebano, pa menjano, pa onda naravno mora....a mozda ni tad. :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Problem kod vas je, koliko se sećam, što nema štelovanja, već se menjaju cilindri, kapice, kako-ih-već-ko-zove, sa sve pločicama. Što je još gore, obična pločica koja se menja kod mene na 4A-FE, košta oko 5eur, zamisli koliko košta jedan cilindar... Ima tu još toga, ali na skupu ćemo o tome.  :)

Podeli ovaj post


Link to post

hm kako li su onda mislili u Toyota Turingu da i po ceni od 7.000 nasteluju ventile Seiz-u ?

Podeli ovaj post


Link to post

Miki, neću da ulazim u tuđ cenovnik, pričao sam o činjeničnom stanju.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Shvatio sam te u potpunosti al me sada zivo interesuje kako oni to misle da steluju ventile ?

Podeli ovaj post


Link to post

Ali su zato smislili cenu odmah, samo tako! :D

Podeli ovaj post


Link to post

HAYNES za COROLLA E11.......ali na zalost ne pokriva dizel motor i 1.8 benzinac kao i 4x4 model

 

 

 

Models covered

Saloon, Hatchback, Liftback & Estate, including special/limited editions

1.3 litre (1332cc), 1.4 litre (1398cc) & 1.6 litre (1587cc & 1598cc) petrol

 

Does NOT cover models with 1.8 litre (1762cc) petrol engine, diesel engines, or 4-wheel-drive

Does NOT cover new Corolla range introduced January 2002

 

http://www.student.t..._E11_manual.pdf

Podeli ovaj post


Link to post

imam ja fabricku knjigu koja pokriva i 1.8 i 4x4 ali je na nemackom pa ako nekome treba moze kopiranje ;)

Podeli ovaj post


Link to post

wenn Sie haben sich bereit erklärt, für ihn übersetzen in serbischen that shit es zu tun, ich danke Ihnen sehr ;)

Podeli ovaj post


Link to post

dobice prevedene one delove koji ga interesuju, nemam bas puno vremena da prevodim celu knjigu, i svako kome treba ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×