Jump to content
markobor2

caura letve volana

Recommended Posts

Cao ljudi imam jedan problem. Izgleda da mi je otisla caura letve volana tako kaze majstor. Cuje se nesto da lupa u prednjem delu auta,otisao sam kod majstora,prvo je rekao da su amortizeri,sutra dan su promenjeni,posle toga to se i dalje culo,posle toga sam promenio ceo prednji trap,ama vas sve i isto. Sad nzm ako je ta caura kako ona izgleda i gde moze da se kupi posto sam jurio po boru i niko ne zna u ovim radnjama.... :(((((

Podeli ovaj post


Link to post

Da to je simptom za razbijenu cauru ili ti biksnu kako je isto zovu. Mada moze da budu i spone i silent blokovi kao i pastetice na viljuskama. :) . Mislim da je manja na dnu letve i znam likove koji su to sami menjali bez nekog posebnog alata. Cena je oko 700budjona, mozda i vise, pogledaj u Nacionalu i Formi-nbdg-

Podeli ovaj post


Link to post

ljudi sredio sam letvu... :D majstor mi je za rad uzeo 2000 din nadam se da nije mnogo,a sad se nista ne cuje samo pliva kao ladja :D

Podeli ovaj post


Link to post

pa da, to je ta bixna letve volana inace jedan od losijih delova ovog modela,nuzno je bar 2-3 je promeniti u toku zivotnog veka...u japan-x je 800 din i ne skida se bas lako treba razmontirati celu letvu jbg.I meni se cuje ali ja pustim jace mjuzu i peglam,nije nista opasno ;)

Podeli ovaj post


Link to post

zavisi kako peglas ;)

iako ima mali luft, na 180 na sat na autoputu i sirokim gumama nije sve jedno kad te povuce kamionski kolotrag :D

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se drug ali tesko da ce ici corolla 180kmh, a ako su 175/70 R13 siroke... ;) Sta znam,meni se sem tog lupkanja po rupama nista sumnivo ne desava.Naravno najbolje je zameniti, ali meni je to bilo previse posla zbog sitnice,ne kazem da to valja ;)

Podeli ovaj post


Link to post

ma opusteno, ima zezanja tu

 

meni se haci tako ponasao, lupkalo na rupama i lezecim, i ovo na autoputu kad sam doziveo znao sam sta treba ciniti :)

doduse ja sam tada odneo celu letvu na "remont", zato i pitam koji je kvar bio, ali sad bi to opusteno sam radio

Podeli ovaj post


Link to post

hahahaha, stizem :D

 

cauru da naprave od poliamida, najtvrdje nesto, izadje 150 din

ja imao jednu letvu viska, pa kad sam video temu i da je glupa caura u pitanju, ja je rasturio da je sredim :)

premerio sve i nabavio sta treba, pa kad nadjem vremena pasce i pakovanje

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko sam ja skapirao svog majstora MORA da bude od plastike srednje cvrstoce zbog nekog naleganja necega,jbg zaboravio sam a nisam nikad skidao letvu...posto sam ga i ja pitao sto ne napravimo metalnu i cao ;)

Podeli ovaj post


Link to post

kod mene je sve tvrdo :lol:

ne znam sta tu naleze, kroz cauru samo prolazi nazubljena letva, bitno je da bude knap tj da nema lufta

slikacu kad budem pakovao

Podeli ovaj post


Link to post

@ kalibaR,

kod mene je bi(j)o, ;) isti problem, kao i kod Vas, reseno je na sl. nacin:

.....Narucim lednu u Japan autu u VA, ona ne odgovara, popizdim narucim drugu iz NS, ona ista kao i prva,( originalna je bila msm, 28,4mm unutrasnji precnik ), popizdim 2 put, onda nazovem lika iz Preljine kod Cacka, za 2000 sa sve postarinom dobijem letvu komplet, namontiram, regliram trap i o5 popizdim jer mi nestalo piva u radionici ali je majstor i sa 3-4 komada dobro obavio posao........necu da vam kazem koliko me zajebancija kostala ukupno!

 

PS:...... bez piva ! :)

Podeli ovaj post


Link to post

Problem kod caure je sto postoje manja i veca, a isti je originalni broj, tako da pomaze jedino uzorak...Cena je ista, sve je isto, izgledaju 99% isto, ali opet manja ili veca je u pitanju..

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, i meni lupka na rupama i lezecim policajcima :( . Bio sam kod majstora i on mi kaze da mora da se remontuje letva. Ako neko može da mi preporuči nekog majstora u Beogradu da mi to pregleda i po potrebi zameni tu čauru. Hvala Vam :good:

:toyo:

Da napomenem, u pitanju je E12, Corolla 2004, 1.6vvti

Podeli ovaj post


Link to post

A da nije solja amortizera?

Podeli ovaj post


Link to post

Kao clan imas nekoliko mesta gde to mozes da uradis sa popustima, od Toyota Centra do privatnih radionica

 

A da nije solja amortizera?

 

ili lezajevi ili spone ili caura na letvi...sve zavisi kakav je zvuk

Podeli ovaj post


Link to post

A sasvim je realno i da bude ta čaura letve... @ Vuk - da li su te upoznali koliko košta proverena tzv zamena čaura letve?!

Podeli ovaj post


Link to post

×