Jump to content
markobor2

caura letve volana

Recommended Posts

Niko mi nije rekao da postoji mogucnost da se menja neki deo, nego samo reparacija (ili zamena nove ili remont postojeće). Svi delovi na trapu, sem letve su u odličnom stanju. Ali naravno, voleo bih i da cujem drugo misljenje.

Nemam predstavu koliko može da košta zamena čaure letve.

Nasud, koliko ?

Podeli ovaj post

Naletoh sad na ovaj post pa da vam pomognem malo.Inace imam isti problem vec mesecima i niko,alo niko nije mogao da mi pomogne sta mi to lupa napred.Hteo sam sve na trapu da zamenim i stavim novo dok mi momci iz Japan Shopa nisu rekli da je to ta budjava caura na letvi volana.Nisam je jos uradio jer sam ovaj mesec imao troskova oko felni i jos nekih popravki,ali cu sigurno je uraditi sledeci.Inace cena je 200 eura sa zamenom te caure koje prave momci iz Japan Shopa.Alternativa je nova letva volana koja kosta oko 500 eura.Javim vam pocetkom meseca,kako je ovo ispalo jer me taj zvuk izludjuje mesecima

Podeli ovaj post

Imam ja majstora koji moze to da ti uradi vrhunski i verovatno jeftinije mogu da ti pustim kontakt pa pitaj. ;

Podeli ovaj post

Meni na haciju ostane smotan volan a sam ga vrcem nazad :-)

Podeli ovaj post

Meni na Celici počela takodje čaura da ima malo lufta, pojela se, našao sam na dva mesta po ceni od 30e, tako da se ja razmišljam da kod nekog strugara uradim, jeftinije će biti sigurno.

Podeli ovaj post

Meni na haciju ostane smotan volan a sam ga vrcem nazad :-)

Jesi siguran da je to samo do caure u letvi?

Inace remont letve nije zahtevan za nekog ko poseduje elementarna znanja iz mehanike.

Neko je spominjao tvrdju metalnu cauru, ali to nije preporucljivo.

Razlog je sto vam caura vodi nazubljenu letvu volana, pa se moze desiti da se pojede letva umesto caure, a onda je popravka mnogo paprenija zar ne? ;-)

Podeli ovaj post

Razlog je sto vam caura vodi nazubljenu letvu volana,

ooo kako grešiš... ;)

Podeli ovaj post

Vidim da vecina ima problem sa ovom caurom na letvi!!Meni na Aurisu vec duze vreme lupka po neravninama, a na trapu sve ekstra i utegnuto tako da i ja sumnjam na tu cauru.Moze li neko da preporuci nekog majstora od poverenja a da ne bude preskupo??

Podeli ovaj post

To najbolje odeš u JapanShop, platiš jedan radni sat mislim da je sad 1440 din i proverete ti lepo sve, jer može tu da budu šojlje amortizera, kugle, krajevi, čaura. Mada za tvoj auto mislim da se čaura ne menja, nisam siguran ali nigde nisam uspeo da nađem da se pominje taj deo niti ga ima u katalogu.

Podeli ovaj post

Ja ti preporucujem da pozoves servis pro sport na Vozdovcu i zakazes proveru trapa kod Viktora-obavezno trazis Viktora. Covek je doktror za trapove.

Meni su u JS dijagnostikovali da he letva za reparaciju, ne budem lenj i odem kod Viktora. Nakon detaljnog pregleda ispostavi se da su bile neke gumice na viljusci.

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post

Ne znam ni sam!Bio sam skoro u Japan Shopu zbog servisa i tada su pregledali kompletan trap i bukvalno je sve utegnuto!Cak smo isli u probnu voznju ali nismo naisli na takav put na kome se cuje to lupkaranje.Tada mi je majstor iz JS napomenuo da reparacija tih caura kosta oko 200 eur.Probacu i kod tog Viktora pa cemo videti da li ce on nesto naci.Ne znam sta bi jos moglo biti..

Podeli ovaj post

Identicna prica je bila i kod mene u JS.

Podeli ovaj post

Bio kod Viktora, covek pogledao ceo trap i nista, sve ok!Cak je gledao i motorni prostor da nesto ne lupka od tamo ali nista nije uspeo da nadje!Ne znam da li da cekam da taj deo ode skroz ili da trazim dalje!?Da li moze biti nesto oko amortizera, da li oni imaju neke gumice ili da vidim za te caure na letvi??

Podeli ovaj post

Čauru ćeš lako da proveriš. Ako možeš digneš auto na dizalicu, zavučeš se ispod ili možeš na kanal a ako ništa od toga onda odozgo u haubi lociraš sponu letve i drmaš gore-dole ili levo-desno.

Bolja opcija je da si ispod jer onda možeš videti i proceniti lakše odakle lupkanje dolazi, ako je sa sredine onda je čaura, ako je prema kraju onda može da bude kraj spone tj kugla, strada ona guma.

Ako lupkanja nema dok drmaš spinu letve i kraj spone onda bih na tvom mestu proverio amortizere i šolje. I to ćeš lako, sedneš u kola a neko ljulja tj njiše auto simulira neravnine. Ako lupka tu onda ide sistem eliminacije, ako i dalje nema lupkanja onda ostaju još uparne sponice, stabilizatori a možda i glupost tipa krst stuba upravljača. Meni je jednom tako bilo, on ima mikronski luft pa pri neravninama sa točkova se orenosi na letvu volana a odatle na krst volana i lupka ubija.

Podeli ovaj post

Pa s obzirom da do sada svi majstori koji su gledali nisu nasli nista,jedino mozda ostaju solje amortizera, mada i to su kao gledali!Cini mi se da zvuk dolazi sa krajeva i vise sa leve strane!Kako naidjem na malo uzvisen trotoar cuje se tup, a preko neravnina standardno lupkara.Krst je vec menjan i gume balans stangle!

Podeli ovaj post

Ajde da preciziramo stranu, sa vozačeve strane se čuje ili sa suvozačeve?

Čaura se nalazi sa suvozačeve strane i konstantno lupka, naročito izraženo pri makadamu ili neasfaltiranom putu, ispucalom asfaltu, nju nećeš skoro ni čuti pri penjanju na trotoar.

Podeli ovaj post

Obzirom da su majstori sve pregledali i nisu nista nasli, a zvuk se cuje pri penjanju na trotorar ostaju ti ili solje ili amortizeri.

A jedno glupo pitanje, da nisi skoro menjao disk plocice pa da nove plocice mozda imaju malo lufta i lupkaju na neravnom putu?

Podeli ovaj post

Na makadamu se ne cuje nista i na ispucalom putu, samo se izrazito cuje po neravnom putu sa obe strane, a kada se penjem na trotoar onda vise sa leve strane!A plocice su menjane ali pozadi a prednje su pred menjanje!

Izmenjeno od Darko Milic

Podeli ovaj post

Jel Viktor dizao auto dizalicom da oslobodi trap od opterecenja ili ga je gledao samo pod opterecenjem?

Podeli ovaj post

Zdravo Ljudi,

Kakva su poslednja vasa iskustva sa sredjivanjem ove čaure?

U poslednje vreme se baš razlupalo kod mene, lupa kad se prelazi preko ležećeg i u krivinama kada se auto naginje i i isteže da kažem..

Zvuk dolazi sa suvozačeve strane..

Kada je auto parkiran i uhvatim za suvozačev stub i ljuljam auto, čuje se tup ali jak zvuk..

Inače u pitanju je yaris 1.3 japanac 1999.god.

Gde ste vi to sređivali? Neki majstor ili neko ko zna postupak pa da mi ukaze šta i kako, pa da probam sam ako je moguće..?

Hvala puno unapred.

Ziveli!

Podeli ovaj post