Jump to content
Mr Nebojša

Vozni park CELICA GT-four u Srbiji?

Recommended Posts

Ova tema je otvorena na predlog članova foruma. Naime zamišljeno je da ukoliko je moguće sa što više slika tehničkih podataka i istorijskog puta kao i kretanja auta iz vlasništva u vlasništvo dokumentujemo sve retke ALL-Trac, Carlos Saiz odnosno sve GT-four Celice u Srbiji.

 

 

 

38beb069.jpg

 

evo da počnem ja prvi:

 

1. Jedna bela u centru Čačka spava u garaži većinu godine, mazi se i pazi kako bi samo pozeleti mogla, ne vozi se čak ni kišnim danima a o snežnim danima ni da ne zazgovaramo svi već znate o čemu pričam Toyota Celica iz 1992-3god, za Američko tržište, 2.0 4WD turbo ALL-Trac . Vozila se u Americi-California, potom u Italiji-Milano i zadnjih nekoliko (5-6godina) je kod mene.

 

pic01572.th.jpgpic01582.th.jpgpic01602.th.jpgpic01612.th.jpg

pic01642.th.jpgpic01652.th.jpgpic01792.th.jpgpic01592.th.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

2.CS

 

Jedna je kod mene!

 

Mislim...jedna od dve...?????

 

dscf3778.th.jpgdscf3780.th.jpgdscf3781.th.jpgdscf3784.th.jpgdscf3785w.th.jpg

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

3. Celi 4wd turbo

1991. godina

boja crna metalik

 

Mehanicki auto u solidnom stanju, motor lepo radi, turbina dobra, lepo ide, trapovi su solidni, enterijer nije bas za pohvalu,

limarijski losa, lupana je, prednji branik od obicne celi, hauba je sva u gitu i valovima, leva strana auta takodje u valovima,

spojevi krila i podkrila imaju trulezi i par rupa.

imala tri vlasnika u Novom Sadu, jedan stariji covek, dobio je za kockarski dug, nije je vozio, stajala u garazi,

onda je proda jednom automehanicar, sledeci vlasnik Milos iz NS-a, pa onda Milos iz Obrenoca (gde sam je i pregledao)

i naravno sadasnji vlasnik je uzeo u nekoj zameni, nalazi se u Uzicu, po prici sadasnjeg vlasnika na autu je uradjen veliki servis,

zamenjeni amortizeri zadnji i jos neke stvari, sve to u ovlascenom servisu uz naravno racun kao dokaz.

auto je zadnjih godinu ipo dana na prodaju, da li je prodat ne znam, imam broj telefona pa ako nekome treba

 

post-72-132930689251.jpg

post-72-132930689262.jpg

post-72-132930689274.jpg

post-72-132930689287.jpg

post-72-132930689291.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

4. Celi 4wd turbo, 1991 godina, crna akril, sve od opreme, klima, koza

uvezena 1997. trenutno treci vlasnik kod nas (znam sva tri), lezi na nekim "bolesnim" oprugama

trapovi dobri, diferencijal odlican, k&n panel filter, momo competition volan

sa motorom je bilo malo problema jer je neko stavio  kamionsku turbinu na fabricku granu

pa onda twin entry nije imao funkciju tj. samo su iz dva cilindra gasovi pokretali lopatice....

da ne duzim kod sadasnjeg vlasnika stavljena nova turbina, novi kablovi, iridijum svecice, protokomer i knock senzor promenjeni

, nova uljna pumpa, set zupcastog, nova korpa i lamela, rasturen menjac i zamenjeni sinhron 2. i 3. brzine, po nezvanicnom merenju 7sec do stotke

svi silenti na trapu i dobila je nove felne

limarijski solidan, lupan naravno, ima malo korozije u zadnjim dzepovima.....

 

ovakva je bila kod prethodnog vlasnika

 

http://www.postimage.org/image.php?v=gxdqqny0

http://www.postimage.org/image.php?v=gxdqruo0

http://www.postimage.org/image.php?v=gxdqsQbS

http://www.postimage.org/image.php?v=gxdqtX1S

http://www.postimage.org/image.php?v=gxdqwB9r

 

a ovakva je sada:

 

foto189.th.jpgfoto193.th.jpgfoto195.th.jpgfoto196b.th.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam nista posebno da dodam, dodje serviser, trazi delove, uzme delove i to je to.

 

Cesto ni ne vidim auto, ali posto uvek trazim sasiju, radi preciznosti, onda znam sta trazim... :)

Podeli ovaj post


Link to post

5. celi 4wd turbo

spomenuh vec sivu, uvezao je Ivica iz Japan Shopa, doktor za celice, auto u top stanju (bio, ne znam sada)

prodao njegovom drugaru sa bezanije (isto covek srednjih godina) koji nije stedeo na odrzavanju

imao malu nezgodu na auto putu, udarena napred, nista peglano i krpljeno

sve siglo novo, vezni lim, branik..........

 

bila na prodaju pre nekih dve ipo godine, izgubim broj telefona i ne odem da je pogledam

onda zavrsi kod sadasnjeg vlasnika i sada izgleda ovako (ja bih vratio fabricki branik)

 

post-72-132930689301.jpg

post-72-13293068937.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

6. celi 4wd turbo

uvezena 90-tih godina u Cacku,

fabricka boja bila je bela, standardna oprema

oni je prodaju njihovom prijatelju Bozi iz Kikinde,

kod njega prefarbana u crvenu, uradjena JADNA generalna kod nekog majstora u Bavanistu (put za Kovin)

 

Ja sam je gledao 2007. Auto nije vredan trositi reci na njega, totalni raspad

lupana ko zna koliko puta, prilicno je pojela korozija (iznutra, zadnji dzepovi)

trapova NEMA, diferencijal takodje, a motor radi kao freza, ide kao jugo 45

 

stavicu samo jednu sliku, a celu temu o stavljanju body kita imate na

http://www.pikec-tuning.com/diskusije/viewtopic.php?f=63&t=2022

 

post-72-132930689385.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

@6.

A tu znam sa Pikeca, baš sam kontaktirao majstora vezano za body kit, samo nikada je nisam video u Čačku

 

picture341bu4.th.jpgpicture341bu4.th.jpgpicture338dj4.th.jpgpalic029jx2ek1.th.jpg

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ta jedna od dve crne u NS imala je tri generalne za godinu dana. Iz NS je prvi put otisla sa nekih 220.000km.

 

Druga takodje.

Podeli ovaj post


Link to post

@6.

samo nikada je nisam video u Čačku

 

 

Ona je otisla iz Cacka pre otprilike 10-12 godina, u beloj boji naravno

 

 

slike preostale dve 4wd turbo nemam,

jedna je crna, oduvek je na Jagodina table, neko selo u okolini Svilajnca, pretpostavljam da nije u sjajnom stanju

bila je na prodaju proletos, neka razumna cifra tipa 3300-3500

broj telefona imam, pa ako neko hoce da zove, mozda nije prodata...

 

i naravno crvena od gazde Toyota Turinga, ko je prolazio pored servisa sigurno ju je zapazio,

spolja je imala samo mali, kulturan dodatak na zadnji branik, od opreme SVE i sve ispravno

pre dve tri godine kada sam je gledao cena je bila 6000.....

mislim da je tada i prodata jer drugar ju je vidjao u drugom delu bg-a...

Podeli ovaj post


Link to post

@8.

Ima jos jedna bela, dolazi ponekad u V.Banju pa je srecem...

video sam je pre neki dan u Trsteniku na OMV pumpi i slikao sam je samo u prolazu iz auta...

ali koliko mi se cini , deluje mi da je u zavidnom stanju...

 

dsc0036rq.jpg

 

Podeli ovaj post


Link to post

@3 covek prodao svom drugaru koji nece da je prodaje nikako.

U pregovorima sam sa covekom kod koga je stigla u uzice za moju pa sam cuo pricu gde je trenutno #3

post-8-13293069742.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

@8

Pre mozda mesec dana dovezena je bela GT4 kod mog rodjaka na zamenu ulja pa me pozvao da je vidim i probam...

 

Kada sam seo za volan imao sam tremu, jer po prici mnogih ljudi taj auto je "legenda"...  :o

I mogu vam reci da me me je toliko razocarala da to nije normalno...  :( :( :(

 

Na prodaju je...

Mada ono nikom nebih posavetovao jer GT4 se toliko srozala u mojim ocima da to nije normalno...

Tako mi je neki fuj osecaj, a i nemogu da ga opisem...

Mnooogoooo je teska, mnooogoooo je meko vesanje...

Osecaj ubrzanja i brzine je nikakav...

Jeste da je u extra stanju, i sve je ok ali...

SUVISE JE PREVISE  :-\ :-\ :-\

 

 

img_5414.jpg

img_5415.jpg

img_5416.jpg

img_5413.jpg

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pozuri i prodaj tvoju...

Jos malo mogu da cuvam ovo sokotjalo...  ::) ::)

Podeli ovaj post


Link to post

Čudi me da nije bilo Tošketove reakcije na ovu Saizovu izjavu oko bijele GT4???

Mislim da bi trebala biti u najmanju ruku brza kao Celica TS, ako ne i brža...

Jedino može biti da su godine učinile svoje, što je i realno za auto staro 20-ak godina.

 

Podeli ovaj post


Link to post

veceras sam videocrvenu sa srebrnim oz racing superturizmo felnama i nagnjecenom haubom ostalo sve fabricki sem volana i kadulje sparko.mozda je to neka od ovih gore

 

Podeli ovaj post


Link to post

a vlasnik toyota turinga je imao jos jednu belu sa kojom je vozio trke,ne znam dali jos,ima stajala mu je u izlogu...

 

i znam za neku crvenu koja pre 3-4 godine bila kod mene za neke delove,radio mu je generalnu.ali se ne secam niceg vise :)znam da je spolja bila u fulu perfektna i da je lik bio neki krupni debeli :) i hvalio se kako je njegova najlepsa u srbiji :D

Podeli ovaj post


Link to post

Jos uvek je uvlasnistvu Vlasnika Toyote Turing samo sto je sad iza servisa

Podeli ovaj post


Link to post

Kako me srce zaboli kad vidim ovakav oglas... Legendu od auta da menja za GNOJFA... III... DIZEL!? Fiat Bravo?!!? Pežo 206?!?  :'( 

Podeli ovaj post


Link to post

jel se on zeza ili......pa sta ima gore od toga sta je naveo!?prosto sumnjam u verodostojnost oglasa da je prvi vlasnik itd jer da jeste i da je pri zdravoj pamet tako nesto ne bi ni pijan i drogiran pomislio da proda{osim ako ne mora}a u varijanti zamene bilo bi za ocekivanje"menjam za toyotu ili japanca....to je dobra cena za taj auto ako je zaista u takvom stanju, i dobra ponuda za nekoga ko ima tako nesto{da ne imenujem} ;)

p.s-taj fiat je takav krs od kola da je mene jurio covek sa istim 98 god. u ok stanju da ga menja kljuc za kljuc za moju staru corollu 8 god.stariju....

Podeli ovaj post


Link to post

×