Jump to content
Yoyogi

ISUZU - japanski kralj dizel vozila

Recommended Posts

Vidim da sponzorov kajron pominje ISUZU pa ne mogu da se uzdrzim da nesto ne kazem.

 

ISUZU su uglavnom teska vozila, kamioni, ili vozila kao ova:

 

tcsjare1.jpg

 

tcsjare2.jpg

 

Gde se to desava? Na Juznom polu.

 

tcsjare0.jpg

 

tcsjare3.jpg

 

Svasta im se desi:

 

tcsjare4.jpg

 

Kako ovo znam? Moj inzenjer i dobar prijatelj je tamo bio 2 x 3 meseca, kao IRE (instrumenti, radio , elektro). Neke slike su njegove. On je dole desno, u plavom kombinezonu. JARE znaci Japan Antarctica Research Expedition. U slici je i jedna zenska, meteorolog.

 

tcsjare5.jpg

 

Zivot nije zabava tamo. 2 minuta tusiranja nedeljno. Gorivo ograniceno pa se spava u vozilima koja su ledene konzerve bez grejanja.

 

Sta hocu da kazem? Vozilo je ISUZU, sada imaju novu, jos bolju verziju. Nije lako biti dizelas sa srcem koje je BOSCH pumpa na -50C. To je ISUZU, pali odmah svaki dan, uvek. Iskustva sa Antarktika su pretocili u svakodnevne dizel masine, super su. Sada i prave nesto kao 4WD kao Toyota Prado (MU-7, kao vojna oznaka).

Japanska armija (SDF = Self Defence Force) ima skoro samo ISUZU teska vozila.

Podeli ovaj post


Link to post

Ima jedno vozilo izlozeno uz "Fuji" brod, koji je i isao na Juzni pol. Odmah uz Nagoya Aquarium (najveci akvarijum na svetu).

 

tcsm50s01.jpg

 

 

Tesko je 6,170kg:

 

 

tcsm50s02.jpg

 

 

Moja cerka u unutrasnjosti vozila, tu je spavao moj inzenjer na -50. Na policama su bili instrumenti i elektronika. Nisu ni sva vozila ista unutra, neka su samo za spavanje i prate druga vozila koja nose opremu. Kada se zavrsi smena, u njih se ide samo da se spava.

 

 

tcsm50s03.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Za Isuzu, kralja dizel vozila, malo neobicna prica i neobicne slike.

 

Ovde imamo vozilo Isuzu kao kiosk hamburgera. Moss Burger je japanski odgovor na MacDonalds, vrlo popularan.

 

 

tcsisuzukiosk01.jpg

 

Musterije cekaju u redu. Razlike izmedju Mos Burgera i MacDonaldsa je da se nesto sprema tek kada se naruci, nista unapred. Kao, za tebe, kada ti hoces.

Otuda i red, traje 10 minuta da spreme burger, nije odmah:

 

 

tcsisuzukiosk03.jpg

 

Osoblje koje radi u kiosku se lepo izulo i ostavilo obucu ispred kombija:

 

 

tcsisuzukiosk02.jpg

 

Sigurno, nisam doneo ovu trivijalnost bas na ovaj sajt da ne bih nesto drugo rekao.

 

Prvo, ovo vozilo je Toyota Dyna dostavno vozilo, vec sam postovao o njemu. Isuzu ga je preuzeo od Toyote.

 

Drugo, Toyota ima 5.9% vlasnistva u Isuzu. Izgleda malo. A mozda je i mnogo ako je to u "OOUR Diesel Motors".

 

Ima tu saradnje koju stampa jos nije provalila.

 

Toyota ima nameru da koristi ekspertizu i svetsko liderstvo Isuzu u dizel motorima. Kada dodje do dizel motora, Isuzu zna i razume sve - od Juznog pola, preko komercijalnih vozila, vojnih vozila, turbina za agregate, pa do dizel masina spremnih za opstu upotrebu.

 

Nadam se da ce publika uskoro videti nesto od toga, na njenu korist.

Podeli ovaj post


Link to post

Steta sto je kod nas Isuzu van trzista, zadnji uvoznik je bankrotirao, napravio je lep proboj sa NPR i NKR kamionima, kao i Isuzu D-max pickupovima..

 

Generalno, Isuzu prodaje svoje znanje dizel industrije svima, 1.7 motor je njegov proizvod, a nosi ga GM grupacija, pogotovo Opel. Isto tako, taj motor je i u Hondi Civic 2001-2005, dok nisu razvili svoj, pokucali su na vrata Isuzua...

Podeli ovaj post


Link to post

Isuzu u Thai. Posle Toyote verovatno najbolje plasiran. Dizel motorna vozila za farmere.

 

Baeng Saen (izmedju Bangkoka i Pattaya), cisto Thai mesto za day trip odmor za farmere.

 

tcsisuzubeach03.jpg

 

Plaza nije neka:

 

tcsisuzubeach04.jpg

 

Kamp kucice, tu Thai poljoprivrednici izvade svoju klopicu iz svojih Isuzu pickupova i uzivaju.

 

Tako oni (Thai) to vole. porodica ili ekipa iz komsiluka, da jedu satima :

 

tcsisuzubeach01.jpg

 

Sve farmeri, sve pickupovi, nista medjunarodni turizam. Da mi zena nije Thai national, ovo verovatno ne bih video.

 

tcsisuzubeach02.jpg

 

Tu neki, u ovim kamp kucama imaju i medeni mesec. Dva dana. I nazad u polje.

Podeli ovaj post


Link to post

Isuzu, pikap, u Thai. Pun budistickih monaha:

 

tcsisuzu200.jpg

 

Thai je za Budizam ono sto je Iran za Islam. "Do koske".

 

Budistickim svestenicima je zabranjeno da poseduju bilo sta osim "shafranske" odore, licne odece. Sta se na slici desava?

 

Neko ih je pokupio iz hrama da ih odveze na "life crisis ceremony": da osvestaju novu kucu, mozda je neko dobio dete, neko umro, neko se "zaredjuje" za svestenika, neko se vencava.

 

Secam se, 2002, kada sam posle 3 nedelje postavio u proizvodnju novu veliku masinu u Thai Airways, osoblje je dovelo monahe da je blagoslove. Security ih nisu pustili u racunski centar.

 

(Znam da je Isuzu jer je na zavesici zadnjeg tocka pisalo "Isuzu")

Podeli ovaj post


Link to post

Posto se pominje Isuzu a i Opel ja imam par pitanjca :)

Prijatelj ima terenca Opel Monterey ako sam dobro zapamtio, po njegovoj prici unutra je Isuzu motor 3.1D .

Posto ovde u Cg ne moze naci nigde delova, odmah mi je Trio pao napamet. 


Pitanje za sve, posto mu treba nesto od delova motora, da li da trazim u prodavnicama za Japance (s obzirom da je Opelov dzip u pitanju)?

I pitanje za Tria, da li on ima delove za taj motor ? (za sada termostat i dihtung glave) ? :)

Inace dzipce je odlicno, odusevio sam se gde smo sve prosli sa njime, pravi offroad test :)

Podeli ovaj post


Link to post

To je samo prepakovani Isuzu Trooper, jeste Isuzu unutra, tako da trazis delove za Isuzu Trooper..

Za sve ostalo, pitaj u mojoj temi, ili nek moderatori prebace, da ne spamujemo ovde.. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Nek postavi nov post sa upitom za delove tamo, a ovo nek ostane ovde da se zna ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×