Jump to content
rele

Kvalitetno-pravilno pranje vozila

Recommended Posts

GoForit, jesi ti koristio ta nano sredstva? Konkretno ta za koje si dao link?

Podeli ovaj post


Link to post

@tarantino: pustio sam pogresan link tj. nisam koristio njihove proizvode, ispravljam gresku http://www.nanotehnologije.rs/automobili.html, previd u jednom slovu zavrsnice linka (a umesto e), izvinjavam se jos jednom

 

Tu je i fotka:

 

Velika boca je za stakla (koristio sam proizvod), mala je za sve ostale delove (koristio sam proizvod za felne, a nameravam i za karoseriju ), sve informacije ces naci na gorenavedenom, ovoga puta ispravnom http-u :D .

Na prepouruku perionice koju posecujem koristim ove proizvode (oni mi nakon pranja vozila dodatno odrade Nano zastitu, okvirno na svakih 6 meseci).

 

@Miloš CTS: TnX

Podeli ovaj post


Link to post

Bio sam ja kod Stimiše posle prošlog letovanja ja mislim zbog istog problema. Nije mogao parom da mi izvuče več je išao sa nekim sredstvom i krpicom i mrlju po mrlju. To nameravam i ja da probam sa ovom kornjačom pa da vidim skida li se šta. Tek onda ću da kukam ako to ne uspe. Inače zna li neko gde ima dobar izbor te kozmetike na jednom mestu?

Sledeći put ću obavezno vosak sam da stavim pre puta samo mi treba pomoć koji konkretno može za tako nešto pogotovo zato što govorim i o plastičnim površinama.

O perionicama sam već govorio i potpuno sam razočaran u svaku u kojoj sam bio. Opet nisam nešto bolesno pedantan pa da očekujem ne znam šta ali šta sve rade i kako peru sramota. Zato najviše volim leto kada mogu sam da operem kola pa kako ispadne ispadne :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam nekada koristio celu kolekciju proizvodjaca 'Holst' i bio prezadovoljan.

Nazalost, vec dugo ih ne vidjam na nasem trzistu.

Podeli ovaj post


Link to post

Nije mogao parom da mi izvuče več je išao sa nekim sredstvom i krpicom i mrlju po mrlju.

treba probati glinom, dzoni sada ima dogovor sa reletom iz sr.mitrovice koji radi detailing, inace meni je 100% odstranio svo ovo djubre koje sam poubijao.

ovaj rad imas ovde...http://forum.garaza.rs/viewtopic.php?f=68&t=1715

post-132-0-34559400-1398196723.jpg

post-132-0-66082300-1398196914.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

znam na sta boumwolen misli, ostane fleka od njih,, kao da je uslo u farbu, skida se to glinom ako ti auto nije izvoskiran pre masakriranja insekata, ako ej izvoskiran dovoljna je para.

@liftman-ptice bre, kakvi insekti :lol:

post-132-0-96345500-1398197524.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Rele iz SMa je vrh, nisam bio kod njega ali videh gomilu fotografija na temu "pre i posle".

Podeli ovaj post


Link to post

jeste i dobro je sto je dzoni napravio deal sa njim da ne mora covek da se cima do tamo i u povratku masakrira kilo insekata.idem sutra na put i bas cu da vidim kako ce se sve to oprati po povratku, mada ne sumnjam, do sada nije omanulo ni posle samo dzonijevog voskiranja ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Sada tek pročitah ove vaše nove postove.

Znam da Džoni može sve da ukloni ;) ali pošto imam i garažu i sve moguće uslove za tako neko lickanje u slobodne vreme htedoh sam da rešim problem.

Uspeo sam delić da skinem sa Bug & Tar remover od kornjače, ali ovo vreme gde svaki dan padne ova govnjiva kiša mi jednostavno ne dozvoljavaju da sve to skinem. Sada opet mora na detaljno pranje pa tek onda da probam da očistim ostatak sa tom kornjačom a pošto ste shvatili o čemu pričam svakako bi uzeo tu glinu da imam i pokušam sa njom ono što ostane. E sada da li neko zna gde to ima kod nas da se uzme, pošto iskreno nigde to nisam video da ima po ovim našim "dobro snabdevenim" radnjama za auto kozmetiku itd? :)

Podeli ovaj post


Link to post

Mića hvala na infu.

Samo nisam baš najbolje shvatio onaj deo sa dodavanjem ili vode ili nekog kao deterdženta tj korišćenja lubrikanata kako on kaže, ali ostalo mi je sve jasno. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Sva nova kola se već neko duže vreme farbaju ekološkim bojama na vodenoj osnovi koje su dosta osetljivije na ptičji izmet, razmazane insekte i ostalu prljavštinu u odnosu na stare farbe. Tako da je potrebno biti posebno oprezan prilikom korišćenja sredstava za poliranje, uklanjanje tragova insekata itd. Najbolji i najednostavniji vid održavanja je redovno pranje, pogotovu kada se uoče tragovi prljavštine , tragova insekata a posebno ptičjeg izmeta .

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice farbanja bojama na vodenoj bazi tacno je to da se sve vise koriste ali samo baza,zavrsni sloj tj bezbojni lak je i dalje ostao isti kao i ranije a sve udarce upravo on prima na sebe a ne baza tako da to nema veze sa odrzavanjem.

 

U svakom slucaju kontaminaciju koja se pojavi na laku,bilo koje vrste treba sto pre skinuti u suprotnom moze doci do ostecenja laka.

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice farbanja bojama na vodenoj bazi tacno je to da se sve vise koriste ali samo baza,zavrsni sloj tj bezbojni lak je i dalje ostao isti kao i ranije a sve udarce upravo on prima na sebe a ne baza tako da to nema veze sa odrzavanjem.

 

U svakom slucaju kontaminaciju koja se pojavi na laku,bilo koje vrste treba sto pre skinuti u suprotnom moze doci do ostecenja laka.

Ajde kada već sve znaš , reci nam molim te koja je hemijska osnova laka i objasni po čemu ovo što sam napisao nema veze ;) Sačekaću neko vreme odgovor pa ako ne znaš objasniću.

Podeli ovaj post


Link to post

Ih,daleko od toga da sve znam kao sto kazes,a to sto sam rekao je ono sto sam u praksi video,nisam po zanimanju farbar ali imam par veoma dobrih drugova koji su profesionalci i prenosim ono sto sam kod njih video i cuo iz njihovog visegodisnjeg iskustva.

 

Ajde molim te objasni,ja ne znam a voleo bih da saznam.

Podeli ovaj post


Link to post

Potrudiću se da što jednostavnije odgovorim. Osnovna komponenta svake boje je pigment, može biti prirodnog porekla ili hemijski veštački sintetisan . Sam pigment mora se rastvoriti u rastvaraču . Ranije su korišćeni nitro razređivači.(rastvarači za pigmente) Razlog zašto su oni povučeni iz upotrebe u razvijenim zemljama je taj što su kancerogeni, mutageni i teratogeni agensi . Preko 12 godina u upotrebi su boje na vodenoj osnovi odnosno gde je voda rastavrač za pigment. U auto industriji su u upotrebi preko 8 godina. Sam lak završni sloj koji se nanosi prilikom farbanja takođe je ranije sadržao nitro razređivač (rastvarač) a odavno se i oni prave na vodenoj osnovi (voda je rastvarač) .

U samom tehnološkom procesu na početku se javljao problem ljuštenja laka na vozilima kod velikog broja proizvođača automobila usled izloženja vozila atmosferalijama ( spoljašnjim uticajima ) Što ranije nije bio čest slučaj .

Što ne treba nikoga da začudi jer takve sve stvari se dešavaju prilikom uvođenja nove tehnologije . Takođe u praksi se pokazalo da određeni pigmenti su osetljiviji na spoljašnje uticaje nego ranije . Vremenom je sve ispravljeno samo i dalje je potrebno biti oprezan prilikom korišćenja sredstava za poliranje , voskiranje i takve stvari najbolje je prepustiti profesionalcu .

P.S

Nisam farbar , hemičar sam po struci . Mi radimo u proizvodnji boja pored tehnologa i razvoju novih kako ekoliški prihvatljivih , tako i kvalitetnijih boja . Sama tema je preopširna ( može knjiga da se napiše) tako da se nadam da sam uspeo na što jednostavniji i razumljiviji način približim neke najosnovnije činjenice u vezi boja i lakova.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na informaciji.

Ja saradjujem sa ovlascenim servisom jednog premium brenda i znam da sto se tice boje na vodenoj osnovi koriste samo bazu( vec dosta dugo) a lakira se uobicajenim lakom.

Takodje koriste premium proizvodjace boje i redovno idu na obuku i raznorazne seminare.

Otuda moja prethodna konstatacija vezana za poliranje i odrzavanje laka.

Podeli ovaj post


Link to post

Sve je to lepo što ste ste vas dvojca gore napisali čak šta više i poučno vrlo. Neke stvari stvarno nisam znao vezanu za farbu i lak pa sam evo naučio malo sada. Nego mene interesuje kako zamišlja Piške konkretno, da kada odeš negde na put, recimo u inostranstvo, i pritom pokupiš sva moguća govanca usput "redovno" opere čovek auto. Računajući da ostaneš pa makar i 2-3 dana na tom putu i da pritom jedan dan sunce lepo zapeče i osuši ti sve to lepo na haubi, braniku itd. Tada detaljno pranje i ribanje ne pomaže više do te mere da sve bude besprekorno "čisto". Naravno ljudi imaju različite pojmove i shvatanja šta je čist i dobro opran auto ali to je već preširoka priča.

Podeli ovaj post


Link to post

Barem u inostranstvu(razvijeni deo) na skoro svakoj pumpi imaš autoperionicu ;) Nikakav problem. Pored toga kada idem na duži put uvek ponesem flašu i sunđer . Vodu barem imaš na svakoj pumpi gde god krenuo. Kada pravim pauzu obavezno operem sa vodom sve te naslage insekata sa kola. Prevashodno to uradim zbog bezbednosti , na farovima nemam prskalice a brisači mogu donekle da brišu i obrišu naslage zalepljenih insekata. sa stakla. Obrati pažnju ako kreneš na neki duži put kolima do Holandije npr. da na stajalištima dosta ljudi radi što i ja ili još jednostavnije operu ceo auto u autoperionici ;)

P.S

Što se tiče čistoće automobila , pogledaj u parkingu kako izgleda 12 godina star auto ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Viđao sam da ljudi imaju flašicu vode i sunđerčić i da briskaju uglavnom farove što je sasvim logično i odgovorno sa njihove strane kao i tvoje ;)

Iz mog iskustva koliko je lak, kada je u pitanju crna boja, lako oštetiti nekim brisanjem na suvo nezamislivo mi je da trlajm baš sunđerom ceo branik. Puškiranje neko je skroz ok i to je u redu. Ali evo primera radi voleo bi neki info gde ima da se recimo opere auto na relaciji Beograd - Venecija. Ja nisam video stvarno a nije da mi nije palo na pamet da ga malo plaknem. :) Nema veze sada. Obratiću pažnju sledeći put malo više na tu stavku. Nisam još stigao da probam onu glinu ali planiram za sl vikend. Nadam se da neće tu biti nekih problema tj oštećenja inače biće :oops:

Podeli ovaj post


Link to post

×