Jump to content
Mr Nebojša

(Bela - Crna) Lista prodavnica/servisera Toyota delova

Recommended Posts

Dakle, pošto je se na forumu nametnulo pitanje, tačnije polemika o kvalitetu nabavke, tačnosti isporuke i ažurnosti određenih prodavnica Japanskih / Toyota-inih delova, na ovom mestu ćemo o tome pisati.

Svako ko je imao neko pozitivno / negativno iskustvo sa određenim kako prodavnicama tako i uvoznicima rezervnih auto delova neka obrazloži i opiše svoje utiske i zapažanja. Na taj način, potpuno je jasno da jedni drugima pomažemo i upućujemo na pravo mesto za svoj deo odnosno odvraćamo od pogrešnog izbora.

Napominjem da svi članovi koji budu pisali na ovu temu mogu pisati isključivo iz svog ličnog iskustva, a takođe je zabranjeno bilo kakav vid propagande ili reklame kao i favorizovanja određenih firmi. Dakle trudite se da budete realni, objektivni i nepristrasni, samo tako će se vaš post zadržati na ovoj temi!

 

 

 

genuineparts.jpg

 

 

Krenu ću od sebe:

 

1.TOYOTA Čačak

U više navrata sam naručivao (inače potrošne) rezervne delove i to isključivo od ovlašenih servisera Toyota-e

-filter ulja

-filter vazduha

-filter goriva

-sijalice

Sve takve potrošne delove imaju na stanju a za neke delove koji se inače slabije - ređe menjaju potrebno je čekanje iz centralnog magacina iz Belgije ne više od 10dana.Dakle za celice 1990, 1991, 1992, i mlađe imaju sve što se inače nalazi na autu.

 

 

 

 

Predlog: Za prodavnice koje smatrate da su ok i da zaslužuju potpuno vaše i naše poverenje predlažem da tekst bude ispisan plavom bojom, dok za one sa crne liste neka budu crvenom.

Podeli ovaj post


Link to post

Bela lista:
Servisi:
JAPAN SHOP

TRIO

Prodavnice:
JapanX
NACIONAL
Euro07
GAZELA



Crna lista:
Toyota Živković
Vlada i Nidža
Toyota Mijaljević
AC Forma

Izmenjeno od Milos CTS

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam da li je neko kupovao delove kod Voje JAPANCA na cukarickoj padijni ul. radnicka,

ja sam kupio dihtunge izduvne grane, ona dva mala okrugla, rapali su mi se posle mesec dana voznje

Podeli ovaj post


Link to post

Kupio ja brisach zadnji i podkrila... Najblizi mi je, mrzelo me da isem dalje da trazim... Delovi jeftine kopije za svaki sluchaj... Gazda vrlo neprijatan i prostog rechnika... Ne ulazim vishe... Iskljuchivo u ozbiljnim radnjama ubuduce!

Podeli ovaj post


Link to post

"Mag", na Bezanijskoj kosi...

Dodjem, ostavim auto i vratim se kad me pozovu, bez cimanja...Sve ima, sve moze...Jos uvek me nisu razocarali...

Podeli ovaj post


Link to post

Srecko svrati do nekog drugog Ovlascenog Toyotinog servisa cisto da uporedis koliko su skuplji u MAG autu

Podeli ovaj post


Link to post

Veeeliki minus Dejanu iz Karlovaca, 2 meseca me zavlacio za neke plastike i kad sam na kraju morao da odem do njega(mrzelo ga da posalje postom) ispadne da bas u tom trenutku nije on kuci vec njegov otac i htedose da me za..bu ali nisam ni ja mutav... Vise nikada ne idem kod njega...

Podeli ovaj post


Link to post

Po dobro, iskustva su razlicita, upravo sam danas od njega kupio desni homokineticki zglob za moju celiku za 30 eura dok su svi otpadi za koje znam u zemlji trazili 50 eura. Po povratku iz Karlovaca sam dao pandurima 1000dinara za pojas, tako da me zglob kosta 40. :)

Ja sam prezadovoljan ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam znao da ovlasceni servisi imaju razlicite cene. Zvao sam za neki deo pre mesec dana i u sva tri servisa koje sam zvao cena tog dela je ista. Sta je razlicito?

Podeli ovaj post


Link to post

ne znam za sta si ti zvao ali je MAG bio dosta skuplji i vreme cekanja na deo je bio mnogo duzi od Toyota Turing.

Podeli ovaj post


Link to post

Pre par dana radio sam redovni servis i utvrdjeno da moram da menjam prednje diskove i plocice. U Magu je sa originalnim delovima i njihovim radom guljenje koze sa ledja-350 evra. Resio sam da kupim neoriginalne delove, pa mi sad treba servis koji ce mi zameniti to, ali da takodje da garanciju na svoj rad. Mislim, dzaba mi sva usteda na delovima, ako ce da mi otpadne tocak :D

Moze li neko da mi preporuci majstora/servis?

Podeli ovaj post


Link to post

Od mene preporuku mozes da dobijes za Lav auto pocetak Ibarske magistrale adresa je Jablanicka 1 telefon 239-0009

 

Podeli ovaj post


Link to post

To što su ti rekli u ovlašćenom servisu ne mora ništa da znači... Šta si kupio u kopiji, čije diskove i pločice?! I da, 350e je mnogo para za taj posao, tako da je pametno što im nisi dao da rade!  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

nadam se da imas ista iskustva sa njima kao i ja

Podeli ovaj post


Link to post

Lično iskustvo nemam, ali zato slušam priče drugih ljudi koji su odlazili u ovlašćene servise...  ;) 

Podeli ovaj post


Link to post

Ma, nemam loseg iskustva sa njima, naprotiv, ali mnogo mi je to para. Ok, originalni su delovi, ali ne verujem da neka druga firma, npr. nemacka ne moze da napravi kvalitetne diskove. Porucicu delove od Trio motorsa za duplo manje para, a trajnost i kvalitet tih delova ne moze biti duplo manja, tj. losija od Toyotinih...bar mi tako izgleda.

Za razliku u ceni mogu da kupim jednu gumu :D

Podeli ovaj post


Link to post

Probaj da vidis u AC Forma na NBGD-u.Drugar od koga sam kupio Toyotu je redovno odrzavao kod njih.Nalaze se preko puta Kineza u bloku 70. I moj majstor koji mi odrzava auto mi je preporucio njihovu radnju za kupovinu rezervnih delova.Broj prodavnice je 011 318 40 86 i 065 318 40 86 a broj servisa je 062 57 07 42.

Podeli ovaj post


Link to post

Formasi i od mene uzmu delove, dobri smo, od beogradskih prodavnica bih prvo njih preporucio, ali bacili su vise akcenat na servis, a manje na trgovinu, smanjili lager, ali otvorili i drugi servis..

 

A ako uzme Srecko ove od 6860 din/kom, to su ATE, nemacki, prva ugradnja u BMW, i nazalost da kazem, veoma kvalitetna evropska alternativa...

Podeli ovaj post


Link to post

Za cene ne znam kakve su, ali po onome na sajtu, TRIO drži odlične firme što se tiče i pločica i diskova i tu nećeš pogrešiti sigurno... ;)

 

O kvalitetu ranijih original pločica, za sada je rekorder čovek koji je sa Corolla-om 90 prešao skoro 105.000km!  :)

Podeli ovaj post


Link to post

nadam se da imas ista iskustva sa njima kao i ja

 

je bilo vezano za

Hvala. Znam za njih. Kupovao sam nesto ranije.

Od mene preporuku mozes da dobijes za Lav auto pocetak Ibarske magistrale adresa je Jablanicka 1 telefon 239-0009

 

 

da razjasnim samo

 

a inace

za AC Formu sam cuo i ja uzeo sam par delova preko njih dok sam aktivno vozio Nissana

Podeli ovaj post


Link to post

Forma bi mi odgovarala zbog servisa, ne samo zato sto su zajedno servis i prodavnica, vec i zato sto su mi blizu.

Trio, dakle diskovi od 6860 su ok? Kakvi su onda oni od 7500?

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam gledao na sajtu AC Forma da imas 10 posto popusta na sve delove koje kupis i ugradis kod njih u servisu.

Podeli ovaj post


Link to post

×