Jump to content
Mr Nebojša

(Bela - Crna) Lista prodavnica/servisera Toyota delova

Recommended Posts

Nije loš...Ima 99KS ako ne grešim i šestostepeni menjač. Dosta je žustar ali ako je u većem stepenu prenosa pa iz malog broja obrtaja pokušaš da daš gas ne ubrzava ni približno kao moj D4D.  :)

Naravno situacija je totalno drugačija ako ga ne gušiš nego vratiš u niži stepen pa onda dodaš gas...

pa tvoj ima 50 ks vise ;)

dvoumio sam se oko njega, mada pala je odluka na dva polovnjaka, realan zivot....

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde ukratko...

Materijali vrlo pristojni kao i završna obrada. Jedino mi smeta što je plastika na tapacirungu vrata do samog stakla.

U vožnji vrlo utegnut i prilično tih (ipak je to benzinac  :))

CD-radio MP3 i WMA , ima isto SHIFT lampicu kao i novi Verso koja signalizira kada da se menja stepen prenosa da bi vožnja bila najekonomičnija. Traži 6. stepen prenosa već oko 100km/h.  :D

Lak volan, veoma pregledan u vožnji, dupla kaseta ispred suvozača, dizajnerski lep most između vozača i suvozača, ručica menjača skoro da sama hoće u ruku (pristupačna).

MPC sa trenutnim popustom nepunih 14.000 evra...

Podeli ovaj post


Link to post

Au eXtra Opis :) inace da li svi mogu da dobiju zamensko vozilo dok rade servis ili je to rezervisano samo za one koji znaju nekog iz servisa ?

Podeli ovaj post


Link to post

u turingu naplacuju zamensko vozilo na dan, ne secam se tacno koliko, imali su yarisa crvenog i belog aurisa.

Podeli ovaj post


Link to post

Znam da ima naplacivanje ali vidim da u MAGu ima za dz

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ste mislili i iveli u ubedjenju da mozete bez ikakvog rizika da kupite polovno vozilo u ovlascenom servisu onda se varate, danasnje iskustvo je vise nego porazavajuce i sramotno.Otisao sam u toyotu turing na zakazanu zamenu antifriza i spazio sam interesantnog yarisa, kao stvorenog za zdushana, dobijem informaciju i u to se licno uverim da je farbana cela leva strana i prednji branik i vezni lim, dobijem informaciju da je auto bio ocesan i nagnjecen od napred, da hauba nije bila ostecena, da je vozilo uredno servisirano kod njih, da ima servisnu knjizicu i da daju garanciju celih 6 meseci....ok, posteno, svesno i unapred znas o cemu se radi.pozivam zdushana , prenosim mu sve to, saljem mu dva mms-a i dajem mu na telefon jednog od sefova servisa{Vlada} koji mu doslovce sve to isto prenosi.Po zdushanovom dolasku posle nepunih pola sata nigde nikoga, sef servisa goran na pitanje kakav je auto u prolasku i zurbi sebi u bradi"dobar je, dobar je auto"drugog sluzbenika koji je bio glasnogovornik nigde nema-otisao po delove...dobijamo informaciju da ce vlasnik vozila doci bukvalno za 5 minuta i sve nam reci sta je i kako je jer odjednom niko nista ne zna i najbolje je sa vlasnikom da vidimo.idemo na probnu voznju, lampica od air baga je konstantno upaljena.pojavljuje se radnik servisa u kombinezonu i predstavlja se kao vlasnik i ide sledeca prica!!!on je auto dobio u kompenzaciji pre nedelju dana, auto limarijski nije kod njih radjen, cak ni jedan servis nije kod njih odradjen{od ostalih zaposlenih nigde nikoga....}na svako pitanje"vlasnik"odgovara sa "neznam"sta dalje reci....

ovo su fotografije doticnog vozila...

Podeli ovaj post


Link to post

da, jos da dodam, ovo je moja zadnja i poslednja poseta tom servisu, poverenje vise nemam, ni ovo nisam planirao ali iz tehnickih razloga manjka slobodnog vremena ajde da to odradim pre snega.....

Podeli ovaj post


Link to post

to je pride...to bi verovatno sredili u tom garantnom roku, do svega toga smo sami dosli.iskreno, bio sam malo sokiran svime posle slatke price koju sam cuo i koju je taj Vlada tebi pricao preko telefona

Podeli ovaj post


Link to post

Meni samo jedna stvar nije jasna, da li je neko nekada pisao Toyota-i u Japan o ovakvim stvarima. Znam da Zdushan ima cesto naviku da kaze da ce da pise, ali stvarno da li je neko ikada to i uradio?

 

Ja sam kada su me id**** iz Vitra 3 meseca zezali za uputstvo za C4 Picasso pustio takav mail Citroenu u Francusku da su me iz Vitra zvali 4 puta u toku sutrasnjeg dana sa molbom da posalju kurirom knjigu i uz izvinjenje ponudili da kod njig uradim dva servisa besplatno. Nije mi jasno da Toyota ne reaguje ako je neko ikada napisao sta se ovde desava.

Podeli ovaj post


Link to post

ovaj yaris stoji kod njih ispred salona, oni ga zvanicno prodaju, nije istaknuto nikakvo obavestenje na samom automobilu....s obzirom na to da auto prodaje radnik servisa sam servis moze da se zastiti, znali su oni kome su kakvu pricu mogli da skockaju.ja sam rekao da mog prijatelja interesuje auto za svoje roditelje, da se pojavio neki anonimus verovatno ne bi bili toliko slatkorecivi

Podeli ovaj post


Link to post

Zao mi je samo sto nisam sacuvao moj mail.... ali ukratko otisao na Citroen.com i nasao link za obracanje/zalbe... Posel par meseci cim mi se javio problem sa menjacem podsetio sam ih da bi bilo glupo da se ponovo obracam Citroenu u Francuskoj i naprasno ucesce koje su trazili da platim za zamenu dela je sa 20% pala na 0%  :o

 

Pa ko je ovde onda lud.... a onda sam saznao da citave serije imaju taj problem i da se preko taj deo menja tokom redovnog servisa a kod nas se naplacuje skoro 1000 Eur-a  ???

 

Zato i pitam vas koji ste duze u druzenju sa Toyotama i "ovlascenim" servisima da li je neko zna da li se nesto desavalo po tom pitanju?

Podeli ovaj post


Link to post

vojin je otisao daleko, do nekog glavnog u toyota adria{mislim}tada je uspesno resio problem.ali u cemu je stos, pa zar za svaku sitnicu moramo da pisemo mailove u centralu i da se zalimo, cemu onda ovlasceni servis.mi smo gledali auto koji se prodaje u ovlascenom servisu i prodaju ga sluzbenici servisa!ovo je za prijavu definitivno, nije problem u kakvom je stanju auto-svaka roba nadje svog kupca, nego je problem u neiskrenosti i obmani poput garancije, elektronska servisna knjizica{a auto nema blage veze sa servisom}to je problem...

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam za to da se pise sve dok nemamo isti nivo usluge kao svuda u svetu, jer ja ne verujem da mi placamo mnogo manje servisiranje u odnosu na ostale zemlje, ili ako placamo manje ne verujem da je u srazmeri koliko su manje plate servisera u odnosu na druge zemlje.

 

Od inspekcija nisam siguran da ce biti vajde, a posto servisiranje predstavlja mnogo veci prihod od prodaje svakom proizvodjacu pa i Toyoti ne verujem da ih bas briga sta se desava. Ja sam uveren da ziveci toliko godina u izolaciji ni ne znamo koje su nam mogucnosti...

 

Ako sad ne budem izabran za nekog sindikalca ovde na TcS nista nisam uradio  ::)

Podeli ovaj post


Link to post

ha, ha, pa ja mislim da ce mozda novi zakon o zastiti potrosaca da nas spase.treba prijavljivati sve nepravilnosti, i ja se slazem ;)imas moj glas za vodju sindikata za borbu protiv nepravilnosti ovlascenih servisa ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota Turing definitivno otpada sto se tice svake saradnje sem eventualnog nabavljanja delova jer za to jos uvek nema minusa  bar ja ne videh

Podeli ovaj post


Link to post

Za delove imaš Živka, a verujem da i ja mogu da ti nabavim original po manjoj ceni...  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

delove tipa gumice dizni, i zabica ?

Podeli ovaj post


Link to post

Mislish li na Turing!? :D

 

Ono, kao, "2-Ring" ili "2 Kruga"  :P

 

Ne znam samo zashto je tako kada znak Toyote ima 3 Kruga (dobro, dobro, elipse) :D

Podeli ovaj post


Link to post

Dobri su u TOYOTA TUNIG :::::: ja mislim na prvo mesto stose tice nabavke delova

prvi put cujem gde ti je to?gde je taj servis?

Podeli ovaj post


Link to post

Pa "preveo" sam ti vec :)

 

Vec sam 2-3 puta chuo taj naziv i ispostavilo se da su ljudi mislili na "dotichne" o'zgo :D

Podeli ovaj post


Link to post

kaki ste ljudi covek misli na njih i servisira auto kod njih i na njegovu srecu jos uvek nije imao problema...

Podeli ovaj post


Link to post

×