Jump to content
Yoyogi

Toyota City - ziveti tamo

Recommended Posts

Ima prodju kao Sushi restorani u Srbiji :D Mislim da u Beogradu ima ukupno 5-6 takvih...

Podeli ovaj post


Link to post

Japanci jedu sushi jednom mesecno, ne vise.

 

Po svim restoranima, 90% sanse, nema nikakvih gaziranih napitaka, ni koka kole. Desavalo mi se da rucam i onda kupim konzervu na masini napolju, popijem pa se vratim za sto.

 

Zato, Tokio je grad sa najboljom hranom na svetu. Samo u Tokiju ima 210 Michelin Star restorana, cela Francuska ima 190.

Podeli ovaj post


Link to post

Kakav je beli PEPSI? :)

Podeli ovaj post


Link to post

Kakav je beli PEPSI? :)

 

Nisam jos video, idem posle u supermarket pa cu da kupim ako ima. To je novo.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo bele pepsi.

 

tcspepsi01.jpg

 

Ukus je kao 7-up samo manje gazirano. Kaze da je to ukus na mandarinu. Nije lose, moglo je da bude i posebno pice pod drugim imenom.

Ono sto ga unistava je secer, kao obicna crvena cola. Ne vidim neku buducnost osim ako ne naprave 0 kalorija kao Pepsi Next.

 

tcspepsi02.jpg

 

Boce nisu male, 1/2 L

 

tcspepsi03.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Yoyogi!!! :)

Podeli ovaj post


Link to post

Nema na cemu. Cena je, na prvoj slici, 87 EUR centi za bocu.

 

Iznad, na polici na prvoj slici je Pepsi Special, 0 kalorija, bazirana na kineskom "ulon tea". Spaljuje mast iz ishrane kao i ulon chaj. Postala je jako popularna ali je i skuplja. U 7-11 kosta 1.5 EUR.

Podeli ovaj post


Link to post

Zimsko pivo za prvi dan zime 2012. a ni smak sveta danas nije bio neki.

 

.

zimskopivo01.jpg

 

Ima pahuljice na konzervi, ne znam sto je "zimsko", jako je 5.5% :

 

zimskopivo02.jpg

 

Cena je 2.3 EUR za konzervu 1/2 L.

Podeli ovaj post


Link to post

Zato svi kad dodju kod nas konzumiraju alkohol u pojacanoj kolicini :D

Podeli ovaj post


Link to post

Pivo je na nivou cena ostalih zapadnih zemalja. Tu drzava ubira porez jer Japanci to mogu da piju (da podnesu).

 

Ono sto je jeftino je zestina. Skines zadnje 2 nule i dobijes u EUR:

 

tcsalkohol01.jpg

 

Kako ga izlazu, niko ne cuva:

 

tcsalkohol02.jpg

 

Ovo je loquor shop uz supermarket. Plave cerade znace da je radnja zatvorena, roba nije sklonjena.

 

tcsalkohol04.jpg

 

Ovako, otvoreno, nema osoblja:

 

tcsalkohol03.jpg

 

Da im das dzabe viski ne bi ga uzeli, to ih urnishe.

 

Drzava ga drzi na niskom porezu da bi ista zaradila inace niko ne bi kupio. Ove cene su 3 puta nize nego u Australiji.

 

Cigarete su najjeftinije od svog bogatog sveta, 4.4 EUR za paklo Marlbora.

 

Ko voli da duvani i da cirka, taman da je obican fabricki radnik, mogao bi da vidi jetru kako se pakuje i odlazi za 3 meseca.

 

Minimalna satnica (to klinci dobijaju po restoranima) je 1,000Y, 10EUR, jedna boca viskija sa prve slike.

Podeli ovaj post


Link to post

izgleda kao vrlo zabavno, a ujedno i opustajuce mesto za zivot

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota City, muzej umetnosti za vreme cvetanja tresanja.

 

tcskoromo13.jpg

 

 

tcskoromo14.jpg

 

 

tcskoromo15.jpg

 

Ima odlican restoran, iz njega je slikana ova panorama samog grada.

 

tcskoromo01.jpg

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

izgleda kao vrlo zabavno, a ujedno i opustajuce mesto za zivot

 

Nocni zivot, snimljen po danu. Sve je diskretno, nema nista na ulicama, ni danju ni nocu.

 

Za omladinu, malo ima, omladina je do beonjaca zauzeta skolom. Za odrasle, klubovi, jedan do drugoga.

 

tcsnlife02.jpg

 

 

"Manila Dragon", "Tagalok Whisper"...zna se o cemu se radi. Na desetine klubova u toj ulici:

 

tcsnlife04.jpg

 

Ko voli, ima

 

tcsnlife03.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Nama smrtnicima to sve toliko drugacije i novo da se zabavom moze smatrati i samo vizuelno uzbudjenje.

Nesto sto je nama fotografima najveca zabava

Podeli ovaj post


Link to post

Zimski kuriozitet: zatvoreni bazeni (waterparks) su zimi skoro prazni. Leti ne mozes da udjes.

Unutra, ne zna se da li je leto ili zima - voda je uvek 32C, vazduh 31C, svaki dan u godini.

 

Razlog da su prazni ili manje poseceni tokom zime je da imaju konkurenciju - skijalista koja su na sat vremena od Toyota City. Nekima je je i bazen na istoj daljini.

 

Leti su vrucine strasne, Bangkok i Singapur su klimatske banje za Japan. Po 3-4 meseca je 35-40C i na jakom suncu nema igranja napolju. Tada su ovakvi bazeni puni kao sipak iako je more na 10km, neki su i na samoj morskoj obali:.

 

swim02.jpg

 

 

Mala plazica na bazenu sa talasima:

 

swim01.jpg

 

swim03.jpg

 

Ovaj gore je jos i mali. Ima ih 34 u krugu od 30km oko Toyota City, dva su u samom Toyota gradu. Ovaj je jedan od vecih:

 

swim04.jpg

 

Ovde se na pola sata smenjuju vestacka kisa i talasi:

 

swim05.jpg

 

Otvoreni su od 10 ujutro do 8 uvece, ima bar 20 profesionalnih spasilaca koji su uvek na duznosti uz samu vodu:

 

swim06.jpg

 

swim07.jpg

 

Cene ulaznica su simbolicne. Odrasli 500din (dva pakla cigareta su 880din), deca 200din a ispod 7 godina besplatno.

 

Da je ulaz tako jeftin ima razlog: uz njih se spaljuje smece i energija ide u nacionalnu elektricnu mrezu. Bazen trosi sta trosi i to se posle sravni.

 

Ocigledno da je nekako taman jer je ulaz od 500din jako jeftin.

 

U sastavu ima i 25m i 50m bazene za pravo plivanje. Niakvo cudo onda da sva deca koja su zavrsila 1. razred znaju da plivaju, 70% njih vec u 5. godini.

 

Jos jedan od cininilaca kvaliteta zivota u Toyoti, pogotovo za porodice.

Podeli ovaj post


Link to post

Sta znaci "Yoyogi"? Tako se zove park u centru Tokija uz koji sam ziveo 3 godine (kao Tasmajdan u Bg) i koji sam uzeo za nick ne samo na ovom Forumu.

 

"Yoyogi" znaci drvo koje ima korene i inspiraciju za buduce narastaje.

 

Kao stari hrast u Spomen kuci Kneza Stanoja u selu Zeoke kod Lazarevca. Odatle je , posle njegovog ubistva pocela buna protiv dahija i Prvi Srpski ustanak 1804. To je "nas" yoyogi.

 

Yoyogi park slikan iz mog tokijskog ofisa:

 

tcsyoyogi02.jpg

 

Bezbedan i otvoren 24x7. U kadru je i moj tadasnji stan.

 

Moja ulica, uska, prezivela tepih bombardovanje 1945. Da prodju kola, moram da stanem uza zid i da uvucem vazduh:

 

tcsyoyogi01.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Extra pogled :)

 

Ali cini mi se da ti je neko nekada rekao da ti prezime znaci "Yoyogijevic". Valjda neki bivsi disha...

Mislio sam da ti je odatle nick.

Podeli ovaj post


Link to post

Extra pogled :)

 

Ali cini mi se da ti je neko nekada rekao da ti prezime znaci "Yoyogijevic". Valjda neki bivsi disha...

Mislio sam da ti je odatle nick.

 

Ma jok, to si mozda povrsno presao preko 3.14-ckaze na japanskim imenima, gde sam to naveo kao primer.

 

Admini mi znaju ime i prezime, kakvi Yoyogijevich, nista direktori.

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota City, ako je ikada pust, onda je to sada. Novogodisnji praznici.

 

Japan ima 16 dana drzavnih praznika godisnje, obicno ponedeljkom da naciji ne pukne kichma. Uz to, svako ima 20 radnih dana godisnjeg odmora.

 

To u Toyota City (zbog Toyote) ne radi tako. Praznici se ne postuju, radi se. Tesko je zaustaviti proizvodnju za jedan dan i otkazati smene. Zato, imaju 3 puta godisnje po nedelju dana. Bas sada, 9 dana koje svi moraju da uzmu i sve se zatvara. Ostale dane uzimaju kako kome treba.

 

Sta to na terenu znaci? Da je navala na putovanje je tolika da se po shinkansenu (bullet train) stoji.

 

Idu na 3-4 minuta na relaciji kao Beograd - Ljubljana (Tokyo - Osaka) i nesto redje (na 15 minuta) za Fukuoku (1,000km od Tokija).

 

tcsnozomi00.jpg

 

Dolazi kao guja ljuta:

 

tcsnozomi01.jpg

 

Ovi putnici nisu u prolazu, stoje, jos ovo nije nista, bude kao u GSP tramvaju:

 

tcsnozomi03.jpg

 

I izmedju vagona, dok voz cepa 300km/h:

 

tcsnozomi04.jpg

 

Ima kod mene detaljnije i sa slikama stjuardesa:

 

Shinkansen, 300km/h voz od 1964.

Podeli ovaj post


Link to post

Ova dva Crown mi stoje ispred mog Toyota office, tu je sa nama u zgradi neki ogranak Toyota Finance.

Mora da su neki dzekovi koji imaju vozace, ova kola su za execs i oni sami ne voze.

 

tcscrowns01.jpg

 

tcscrowns02.jpg

 

Nekako se razlikuju samo ne znam kako.

 

tcscrowns03.jpg

 

Imati sluzbenog vozaca je znak visokog polozaja, kao i svugde. Toga vrlo malo ima. Na 125 miliona stanovnika, ako ih ima 20-ak hiljada takvih, ukljucujuci i politicare. To je verovatno 70% prodaje Crown u Japanu.

 

Sto se mene tice, ja sam zadovoljan da mi preko firme sleduje parking "na ime".

 

Svaka firma placa svakom zaposlenom troskove dolaska na posao - voz, vozovi su svugde.

U 6-mesecnim uplatama. Meni dodje 1,600EUR za 6 meseci, taman je toliko trosak benzina (LandCruiser) i placanje autoputa.

 

Sa Yarisom sam na tome zaradjivao, sada je nula-nula.

 

Placanje prevoza (vozom) nije samo to: to je i zakonska obaveza da se zaposleni osigura na putu do i od posla. Tako, ako mi se nesto desi sa kolima, nema tog osiguranja jer sam trebao da idem vozom. Lukavo ali sta cu.

Podeli ovaj post


Link to post

Ima ih dosta kojima je voz bolji i brzi. Od prethodnog stana mi je trebalo 2 minuta i 20 sekundi vozom a 40 minuta kolima (uske ulice, semafori). Ne da nisam isao kolima nego ih nisam ni imao, nisu mi ni trebala dok mi familija nije dosla.

Kada sam kupio Yarisa, retko kada sam ga uopste dirao radnim danima.

 

U Tokiju je prosecno putovanje do posla 52km, to niko i ne pokusava kolima da resi. I da stigne, 2-3 sata, naplaca se putarina i posle gde bi ih i posto parkirao.

Podeli ovaj post


Link to post

×