Jump to content
doorsy

Corolla XL maglenke

Recommended Posts

Imam jedno pitanje u vezi zadnjih maglenki,izvinjavam se ako sam promasio odeljak za to,meni se ovde ucinilo najzgodnije da postavim...

Dakle, vidjao sam kod pojedinih corolli da im kad se prekidac za zadnje maglenke kod volana upali svetle obe strane stop svetla,sto u fabrickoj verziji nije tako tj svetli samo leva.Hteo bi da napravim da mi obe strane sljakaju pa ako je neko ovo radio vec da mi ustedi vreme i izlozi sta je modifikovao i kako je povezao ovo...moze i neka sema,snalazim se u citanju iste.

Druga stvar,kad smo kod zadnjih,mozda bi izvukao zice i za prednje maglenke koje fabricka verzija takodje nema...sta i odakle najbolje izvuci ozicenje?Mislim da bi radije stavio LED nego klasicne,sto znaci da mi ne treba instalacija za novi relej.Mislio sam da ako radim zadnje maglenke povezem posao pa da mi se na isti prekidac pale i zadnje i prednje, pa eto,pisite savete i ideje,pogotovu oni koji su to vec nabudzili.Pozz i hvala unapred!

Podeli ovaj post


Link to post

Ako te dobro razumem tebi radi samo levo rikverc svetlo i u tome je problem?

Mislim da imas negde prekid u instalaciji, neispravnu sijalicu, ili tako nesto trivijalno.

Zbunjuje me deo "prekidac za zadnje maglenke". Nigde to nisam video.

Ako ti nije problem okaci slike prekidaca i zadnjih maglenki.

 

Maglenke i ja planiram jer vozim ujutru kada je slaba vidljivost, pa kada se doda sneg, magla i slicno...

Mozes da vezes na fabricki prekidac, samo je problem sto ne znam koje zice u motornom prostoru pripadaju maglenkama.

Sigurno su izvucene i najbolje je iskoristiti njih.

 

Ako dodjes na skup pokazacu ti kako sam izvukao za dnevna svetla, nije preterano tesko.

Ali je pravi zajeb sto nemas zujalicu da te opomene kada ostanu ukljucena.

Podeli ovaj post


Link to post

pozdrav .. da se i ja nadovezem .. nisam znao da ima zadnje svetlo za maglu,mislio sam da ima samo kao opciju za naknadnu ugradnju.. ja kad pritisnem prekidac pali mi se na tabli da je ukluceno,ali svetla iza nema.. pogledacu sijalicu,jer sam osigurace skoro pregledao sve i zamenio samo jedan..

@ laci86 jel bi mogao da mi uslikas gde si povezivao za dnevno svetlo,i koje sijalice si stavljao.. ako ti nije problem .. bio bih ti zahvalan!?nije mi hitno..

:good:

Podeli ovaj post


Link to post

Fabricki je vezano samo zadnje levo, ono se pali na prekidac.Tako je kod dosta auta.U desnoj "stopki" imas mesto za sijalicu, samo treba da se poveze.Mislim da je drugo nepotrebno jer i jedno sija dovoljno jako.

Podeli ovaj post


Link to post

odoh ja da pogledam to.. nego recite mi jel na stopkama vam svetle po dve pozicije na(dve na levu-dve na desnu)ili samo po jedna,na jednoj corolli sam video da ima samo po jedna..

Podeli ovaj post


Link to post

sada san pogledao i ima samo za cetiri sijalice mesta i sva su popunjena.. gornje levo je migavac,gornje desno r.svetlo.. donje levo je pozicija,donje desno pozicija i stop.. e sad dal tako treba ... ???

Podeli ovaj post


Link to post

Ali je pravi zajeb sto nemas zujalicu da te opomene kada ostanu ukljucena.

 

zato izvuces plus sa nekog uredjaja koji se gasi kada izvuces kljuc...npr, upaljac, sat.....

 

@doorsy

 

Pa ako se razumes u elektricne seme, mozes onda i sam da smislis. Kod mene npr svetli zadnja leva, a ako hoces i desnu samo sprovedes paralelno dve zice za drugu ako nemas. Ako hoces i prednje maglenke LED, prvo nadjes kuciste pa ubacis LED ali ubaci jake jer one sa upaljaca ne sijaju tako. Ja sam nasao 10W diode za reflektor koje rade na 12v. Cekam da stignu i ubacujem ih rikverc pa otkrivam kako sijaju, na reflektoru su lepo sijale. El em...za prednje opet nadjes na prekidacu koja zica je okidacka kada se upale zadnje, odatle izvuces struju za prednje i gotovo

Podeli ovaj post


Link to post

odoh ja da pogledam to.. nego recite mi jel na stopkama vam svetle po dve pozicije na(dve na levu-dve na desnu)ili samo po jedna,na jednoj corolli sam video da ima samo po jedna..

 

Zavisi od lampe. Koliko sam primetio, mada necu da tvrdim, verzije koje nemaju deljivu zadnju klupu imaju jednu sijalicu sa dva vlakna. Takodje te Corolle nemaju stelovanje retrovizora iz kabine, vec rucno spolja kao kod starijih kamiona. :D

Druga verzija ima deljivu klupu, stelovanje retrovizora rucicom i dve sijalice po faru, obe imaju vlakno za poziciju, ali samo jedna ima vlakno za kocnicu.

 

@ Liftman

Nisam hteo da prikljucujem na bilo sta, iz vise razloga.

Za buzzer cu videti preko zime, ili cu se navici da gasim svetlo. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

sada san pogledao i ima samo za cetiri sijalice mesta i sva su popunjena.. gornje levo je migavac,gornje desno r.svetlo.. donje levo je pozicija,donje desno pozicija i stop.. e sad dal tako treba ... ???

 

Nemas dve pozicije, jedno je pozicija a drugo za maglu.Jedino ako je neko vezao sve.

 

Btw, ovo izgleda bas dobro.

 

51iRTEY90nL__SS500_.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ako te dobro razumem tebi radi samo levo rikverc svetlo i u tome je problem?

Mislim da imas negde prekid u instalaciji, neispravnu sijalicu, ili tako nesto trivijalno.

Zbunjuje me deo "prekidac za zadnje maglenke". Nigde to nisam video.

Ako ti nije problem okaci slike prekidaca i zadnjih maglenki.

 

Maglenke i ja planiram jer vozim ujutru kada je slaba vidljivost, pa kada se doda sneg, magla i slicno...

Mozes da vezes na fabricki prekidac, samo je problem sto ne znam koje zice u motornom prostoru pripadaju maglenkama.

Sigurno su izvucene i najbolje je iskoristiti njih.

 

Ako dodjes na skup pokazacu ti kako sam izvukao za dnevna svetla, nije preterano tesko.

Ali je pravi zajeb sto nemas zujalicu da te opomene kada ostanu ukljucena.

Nisam ni pomenuo rikverc svetla nego maglenke...Auh druze puno si ti izgresio u svojim pretpostavkama...prvo,fabricki je tako da radi samo leva sijalica.Drugo,prekidac ti je sa leve strane od volana,ispod km sata nemoguce da ga nikad nisi video?!Trece,nisu fabricki izvucene zice,zato i pitam...Cetvrto,moja corolla ima zujalicu,ne znam jel sve imaju ili je tvoja crkla...eto ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Fabricki je vezano samo zadnje levo, ono se pali na prekidac.Tako je kod dosta auta.U desnoj "stopki" imas mesto za sijalicu, samo treba da se poveze.Mislim da je drugo nepotrebno jer i jedno sija dovoljno jako.

Nije stvar u tome da ne vrsi posao nego u stajlingu,tacnije nervira me sto je samo sa jedne strane,lepse mnogo kad je na obe ;)

Podeli ovaj post


Link to post

prevuci zicu sa leve na desnu sijalicu i resio si problem

Podeli ovaj post


Link to post

zato izvuces plus sa nekog uredjaja koji se gasi kada izvuces kljuc...npr, upaljac, sat.....

 

@doorsy

 

Pa ako se razumes u elektricne seme, mozes onda i sam da smislis. Kod mene npr svetli zadnja leva, a ako hoces i desnu samo sprovedes paralelno dve zice za drugu ako nemas. Ako hoces i prednje maglenke LED, prvo nadjes kuciste pa ubacis LED ali ubaci jake jer one sa upaljaca ne sijaju tako. Ja sam nasao 10W diode za reflektor koje rade na 12v. Cekam da stignu i ubacujem ih rikverc pa otkrivam kako sijaju, na reflektoru su lepo sijale. El em...za prednje opet nadjes na prekidacu koja zica je okidacka kada se upale zadnje, odatle izvuces struju za prednje i gotovo

Razumem se pomalo, ali volim da pisem i stedim vreme a uvek ima sta da se cuje pametnije od ljudi koji su to vec uradili...ovu temu sam i otvorio jel vidim da niko to nije cackao pa da ima za buduce narastaje ;)

Dakle,ti mislis da skinem 2 zice sa one leve sijalice?Mislim da ne treba 2 nego jedna samo za plus,sa grla,minus ide kod stopa pod sraf...za prekidac sam bas tako i mislio da vezem,ne trebaju jake,samo da se vide pojacano pri kisi ili magli,uzeo sam neku buvljacku usku varijantu i ne sijaju bas nesto al vrsice posao :)

Podeli ovaj post


Link to post

masu bi trebalo da vec imas tako da ti samo treba jedna zica tj +

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i Milosa...bas to i pisem hehe...ne znam samo koliki je osigurac za maglenku a mislim da on sluzi i za jos nesto u kabini,pa kad dodam jos jednu sijalicu i 2 LED napred ima da goriiiiiiiii :D Skidao sam prekidac i kontakti deluju bakarni i debeli tako da trpna struja nece biti problem, a ni LED nije bas neki potrosac tako da ce verovatno pasti takva izvedba ;)

Podeli ovaj post


Link to post

pozdrav .. da se i ja nadovezem .. nisam znao da ima zadnje svetlo za maglu,mislio sam da ima samo kao opciju za naknadnu ugradnju.. ja kad pritisnem prekidac pali mi se na tabli da je ukluceno,ali svetla iza nema.. pogledacu sijalicu,jer sam osigurace skoro pregledao sve i zamenio samo jedan..

@ laci86 jel bi mogao da mi uslikas gde si povezivao za dnevno svetlo,i koje sijalice si stavljao.. ako ti nije problem .. bio bih ti zahvalan!?nije mi hitno..

:good:

Pogledaj prvo osigurace,onda sijalicu,onda ozicenje,to i proveri omski ako umes instrumentom,pogledaj imas li masu na grlu, a onda i konektor na prekidacu,lako se izvadi...trebalo bi da ti radi zadnje levo ako vec imas prekidac ;)

Podeli ovaj post


Link to post

29112012202.jpg29112012203.jpg

evo uslikao sam kako to izgleda.. prva je samo pozicija,drugo je kada nagazim kocnicu.. samo se pojaca intenzitet svetla.. a kada upalim svetlo za maglu.. nista se ne menja..ostaje samo pozicija..

Podeli ovaj post


Link to post

moguce da je pregoreo osigurac ili sijalica

Podeli ovaj post


Link to post

@nelle86 cini mi se da je tebi neko ranije vec brebudzivao lampe i da je jednostavno iskulirao maglenku, mislim da nije ovo fabrika.

 

Slazem se sa Milosem oko prevezivanja, naravno ako u desnoj postoji grlo, ako ne onda malo visa dr...a i moze. Npr, Astra H ima i grlo, cak i sijalicu u desnoj lampi a radi samo leva... dobro to je opel :D

Podeli ovaj post


Link to post

Milose gledao sam i osigurace i sijalice sve je ok.. :(

moguce je ko sto kaze dimitreye da je neko budzio .. kada skinem stopku.. tj. kuciste gde idu sijalice ima cetiri grla i sva su popunjena.. ajd sutra cu da skinem lepo i uslikam,sad mi nije tu auto..pa da postavim da vidite.. da uporedimo .. mislim lepse mi je ovako sa cetiri pozicije,ali nemam maglenku koja mi je korisnija.. pa bih da resim to..

Podeli ovaj post


Link to post

nelle86-tebi je neko cackao tu nesto 100%,verovatno je ukinuo maglenku i izvukao jos jednu poziciju...verovatno... ???

doorsy brate-po meni je bzvz da se mucis da izvlacis za maglu i sa desne strane,jer lako je izvuci,uzmes + sa ove leve i treba ti masa,ali kako ces resiti to sto cini mi se da sa desne strane nemas grlo za sijalicu za maglu zar ne?mislim da ces to teze nabudzti ako nema...hmmm...za prednje ti je lako,izvuces + sa prekidaca za magu da ti se pale i zadnje i prednje,da ne bi bzvz dodavao jos jedan prekidac posebno za prednje...znaci njadjes plus i masu i izvuces 2 zice za levu,2 za desu i to ti je to...tako bi bar ja to uradio...za osigurac ne brini,nece biti nista pogotovo ako jos LED stavljas,oni su mali potrosaci,mozes slobodno... ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Zix brate :D Tako ce i biti,nego ne stizem jos da otvorim desni stop onda ce situacija biti jasnija...ako nemam grlo verovatno cu morati da odustanem jer koliko mi se cini nosac grla u stopu je nitovan za donji deo stopa a nemam ideju kako bi ga drugacije sa meni dostupnim alatom fixirao.ajd pa javljam kako stoje stvari cim nadjem vremena.

Podeli ovaj post


Link to post

ahey definitivno je prevezivano,danas sam detaljno pregledao.. pokusao sam da izbacim slike ali nesto nece.. nema veze,uglavnom smo potvrdili sumnje.. uskoro cu da sredim.. jer mi maglenka vise treba po ovom losem vremenu..hvala u svakom slucaju!! :)

Podeli ovaj post


Link to post

A sta ce vam te "maglenke"? Da mozda nece da probiju maglu i svetle kroz nju?

 

Magla (kao agregatno stanje vodene pare) ima nekih 30-50cm iznad kolovoza i maglenke osvetljavaju bas to sto inace ne bi bilo osvetljeno a zid magle ostaje.

Da osvetle kolovoz ispod magle (3-5m daljine) koji normalna svetla ne osvetljavaju. Zato se i montiraju nisko.

 

Pa ako vam bas to treba a ne izgled, onda vidite.

Podeli ovaj post


Link to post

×