Jump to content
TcS

Pomoć korisnicima

Recommended Posts

Samo na računaru. Uglavnom se ulogojem preko Google Chrome, odnosno skoro uvek u zadnje vreme.

Zaboravio sam da napomenem da ne mogu ni slike da postavim u zadnje vreme. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Što se tiče "Odjave" sa foruma, detaljno ćemo istražiti o čemu se radi, naime izgleda je selektivan problem i ne javlja se svima, pa zato do sada nismo primetili,potrudićemo se da što pre to otklonimo. Dok se to ne reši preporučujem da ako želite da se izlogujete a opcija ne radi, samo u svom browser-u obrišiti keš i kukije koji su od našeg sajta, sigurno će tada raditi.

Što se tiče postavljanja slika, Vaš nalog nema nikakav problem sa postavkom slika niti prostorom, tako da problem dalje trebamo tražiti u samoj adobe flash verziji koju koristi Vaš računar, tj browser, formatu slike, veličini,...

Uradite ažuriranje adobe flash-a, svog browser-a i izbrišite takodje keš i kukije i probajte ponovo. Takodje da li ste probali sa običnim ( "jednostavniji otpremni sistem" ) nalazi se odmah ispod dugmeta "Odaberi fajl"?

Kako se zapravo manifestuje problem nemogućnosti otpremanja slika? Da li dobijate neku grešku?

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na pomoći 

Što se tiče samih fotografija, slika u zadnje vreme ne mogu da postavim sliku da je vidljiva na sajtu već samo link koji vodi ka otvaranju slike. Nadam se da sam dobro objasnio.

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Predpostavljam da mislite na situaciju kada na nekom sajtu otpremite sliku pa bi ovde samo da postavite link sa umanjenim pregledom, nešto poput ovoga

 

image.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Kada na nekom sajtu sačuvam sliku i kasnije želim da je postavim na forumu, vidi se samo link na forumu (otvaranjem linka vidi se slika )  a ne sama slika na forumu, kao ranije. 

Podeli ovaj post


Link to post

Da li ste konkretno probali sajt www.postimage.org i za link uzeli "Thumbnail for forums" konkretno taj postupak je korišćen u mom predhodnom postu.

Ukoliko pak želite da se cela slika vidi u punom formatu ta opcija je sada malo drugačije dostupna, s obzirom da smo ažurirali kompletan forum. Prilikom unosa odgovora imate dugme "Više opcija" tada će se otvoriti kompletan editor, u donjem redu ikonica postoji mala ikonica fotografije, Capture.PNG klikom na nju se dobija opcija da unesete direktan link prema slici i onda se dobja rezultat kao ispod.

Da napomenem da ovaj vid unosa nije preporučljiv za fotografije iz razloga što će korisnici sa manjim monitorima ili mobilnim uredjajima imati poteškoća oko pregleda.

image.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Davno kada sam se tek priključio forumu koristio sam www.postimage.org a i do nedavno na drugim forumima. 

Hvala na pomoći.

Podeli ovaj post


Link to post

Jedno pitanje, već duže vreme pokušavam da zakačim fotografije (adekvatne veličine) uz post - bez uspeha, koliki je ukupni prostor (po korisniku) za ovu namenu?

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani, punopravni članovi kluba na raspolaganju imaju 200mb ukupnog prostora. Vaš nalog ima iskorišćenje tog prostora je potpuno ( taj podatak možete naći u okviru podešavanja naloga na mestu gde je upravljanje prilozima )  tako da ukoliko želite nove priloge da postavite morate neke stare obrisati ili slike postaviti na nekom od besplatnih servera pa linkove postaviti u okviru poruke.

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda nije pravo mesto za ovo pitanje - premestite ako sam promasio: nije mi bas najjasnije sta se letos desilo sa forumom odnosno zasto ih sada ima dva i koji je zapravo aktivan.

Mislim na toyotaclub.rs i toyotaclub.rs

Vidim da neki pisu na oba i vidim da na "starom" stoji obavestenje da je i dalje aktivan ali cemu onda ovaj "drugi"?

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ni meni nije jasno zasto su oba aktivna. Rasipaju se ljudi..

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani,

 

U više navrata se ponaosob odgovaralo na tu temu, ali koliko vidim i dalje je potrebno, shodno tome evo još jednom za kraj.

 

Taj "drugi" www.toyotaclub.rs je zapravo glavni i zvanični domen. Šta se desilo ukoliko niste primetili ili propustili obaveštenje na email-u ili inbox sandučetu, došlo je do spajanja foruma sa Toyota Srbijom i sa sobom je to povuklo niz izmena.
Svi članovi su obavešteni putem email-a i u više navrata ovde na forumu, da od sada Toyota club Serbia radi i funkcioniše na ovom domenu i forumu udruženo sa Toyota Srbija forumom i njihovim temama. Svi članovi koji pišu na starom forumu treba da znaju da teme koje tamo kreiraju i poruke koje ostavljaju neće biti ovde prenete jer spajanje baza pomenuta dva foruma je obavljeno i neće se raditi isti posao opet zbog par članova koji su propustili izgleda obaveštenje. A rasipanje članova prave oni koji pišu na oba foruma.

 

Ujedno želim da se zahvalim svim onim odgovornim članovima koji novopridošle korisnike na starom forumu upućuju ovde, hvala vam.

 

Zbog čega postoji i stari forum, to je već stvar tehničke prirode i za sada je jedino tako izvodljivo zbog nekih nepremostivih prepreka i određenih nekompatibilnosti prilikom migracije i našeg truda da bukvalno sve prenesemo zarad svih vas i vaših odgovora i tema.

Proces je spor jer svi mi koji se trudimo oko održavanja svega ovoga imamo i svoje obaveze i radimo ovo tako što krademo vreme od nama bitnih stvari zarad ljubavi prema klubu.

Dakle, TcS kao klub i kao web prezentacija i forum (udužen sa forumom Toyota Srbija) funkcionišu zvanično na ovom domenu, stari će biti ugašen kasnije ili pre i sve ono što je tamo uneto nakon 25.06.2016. god. ovde neće biti vidljivo.

Članovima upućujem još jedan apel da sve svoje teme i postove usmere ovde da ne bi došlo do gubitka nekog možda korisnog saveta ili ideje, predloga.
 

Za pitanja slične ili iste sadžine biće iskorišćen ovaj post.

Hvala na razumevanju.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ja i dalje neshvatam zasto je na starom forumu i dalje moguce postovati? Eno sad pogledah, gomila novih ljudi se tamo raspisalo. Pod time sam mislio na rasipanje ljudi. Zasto jednostavno stari forum nije read only? Al aj, valjda imate neke razloge. Nama je to samo nejasno.

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Ja tamo vise ni ne idem. Sto jest, malo je bzvz da dezuramo i preusmeravamo ljude. Read only, da kada neko hoce da se registruje izadje mu obavestenje.....

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

ne znam zasto svaka fotka koju okacim je ogromna, izvinjavam se ali nemam pojma u cemu je fazon, sve te fotke su normalne velicine na mom kompu  :cry:

Podeli ovaj post


Link to post

Jedino mi pada na pamet da si napunio svoj prostor za attachmente

Podeli ovaj post


Link to post

ma jok, imam jos fore

Untitled.png

kacim sad preko postimage, nemam pojma u cemu je fazon, primetio sam i preko tt kad postujem nesto da okaci ogromnu fotku, stvarno bzvz  :o

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani,

 

U pitanju su bila neka podešavanja na novoj verziji tapatalka, od sada bi trebalo da buduće slike budu umanjene verzije i da ne budu prevelike.

Ukoliko i dalje bude bilo nekih problema slobodno se obratite.

 

Hvala na razumevanju i ukazanom "problemu".

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala

E sad jedno pitanje, kad popunim to koliko jos imam na raspolaganju, sta onda!? Generalno taj upload mi treba najvise za tt, sa kompa se moze i preko postimage. Ako brisem fotke da oslobodim prostor onda tih fotki vise nema na forumu

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Korisnici foruma sa statusom "TcS član" na raspolaganju imaju 200mb za svoje fajlove u prilogu poruka. Taj prostor se odnosi na poruke na forumu ali i na lične poruke između članova u okviru sandučeta. Tako da brisanje tih slika iz sandučeta ( ukoliko neko ima ) može osloboditi prostor bez rizika gubitna poruka u odgovorima na forumu.
 

S druge strane ti prilozi koji su vezani za teme na forumu ukoliko se izbrišu neće biti vidljivi dalje. Taj prostor koji korisnici imaju na raspolaganju namenjen je za najbitnie fajlove i tih 200mb je prostor koji po svim standardima web administracije je i više nego preporučljiv ali smo mi ostavili članovima veći prostor, zarad što boljih uslova koji članovi kluba imaju.

Preporuka je da se svi manje bitni fajlovi postavljaju na neki od besplatnih servera poput postimage sajta za slike ili sličnih i da se samo okače linkovi sa pregledom ukoliko postoji ili da se slike kao prilozi predhodno smanje na neku manju veličinu ( samim tim bi zauzimali i manje prostora ) pa onda izvrši otprema istih.

Takođe sa telefona se lako mogu koristiti razni besplatni servisi za upload slika i implementiranje linkova u tapatalk.

Ukoliko imate nekih dodatnih pitanja stojimo na raspolaganju.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zar tapatalk ne radi upload na svoj neki server slike?

 

M9

Podeli ovaj post


Link to post

Da, moze, nije tako jednostavno u dva klika kao kad ide direkt preko tt, mora neka aplikacija da se instalira pa na insert bbc code i da se tu kopira link ka fotki.

ovo sam napravio test, na forumu je onda vidljiv link a ne fotka. Ja drugacije ne umem niti imam ideju kako

Ovo je neka aplikacija imgur android.

 

http://i.imgur.com/1uIUzCh.png

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Za kačenje slika preko mobilnih uređaja na neki od besplatnih servera preporučujemo aplikaciju Photobucket, koja je vrlo jednostavna i laka za korišćenje.

 

 

Screenshot_20161111-185712_zpsjacvywfv_e

 

Screenshot_20161111-190320_zpsn7d6iwfi_e

 

Screenshot_20161111-185732_zpsqtmw4h42_e

 

Screenshot_20161111-185737_zpsrhmce7yi_e

 

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Radi

 

image-0-02-05-b8fd0ca6e0f301159cb0a627ae

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

×