Jump to content
TcS

Pomoć korisnicima

Recommended Posts

Za kačenje slika preko mobilnih uređaja na neki od besplatnih servera preporučujemo aplikaciju Photobucket, koja je vrlo jednostavna i laka za korišćenje.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Slazem se sa Adminom i dodao bih samo jos da je najbolje da se registrujes i budes ulogovan na svoj nalog pre nego sto krenes da kacis slike.

Cini mi se da photobucket posle nekog vremena brise slike koje nemaju "vlasnika", tj. nisu uploadovane ni na jedan nalog...

 

Ali nisam siguran 100%.

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, jedini je zez ako hoces ( kao ja malo pre) da kopiras link neke strane i uz to moras da kopiras p/s. Ja malo pre ubacio fotku oglasa pa se vracao na oglase da kopiram link, ako istekne vreme za edit onda je zez. U svakom slucaju odlicno da se sacuva prostor memorije na nalogu.

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Da li moze neko od admina da ode na chat preko TT i pomogne dvojici momaka koji hoce da pristupe forumu ali imaju neki problem. Hvala

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala, meni je bio ugašen taj chat pa nisam video

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jel zna neko sta mi se desilo sa temom i zasto nemogu da komentarisem? vidim da bilo koju drugu mogu sem svoje. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani,

 

Izvinjavamo se na kašnjenju sa odgovorom, nekako smo prevideli ovo pitanje.

 

Vaš nalog nema nikakvih poteškoća sa postovanjem pa čak ni u Vašoj temi, provereno upravo i sve je u najboljem redu što se tiče Vašeg korisničkog naloga.

 

Da li još uvek imate ovaj problem?

Podeli ovaj post


Link to post

zasto je ukinuta opcija "prijavi post"? 

ima lajk opcija i multicitiraj i citiraj, gde nestade prijava posta?

Podeli ovaj post


Link to post

Nije ukinuta već se vrše određeni radovi na forumu pa s vremena na vreme se isključuje opcija, uskoro će biti trajno dostupna.

Podeli ovaj post


Link to post

Moze li pomoc?

 

Uopste ne mogu da posaljem post sa Tapatalk-a. Ulogovan, mogu da pristupim svemu ali ne i da pustim odgovor u nekoj temi.

 

Ili uopste ne reaguje ili izbaci poruku da je greska na mrezi i da ne moze da poveze.

Podeli ovaj post


Link to post

To se i meni par puta desilo u poslednjih par dana.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se nije desilo, a skoro sve poruke su mi sa Tapatalka.

Podeli ovaj post


Link to post

A na čemu koristite tt? Android/win/i phone? Gledajući po mom forumu ip board i tt nisu baš user friendly.

---

tapatalk@lumia640

Izmenjeno od Skipper

Podeli ovaj post


Link to post

Nakon sugestija proverili smo na više različitih uređaja sa različitim operativnim sistemima i nije bilo problema sa Tapatalkom. Jedino možemo predpostaviti da se problem ogleda u verziji koju korisnici koriste ili internet konekciji. Predlažemo update aplikacija na najnoviju verziju.

Što se tiče samog izgleda, Lumia telefoni, odnosno svi Windows phone operativni sistemi i aplikacije rađene za njih imaju izgled koji se razlikuje, to je već do samog razvojnog tima koji stoji iza tih aplikacija.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja kad hocu da unesem recimo @@pex77 izadje mi duplo @, valjda sistem prepozna pex pa automatski doda @ bez obzira sto sam ga ja napisao. Ne znam, nagadjam, ali konkretno meni u vise navrata tako izaslo. Ne smeta.....

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo se tako desilo

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

To konkretno zavisi od verzije TT i samog operativnog sistema uređaja, nažalost na to nismo u mogućnosti da utičemo.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne smeta uopste, sve je jasno

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Post u kome imam citiran tudji post mi ne da da izmenim ni posle minut, ni odmah dok post koji nema citat bez problema mogu da izmenim. Kaze nemam dozvolu, da kontaktiram administratora !?

 

Послато са SM-G360F

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani, izvršene su provere, Vaš nalog je ok i nema nikakvih problema pri radu sa računarom, dok za TT nemamo mogućnost direktnog testa, ali smo izvršili test izmene posta koji je citiran preko TT sa običnim nalogom ( više njih ) i nije bilo problema.

Probajte da za početak restartujete telefon ili tablet ako je u pitanju, da uradite odjavu pa prijavu na TT i na kraju preporučujemo brisanje "cache" i "all data" same aplikacije TT na sledeći način 

 

uploadfromtaptalk1356186506285.jpg

 

Takodje update aplikacije se preporučuje.

Podeli ovaj post


Link to post

Uradio sve to, evo sada sam opet pokusao da izmenim post i izbacuje mi ovo

d614fbd439ab2ca6e7617a9879aeebad.jpg

Nije problem nego je glupo da pisem novi post odmah .....

Pokusao da ubacim link ka oglasu i ps.

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Možete nam još samo reći verziju TT-a i koji je sistem na uredjaju, kako bi smo mogli da ukažemo na problem razvojnom odeljennju TT-a.

Podeli ovaj post


Link to post

Takodje identiče verzije kao na testiranim uređajima koje smo probali. SVakako ćemo se obratiti tehničkoj podršci TT da ustanove gde je problem, jer očigledno je problem selektivne prirode.

Hvala Vam na ukazanom problemu i strpljenju oko rešavanja istog.

Podeli ovaj post


Link to post

×