Jump to content
sule

Zimske gume

Recommended Posts

Barum je Nemacki kao i Autobild...Kao i Continental koji je uglavnom na prvom mestu kada se testovi rade na Nemackom govornom podrucju

 

Zato i ne verujem slepo svakom testu koji osvane pred zimu sa preporukom koje su gume najbolje.

 

I iskreno korsitim na svom autu TIgrice koje su i vise nego ok za cenu koju sam platio. I gotovo sam siguran da bi na nekom realnom testu bile rame uz rame sa ostalim proizvodjacima iz nekog srednjeg segmenta kada se radi o kvalitetu. 

Podeli ovaj post


Link to post

Некада се сматрало да су извештаји или тестови које објављују немачки ADAC, TUV веродостојни, не комерцијални... Да ли је и данас тако???

 

Што се тиче гума Тигар је НАПРАВЉЕН У СРБИЈИ... и требало би да има предност при куповини када се ради о сличној класи гума... прсто... патриотски...

 

Од зимских ја сам на ранијим колима имао "добругодину" пре 15-так година и то на 128-ци... и тад сам научио да је добро имати ЗИМСКУ ГУМУ...

На сваки мој лични ауто пре Авенсиса сам стављао нове Винтере и нисам имао замерки... знам и пуно људи који је и дан данас купују...

и вероватно бих и ја купио... него сам атуо узео за зимским Мишелинкама... које су добре... држе ауто на путу, крећу из места (углавном)...

На једном семафору на узбрдици на којој сам сваких пар дана... чини ми се да Мишелин чешће проклиза него Винтера (и по киши).. али како није исти ауто у питањи и наравно величина гуме.. није баш директно поређење...

Podeli ovaj post


Link to post

Da dopunim cime sam razocaran, u pitanju je sava s3 +, dot 2012, made in poland. I danas mi klizala malo, nista strasno ali sam se izgleda razmazio kad su gume u pitanju pa primecujem svaku sitnicu :)

Podeli ovaj post


Link to post

evo kao vulkanizer.. kad sam radio direktno sa tigrom negde 2006-2008 god to je bila fantazija, balansiranje sasvim ok vrlo malo tegova..

posle sam promenio dobavljaca za tigar i nisam bio zadovoljan, a mogu da vam kazem da je zadnjih godina haos

na felne koje su idealno prave guma seta levo desno i jedva smo je balansirali, a auto i dalje trese, tako da moj glas ide savi koja je posle tigra najjeftinija i opravdava cenu u svakom smislu

Podeli ovaj post


Link to post

Posto nisam dobio odg pa da opet pitam. Sta mislite o miselinu? Posto planiram da uzmem pilot alpin i miselin letnje gume. Kakav je uopste miselin i da li se isplati?

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se zimskih tice uzmi slobodno njihove. Letnje mislim da im nisu toliko dobre... ako mozes uzmi Continental ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pilot Alpin nisam vozio, ali PA3, A3 i A4 sam vozio po snegu OK po ledu kao da su letnje,

Podeli ovaj post


Link to post

имам А3 и исто су по снегу ОК-добре, по леду не бих их поредио са летњим, нисам возио летње по леду... али и при благом кочењу пали се АБС и немаш осећај кад ћеш да станеш... даље кад сам изашао на отворени пут није било проклиавања, добро држе правац... на путу је био танак слој белог снега (значи није бљузгавица, лед).... тако да је ок била вожња (брзине око летњег ограничења)... није се палио ЕСП...

Podeli ovaj post


Link to post

miselin ako kupujes, kupi ga negde preko, jer za nase trziste verujem da dolazi 6ta klasa, nisu izdrzljive kao kad se kupu u inostranstvu, radiji sam da vozim kinesku rapid nego michelin

Podeli ovaj post


Link to post

Siroce> Slozio bi se sa Milosem,ja isto vozim Mischelin A3 i na ledu su bas lose,po snegu su ok. :) za ostale Mischelin nebi znao ;)

a inace Mata sto kaze kvalitet Mischelin\a za nase i inostrano trziste garantovano nije isti,ja npr na tvom mestu bi pogledao i neke druge brendove koji su sasvim ok a jeftiniji su od Mischelina

Podeli ovaj post


Link to post

Evo upravo se vratio s puta posle namontiranih novih Starfire zimskih guma i da napišem utiske. Nije bilo snega , temperatura je bila stalno -3 i pola puta je bio vlažan asvalt od magle. Kao prvo, gume su izuzetno mekane i auto je mekši za duplo. Napumpali ih na 2.2 , a letnje su bile na 2.1 bara i udobnije su stvarno puno , bez obzira što su jače napumpane. Držanje i ponašanje je stvarno ok i nemam nijednu primedbu. Odlično su izbalansirane i to sam proverio namerno, na jednom delu sam potegao i do 170 samo da vidim kako se ponašaju sve savršeno funkcioniše. Jedino su glasnije od letnjih što je i normalno, ali ne toliko glasne da me iritiraju. Doduše , nisam od onih zahtevnih koji imaju visoke standarde pa ne znam šta bi neko drugi rekao. Javim i kada probamo sneg, za sada sam prezadovoljan. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Možda nije tema za zimske gume, admin neka prebaci u drugu temu ako grešim,

Igrom slučaja na službenom automobilu imam (a i na svim ostalima su) Cordiant Winter Drive zimske gume. Iznenadilo me je što su prilično tihe, a i ovih dvadesetak dana jake zime sa snegom su odlično odradile posao.

Da li je neko imao iskustva sa letnjim Cordiant Sport 2 gumama? Cena je u rangu Tigra, pitanje je kakve su letnje. (na službenom imam letnji komplet Barum Brillantis 2).

Izmenjeno od vlada_ivana
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Mićo , ne slažem se s tobom ovaj puta ! ne mora da znači da su išta izgubile ako je auto bio u garaži i ako nisu puno prešle, a vidi se da nisu. Da je bio na suncu pa i ajde , ali ni onda ne mora biti. Samo ti njih pregledaj i ako nisu ispucale ne bacaj pare na druge već samo po gasu ;) .

@@matori guma stari, ja E12 ne vozim zimi niti vozim zimske gume leti. 2010 kada sam kupio auto sam kupio i zimske gume, znaci preko leta skladištene po ps-u, vozene od 1 novembra do 1 aprila ali samo po suvom. Jesenas kada sam ih montirao osetio sam na prvom minusu da su tvrde ko kamen, kada sam video da mi se pali abs kada kocim na vlaznom( ne zaledjenom) bacio sam ih iako je sara bila extra, nigde ispucale i kupio sava eskimo s3. Za celu ovu zimu sam presao mozda 500km sa njima i evo ih uskladistene. Po tebi nova guma cak pravilno skladistena moze posle 20 godina da udje u upotrebu?! Ja ti kazem da ne moze. A gume na @@pex77 automobilu em su vozene, em su trpele stajanje, tezinu automobila, atmosferski uticaji....na prvom minusu bice tvrda ko kamen, imace efekat kao da vozi letnje gume, kocenje po mokrom i snegu katastrofa. Verovatno ce da kopa sneg ko luda zbog sare, ali.....

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne 12god. već 7god. to sam pisao već. Zbog raznih tema o gumama sam to gledao po netu i po zakonu i svim proračunima stručnjaka u zemljama EU može da se prodaje u prodavnici do 7god. starosti. Koliko sam čitao o tome , gume gube svojstva na trošeći se na putu , a ne stajanjem. Tako da ja ne bi monjao te gume ako su dobre. 

Podeli ovaj post


Link to post

Kako god, gume sigurno nisu bile u magacinu 7 godina pa onda montirane na auto. Očigledno da auto nije mnogo vožen, gledajući na kilometražu. Bolje su i najeftinije nove Starfire nego ove matore Brigdestone. U toj dimenziju nisu preterano skupe. Pogledajte koliko koštaju nove 4 gume, a koliko novca treba dati na benzinskoj pumpi za pun rezervoar. Nove gume nisu bačene pare, one će se koristiti barem 4-5 godina (opet zavisi od godišnje kilometraže sa dva seta guma). Ove stare na oglas, kupiće ih neko za male pare za auto koji zeli da proda.

 

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Najverovatnije da ću ih prodati sa sve felnama, čim obezbedim zamenske gume. Za Yare imam komplet letnjih i zimskih sa felnama. Imam još dva seta 14-ice od Golfa i od@@Mića kupljene kad i Yare. Uz Corollu sam dobio set alu felni. Što na autima, što u garaži imam ukupno 6 seta(2 seta alu i 4 seta čeličnih). Tako da ove od Golfa i ove na Corolli idu na prodaju, samo da kupim zamenske gume.

Podeli ovaj post


Link to post

taman kad prodaš felne imaš za gume i još da ostane

 

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Neka bude i taman biće vajdica .

Podeli ovaj post


Link to post

Кад је пут, мало пут, мало снег... кад није баш за чарапе, а на појединим деоницама богами и тек како јесте... старе Мишелинке по снегу изгураше баш лагодно и лепо...

нисам био са њима нешто задовољан по леду.. а ваљда би све по леду клизало.... по овако утабаном снегу, старом и свежем.. показале су своју добру страну...

Две планине ове године, без потребе за чарапама... а баш сам се био спремао да их пробам ;) још се и ова домаћа планина, као и увек показала за пут тежом...

 

IMG_20170311_104128.jpg

 

IMG_20170311_104144.jpg

 

IMG_20170311_111029.jpg

 

IMG_20170311_111045.jpg

 

IMG_20170311_111045.jpg

 

IMG_20170311_122628.jpg

 

IMG_20170311_122654.jpg

 

IMG_20170311_123815.jpg

 

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li neko dobru preporuku koje gume za mog Aurisa da uzmem 205 55 16 letnje naravno Do nekih 7k po gumi

Podeli ovaj post


Link to post

Ja porucio hankook w452 za ovu zimu, cini mi se da je mnogo bolja guma od tigra i lasse, a razlika u ceni nije velika..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Koja je dimenzija u pitanju i cena ? 

Podeli ovaj post


Link to post

195-65-15 cena 5300 uz free montazu, balansiranje inove ventile.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Car-care mobilni vulkanizer, lik nam u firmi odrzava celu flotu i kod njega imamo magacin sa gumama pa onda zaposlenim daje ok cene za gume i montazu.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×