Jump to content
sule

Zimske gume

Recommended Posts

tapatalk_1512252208087.jpg

tapatalk_1512252201928.jpg

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bi bilo lose da se kada se postuju ovakve tabele, opise i za koju dimenziju se odnosi test, jer neretko su rezultati sa razlicitim dimenzijama medjusobno znacajno drugaciji.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala @mpavlovicbb :)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dve zime sam vozio Yokohama AVS Winter gume u dimenziji 185/65/15 i jednostavno guma je fenomenalna, kako na snegu i ledu tako i na mokrom i to u svim tipovima vožnje. Kako su došle za zamenu prešao sam na Dunlop SP Winter Response iste dimenzije i moram reći da sam neverovatno razočaran, prosto guma je loša do krajnjih granica. Po mokrom i nekako ali utaban sneg i šljickavica to je smrt. Kretanje iz mesta na ravnom kao da je letnja guma, tako se i ponaša kao da ima preveliki procenat plastike u sebi, stvrdne se. Najgore je zapravo držanje u krivini, imalo brže u uslovima snega auto krene da beži, kliza ili samo produži krivinu. Veliko veliko razočarenje.

Podeli ovaj post


Link to post

jek neko probao KAMA gume? skoro negde videh da im je cena bas bas pristupacna a i sara mi nedeluje lose.

Podeli ovaj post


Link to post

Onosto sam cuo iz trece ruke mogu da prenesem, ali ne garantujem tacnost.

Za Dubok sneg su dobre, za poledicu i bljuzgu lose.

To su navodno iskustva jednog zlatiborca sa hyundai matrix-om

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Isto sam i ja cuo, ruska je guma i za sneg odlicna, za sve ostalo blaga katastrofa.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

вожња од петка до данас... Мишелин Алпин 3 са око 5 мм шаре, у 7ој години...

први пут се са овим гумама не осећам лагодно на снегу, да ли је до шаре или година? прво тешко сам се извукао из 20 cm снега... а онда узбрдица (рампа) ка паркингу.. из три покушаја једва и то када сам искључио TRC.. гуме изгледају добро.. или је можда све ово било ионако превише за обичан ауто...

Podeli ovaj post


Link to post

вожња од петка до данас... Мишелин Алпин 3 са око 5 мм шаре, у 7ој години...

први пут се са овим гумама не осећам лагодно на снегу, да ли је до шаре или година? прво тешко сам се извукао из 20 cm снега... а онда узбрдица (рампа) ка паркингу.. из три покушаја једва и то када сам искључио TRC.. гуме изгледају добро.. или је можда све ово било ионако превише за обичан ауто...

Pozz

I ja imam sličan osećaj , meni je 4-ta sezona na Kleberu ( nikad skidane sa felni) , nekako  odaju taj osećaj da više nije to kao kad su bile nove , cupaju jos ali mnogo lakše se predaju nego ranije  , dubok sneg i mokar  je najgori za vožnju , mada šta sam viđao ovih dana po ulicama još se dobro drže :-) . Ali sledeća sezona ideu nove  najberovatnije Nokian 

Podeli ovaj post


Link to post

и моје су чуване са фелнама на сталку, покривене у подруму где је целе године између 10 и 25 степени, није влажно, није то скроз подрум има 1 метар изнад земље, прозоре.. сваке године сам возио по планини... није ово први овакав снег... у петак док је падао .. стално ми реаговао АBS при нормалном кочењу (раскрсница, семафор)...

размишљам да узмем бар две нове напред пре сезоне скијања, мада већ следећи викенд планирам.. не знам ни које да узмем.. неке најјефтиније од првих 5 са АDAC тестова...

Podeli ovaj post


Link to post

4-ta godina Continental na Aurisu, super zafovoljan.

No, novo je novo. Pre 7 dana na punta namontirane glanc nove fulde (dot4318).

Petak uvece, bljuzga na BG obilaznici, al guma drzi ka da je suvo. Probam kasnije u ulici pun gas u drugoj i zaprepastim se da nije proklizao ni pri punom punjenju turba.

Juce zatrpan auto od grtalice. Iscupam se kao da je terenac u pitanju, a osmeh ne silazi sa lica

 

 

 

 

 

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

изгледа да ова два случај што наводим сплет околности.. испод тог сенга одакле сам се једва ишчупао, али јесам... је била нека земља тако да сам дошао "гребао" до земље, а и већ је била ноћ и јаче заледило... уз пут је на неким деоницама било и -10 али је све било ок, пут је углавном добро био очишћен... али никада не знаш, ноћ, да ли је лед или вода... још на -5 до -10.. па лагано...
рампу ћемо и вечерас да пробамо, јутрос када сам ја излазио још један ауто се једва попео, муком, али мало по мало из прве... ја сам сишао без проблема и активирања АBS система, први пут од како је пао снег...

можда и није Мишелин за бацање још....

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav,

Trebao bih kupiti gume za zimu u dimenziji 205/55/16, izbor mi je sveo se na

- Sava eskimo hp2 (45evrića)

- Sava eskimo s3+(ista cijena)

- Sportiva (ista cijena)

- Gislaved (50evra)

- Bfgoodrich (50evra)

- Tigar (35 evra)

- Sailun kineske gume (35 evra).

 

iskustva, preporuke?

Podeli ovaj post


Link to post

Imao Sava Eskimo S3+ guma koja je veoma dobra za svoju cenu, zaista.
 

Preporučio bih ti jeftiniju opciju od nje ali bolju Kama ruske gume, odlične su. Jedina mana u odnosu na Savu što su po suvom na višim teperaturama izuzetno mekane pa se brzo troše. Ali za sneg bolja od bilo koje navedene.

Podeli ovaj post


Link to post

Na Corolli sam imao Sava Eskimo S3+ dobro su se pokazale.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

imao sam i ja na prošlom autu, iskreno, dobro su me gurale kroz mećavu 2015. godine. poslije 4 sezone korištenja, ove godine sam primjetio ujutru auto malo zapleše na polediloj cesti i to je ono što me odbija od njih. Za snijeg svi kažu nema greške, a kod nas sad pravog snijega i nebude.

Podeli ovaj post


Link to post

Jel ima neko iskustva sa Lassa zimskim gumama, model snoways 3 ili ovaj novi snoways 4? Treba da uzmem sve 4 nove, a u Kemoimpex mi preporucuju ove

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam ih ja na Aurisu, jeftine, malo plasticnije, malo kvalitetnije od Tigra, lepo su me svuda izvlacile po snegu. Potrosnja goriva se bas extremno povecala sa njima I to je ono sto mi se ne svidja. Sta znam, ne znam koja ti dimenzija treba, ali tada nisam znao da za manje od 1000rsd po gumi mogao sam da kupim Kleber Krisalp 3 ili BF Goodrich koje su se na dva zadnja ADAC testa pokazale mnooogo boljima!

Podeli ovaj post


Link to post

Trebaju mi R15, trenutno su letnje 185/65,ali mogu i 195/65. Raspolazem sa 200€ za gume, pa moram da gledam sta mogu da uzmem za te pare.

Podeli ovaj post


Link to post

195/65/15

Lassa su oko 4900

BF Goodrich 5500

Pirelli 6000

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na savetu! Odlucio sam se za Kleber Krisalp hp3. 

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam montirao Kleber Krisalp HP3, 205 55 R16, Avensis 2.0 D4D 2004. Prvozao se nekih 10 km, i primetio da su izuzetno tihe i udobne. Letnje su bile Michelin energy saver, i u odnosu na njih su duplo tise. Placene su 6200rsd, sto smatram da je dobra cena... Videcemo kako ce se ponasati kada dodju zimski uslovi, nadam se da ce biti dobre. 

Podeli ovaj post


Link to post

Kupljena Sava eskimo hp2, sledeće sedmice zahladiće pa pišem utiske.

Podeli ovaj post


Link to post

Poslije 700km napravljenih ustici o zimskim gumama Sava hp2:

prednosti:

- udobnija je u odnosu na hankook ventus prime 3, neravnine prelazi sa manje drnadanja.

nedostaci:

- povećala se potrošnja goriva po bordu sa 5.1 sad je na 5.2-5.3 (ista ruta, isti način vožnje, isto gorivo).

- na kiši pri brzini od 100km/h kad na lokvu naiđem trzne auto (kod hankooka tog nema) dok pri 80 km/h nema trzaja.

- na većim brzinama (130-140km/h) osjeti se nemir auta (kao da trese, tog na hankooku nije bilo).

 

Dopuniću kad bude led, bljuzga i snijeg.

Podeli ovaj post


Link to post

×