Jump to content
sule

Zimske gume

Recommended Posts

Aktuelno!

 

Ja sam na WRX STI stavio (naravno sve cetiri) Bridgestone Blizzak LM25 225/45R17 94V.

 

Jos je rano reci kakva je, ali ide...

 

Na CS su mi allseason Barum, ide Toyota, ide...

Podeli ovaj post


Link to post

Bas me zanima, koliko izadje po komadu 17" zimska u toj dimenziji?

 

To si uzeo kod Radulovica u Veterniku?

Podeli ovaj post


Link to post

Kupljene u Sloveniji.

 

Kod nas su 32.950 dinara po komadu.

Podeli ovaj post


Link to post

Pazi, po meni totalno opravdana investicija za taj auto, dva seta guma/felni, i miran si recimo 4 godine, mozda malo krace za letnje, sve zavisi od kako koristis potencijale Subaru-a, ali u svakom slucaju, to je u skladu sa klasom auta, i cene i performanse, svaka cast, da je toliko odgovornih kao ti, svima bi bilo lakse, i tvom autu, i nama kao trgovcima(mada bi imali manje posla, da svi postuju fabricke specifikacije),a onda bi svaki japanski auto dokazao svoju izdrzljivost i svim ovim nasim germanofilima otvorio oci..

 

No, utopija ne postoji.. :P

Podeli ovaj post


Link to post

Kada sam kupio corollu na njoj su bile glanc nove gudijerke ultra grip 7+.

Zimi su se super pokazale, to mislim i na suvom i na snegu.

U voznji su udobne, nisu bile bucne tako da ih svima preporucujem za zimske uslove.

E sada posto sam uz auto dobio i komplet letnjih guma  :)  danas sam otisao da ih uzmem (bile na cuvanju kod vulkanizera).

U pitanju su tigar hitris (dve gume 7mm. dve gume 6mm. sara) pa me interesuje da li neko ima iskustva sa njima.

Sa njima sam presao samo 1km. i odmah sam primetio da su teze na volanu.

Podeli ovaj post


Link to post

jel su iste dimenzije guma ?

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam ja Hitris, sasvim ok guma s  obzirom koliko kosta. Cudi me da su ti teze na volanu od zimskih, nema logike. Zimske su mekse i imaju veci "grip" i samim tim su teze na volanu. Bar je tako moje iskustvo sa svakim proizvodjacem.

Sada sam ih dopumpao na 2.2 i sada je bolje ali i dalje su teze na volanu od gudijerki.

Provozao sam ih oko 20km. i mogu reci da su me iznenadile.

Sasvim dobro idu kroz krivine a kretanje iz mesta je nekako laganije u odnosu na zimske.

Zakljucak je posto sam ih dobio dzabe uz auto najbolje su :-)

 

Podeli ovaj post


Link to post

jel su iste dimenzije guma ?

Da iste su dimenzije

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda sam naglo oslabio u rukama  ;D

Podeli ovaj post


Link to post

Trayal Artica razbija!  :D

Podeli ovaj post


Link to post

uzeo sam ih za sluzbenog yarisa jer kod tigra nije bilo dimenzije za yareta na stanju. zasad posle par stotina km su ok, videcemo kakve su kad sneg padne..

 

btw. nove a nemaju resice na njima, pa se cini kao da su vec trcale :P :P :P

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam pojma, Semperit je na Adac-u uvek odlicno ocenjen, mada za ovaj jeftiniji model nema podataka..

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice tigrovih guma jedino sa vinterom sam prezadovoljan,kupio sam hitris za letnju sezonu ali sam naisao na deformisan par (ili jedna) ali nisam obratio paznju da li je volan laksi ili ne. Kolega ima u garazi miselinke sve 4 krive tako da me i to malo tesi pogotovo u odnosu cena tigrovih i miselinovih guma

Podeli ovaj post


Link to post

Mislio sam da mi bar za ovu sezonu neće biti potrebne nove zimske gume ali sam se posle merenja dubine šare uverio u suprotno. Pošto nemam neki veliki izbor, a i finansijski se još uvek nisam oporavio od kupovine kola, treba mi savet za kupovinu zimskih guma za Corollu, ne skupljih od oko 7000. Gledao sam Goodyear UltraGrip 8 i Michelin Alpin A4 koje su tu negde po ceni, pa ako neko ima iskustva sa ovim gumama bio bih zahvalan da ih podeli.

Podeli ovaj post


Link to post

Hmmmm... Ajd ovako, kad je neko u finansijskoj buli, uglavnom se raspituje za gume iz srednje klase (Tigar, Sava, Kleber,...), a ne iz premium brend kao što su GoodYear ili Michelin...  ;)  Moj glas svakako ide za Michelin, mada sumnjam da ćeš pogrešiti za koju god se odlučiš. E da, Alpin 4 je nova guma, pa sumnjam da je iko do sad mogao podobnije da je testira, ali ako je ista (ili bolja) od A3, onda brige nema!  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam, mislim da razlika u ceni između goodyear-a, michelin-a i wintere, save nije toliko velika mada slušam ljude oko sebe kako se hvale winterom pa nije nemoguće  da se odlučim za nju. Razlika u ceni ultragrip 8 - wintera (195-65-15) je, bar u Trsteniku, nešto manje od 1500 din.

Podeli ovaj post


Link to post

I Ultragrip 8 i Alpin A4 su odlicne gume, Ultragrip je na testovima bolja od Alpin A4, Alpin A4 je bolji od Alpin PA3 (primacy alpin 3 malo meksa guma od obicne alpin a3) po suvom i mokrom, a i mnogo je tisa, test po snegu nije jos uvek bio ali za sada generalno deluje bolje od Alpin PA3. ubaci pored ove dve i Dunlop 4D i onda nema sanse da pogresis ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Komsija kupi ti lepo Tigar Winter1 i miran si :)

Podeli ovaj post


Link to post

Uh, malo se proširila lista. Gledao sam danas i Ultragrip mi deluje malo plastično u odnosu na Michelin koji je izuzetno mekan na dodir. Videću posle praznika kad izvedem karticu u šetnju pa da odlučim na licu mesta.

 

@Seiz: Daj komšija nekog dobrog majstora za Toyote u okolini, ako ima takvog.

Podeli ovaj post


Link to post

Moj cale je vozio GY UG 7+ 2 godine i bio je prezadovoljan sa njima, pre njih je imao Michelin-a koga je zamenio jer su u roku od 2 godine igubile ono svoje, brzo su se pojele i pocele su da se cuju, ali posto je promenio auto otisao je i GY. Sada vozi Dunlop 4D, subjektivni osecaj je da su bolje od GY 7+ i za nijansu tvrdje, ali u odnosu na Michelina u premium brendu sve je bolje. Ja imam Winter1 i oseti se razlika u voznji, a posebno buka, doduse druga je i klasa auta.

Ako je tolika razlika u ceni uzmi bolje GY 8+ ili Dunlop, (GY je vlasnik Dunlopa), na duzi period se svakako ispalti.

 

Biraj, obujes auto ili obujes sebe i auto  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ma da se nategnem da obujem auto a za mene nije bitno, nije hladna zima ove godine.

Podeli ovaj post


Link to post

×