Jump to content
Yikwo

Pozdrav Celica GTI

Recommended Posts

Pa wewerice u neku ruku imas pravo...jurcao sam ja jedno vreme hladnjak, nasao sam polovan kod Nenada u Rakovici (njegov sin vozi stariju celicu, koliko znam clan je foruma) trazio je 70 eura a hladnjak ko hladnjak i nije bio u nekom stanju...

Jurcam po oglasima celice u delovima, zovem ali niko nema taj hladnjak...

 

@laki72 ko uvozi te nissens hladnjake ?

Podeli ovaj post


Link to post

bili su na savskom keju, sad su verovatno raseljeni.

Drugar je uzeo za korolu , veci je bio od standardnog za 2E (1.3) motor (naravno pase na fabricke rupe), tako da je to verovatno bio za 4G (1.6) motor i kostao je nesto oko 75EUR sa popustom, jer drugar od njih uzima hladnjake i interkulere za kamione i autobuse.

evo ti link pa nazovi, proveri.

http://www.swisstrade-online.com/kontakt.php

 

pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

ja kad sam jurio za GTi hladnjak nisam uspeo da pronadjem nigde :(

zvao sve moguce radnje ali sipak...

70e je jaka cena za taj hladnjak i jos polovan, ja sam platio 80e nov hladnjak preko drugara koji radi klime. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Zvao sam ove Swisstrade, kod njih je nesto vise od 12000 dinara (100eura)

 

Usput sam i zvao jos neke radnje i nasao neki Koyorad, Korejske proizvodnje valjda , za nekih 9600 dinara ...

Doduse mora da se poruci pa da se ceka 10-ak dana ...pa sad ne znam kakvi su ovi koyorad razmisljam se da li da narucujem.

 

E sad mene muci jos jedno pitanje, pa sad ako neko zna posto ja i nisam neki "mehanicar" ...

Ukoliko se desi da je otisla glava motora, a ja montiram novi hladnjak , sta ce se desiti kad motor podigne temperaturu ?
Hoce li nabiti pritisak i kompresiju na hladnjak pa ce puci ili nesto slicno ?
Edit: ili ako je eventualno otisao samo dihtung glave ?

Podeli ovaj post


Link to post

Tu se postavlja više pitanja, Miloš je to lepo prezentovao...

 

 

Odlučite šta želite. Izaberite dva pojma od ponuđena tri:
-brzo
-dobro
-jeftino


Objašnjenje:
-brzo i dobro ne može da bude jeftino
-dobro i jeftino ne može da bude brzo
-brzo i jeftino ne može da bude dobro

Podeli ovaj post


Link to post

Autolimar mi je jednom prilikom rekao da je na audi stavio hladnjak od renoa, na hyndai i30 posudu za tecnost za hladnjak od a6 itd.

Tako da gledaj ako ti je vec skup I tezak za pronalazenje hladnjak za tvoj model da potrazis da mozda ne pase (da moze da se stavi umesto tvog uz neke sitnije prepravke) neki od drugih modela toyote ili mozda cak I druge marke.

Mislim kad je vec problem uzeti taj koji treba onda sto da ne malo dovijanja, hladnjak ko hladnjak, isto funkcioniše I na jugicu I na lend kruzeru, samo je razlika u velicini :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ti bi već trebao znati da li je otišao dihtung glave. Kažeš da si palio motor bez hladnjaka. Ako čuješ da ti čudno radi , tj. čuje se da ti izbija vazduh (kompresiju) ili pregledaj ulje(ako ima belog u ulju) tj. da ti je pomešao vodu i ulje. Voda kad dospe do ulja postane bela masa i tako se vidi da li ima vode u ulju. Ako ništa od toga nema onda je sve ok i nije ti sa motorom ništa bilo. Ne mora da iskrivi glavu ako je auto odma ugašen kada je prokuvao i nije siljen da se dovezeš sa takvim autom na velikoj temperaturi motora. Na Toyoti nisu oni "kartonski" dihtunzi koji lako progore , tako da je vrlo moguće da sa motorom nije ništa. Ne znam koliko su ti to pare problem, ali da staviš nov hladnjak i da uradiš glavu je sve skupa oko 200-250 eura, a sad si spustio cenu u oglasima za 500 eura u odnosu koliko auto realno vredi. A opet, verovatno glavu ne moraš ni raditi. Lično bi bolje to uradio pa onda ako već nemam kintu prodavao auto nego ga dati bud zašto sa tekstom "nije u voznom stanju". Ja prvi takav auto ne bi ni gledao jer kao kupac bi sumnjao šta se krije iza tvoje priče. Razmisli ti još jednom, a i nazovi za savet "Trio servis" , momci su extra i stručni i uvek hoće pomoći i dati savet. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ima hladnjak za 80 eura kako i sam kaže, sređivanje glave je oko 100 eura i koliko još mogu izaći dihtunzi. Ne bi polemisao oko toga previše, ali neka okvirna cena. Radio sam to pa kažem koliko je mene izašlo.

Podeli ovaj post


Link to post

To je krpljenje za prodaju, zato nam oglasi i jesu puni krseva.

 

Ne pricam napamet, nego radim taj posao svaki dan i znam napamet cene delova, rada...

Podeli ovaj post


Link to post

Kapiram ja vas ...sad pare u principu i jesu problem...otac vozi Accorda CL9 (2.4) za dva meseca mu ide registracija 72k dinara , plus smo pre par dana menjali neko hidraulicno crevo i radili mali servis i tu je otislo 350 eura ...

 

Auto, kao auto(celica) je ocuvan...ja sam imao samo 3 godine kad ga ja otac kupio (znaci 16 godina je kod nas) to je prvi auto koji ja pamtim kao nas i poprilicno sam vezan za njega...

E sad ja mogu da kupim hladnjak, to mi nije toliki problem ...ali plasim se da ne ispadne da nisam uradio nista, odnosno da je otisla glava motora ili slicno,a para da radim motor pa da ga registrujem iskreno i nemam ... zato je i stavljen na oglas ...videcu u medjuvremenu razmisljam se da li da narucujem hladnjak ...

Podeli ovaj post


Link to post

nece tako lako da umre samuraj je to...

meni se desilo na 1.3 motoru da se raskacilo crevo i da je izaslo 1.5-2L vode, zakacio crevo dosuo vodu i upalio auto kad ono NISTA :D

 

jbg na krau krajeva ako zivis u kuci crevo sa cesme u hladnjak i pustis vodu upalis auto i nek curi do sutra :D

e sad kako proveriti da li je glava otisla to ne znam... :(

 

gde si bio kad sam prodavao hladnjak od 1.3/1.6 za 30e :P

Podeli ovaj post


Link to post

gde si bio kad sam prodavao hladnjak od 1.3/1.6 za 30e :P

Sumnjam da bi zavrsilo posao ...Kada sam jurcao hladnjak mislio sam da uzmem od iste celica sa 1.6 motorom ...medjutim ispalo je da ni to ne pase...

Elem mali(veliki) update ...pre neki dan smo zalepili ovaj nas hladnjak i danas smo ga montirali ...i za divno cudo drzi i to dobro, e sad ona losija strana price ...bio je auto upaljen jedno 20-ak minuta do pola sata ... i majstor je na kraju zakljucio da je otisao dihtung glave , zato sto nabija pritisak u hladnjaku ...:(

Podeli ovaj post


Link to post

ako je otisao samo dihtung to je extra ;)

 

pazari dihtung i pakuj masinu da se vozis od mozganja nema leba :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ma strah me da otvaram motor, ko zna sta ce jos da mu fali :D

Podeli ovaj post


Link to post

Evo ti 500 e i da teram auto ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Nash kad bi ga prodo da sam prvi vlasnik...Nikad! Otvaraj to bre. I da je belaj pa prodaces je u delove za te pare ako je neka velika kinta potrebna za ozivljavanje. Osim ako ti pare bas ne trebaju, a onda ce neko pazariti potencijalno dobar auto za badava...

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno na tvom mestu ja bih otvarao i sredjivao pa neka košta.

A imaš i onu drugu opciju, nadješ donora za motor, kako god više ti se isplati da na bilo koji način središ i voziš nego da prodaješ ovako bagatelno.

Podeli ovaj post


Link to post

@wewerice, daj 800 i teraj ga dobices i zimski i letnji set felni, sa bukvalno novim gumam ...nisu vozene ni po jednu celu sezonu :)

Otvorio bi ga ja ...ali kad se sracunam ispadne me mnogo para (to jest nemam te pare pa mi mozda deluje mnogo :D )
Novi dihtung, da se skine obradi i ravna glava plus kad se otvori motor bog zna sta ce jos trebati, pa mora i novi hladnjak jer sa ovim lepljenim se ne bi usudio da ga vozim ...pa registracija i eto, nakupi se ...

@mahatma, pa nije cale bas prvi vlasnik, lose si razumeo ... jeste kod nas 16 godina ali cale ga je uzeo polovnog sa oko 10k na satu ...:D

Podeli ovaj post


Link to post

Ne razumem Vladimire!? Kako krpljenje za prodaju? Pa neće raditi generalnu ako mu je auto prokuvao. Radio sam taj posao, nije mi jasno šta još misliš da treba da se uradi? 

Podeli ovaj post


Link to post

U najboljem slucaju, dihtung, ravnanje glave, hladnjak, ulje, filteri, rashladna tecnost, kais, ruke to je jedno 300 e minimum sve zavisi koliko je bio pregejan mada se u 90 % slucajeva menjaju i karike ako je bio solidno pregrejan.Ako je bio bas pregrejan onda tamba lamba.

Podeli ovaj post


Link to post

Wewroslav ako je pametna iskoristiće ovu ponudu i trenutak slabosti

Podeli ovaj post


Link to post

Seba , koliko sam ja pročitao, pukao je hladnjak. Pitanje je koliko je uopšte bio pregrejan. Hladnjak je nbjemu curio i pre. Ako n ije ništa pomešalo. ne treba ni ulje da menja ,ako je skoro zamenjeno, ni filter, kaiš pogotovo. Možda ne treba ni glavu da radia,ali i da treba to je ta lova, oko 250 eura. Pričam da se to isplati uraditi jer je auto očuvan i da je bolje da to uradi nego da ga daje 500 i više eura ispod cene jer se samo boji kvara. 

Podeli ovaj post


Link to post

Evo da se javim...prodali smo Celicu pre nekih nedelju dana...dva dana posle prodaje sam preplakao ali sta da se radi, 16 godina imati auto u odrastati uz njega... nije malo.

 

Eto nek stoji za uspomenu :)

post-1754-14378392677006.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×