Jump to content
vanae86

VanDrFtR's AE86

Recommended Posts

E pa pozdrav svima, htedoh i ranije da se pretstavim ali neke obaveze sam imao pa evo me tek sad...Ja sam Vanja, iz Prova sam, studiram graficki dizajn u Novom Sadu, i ponosan sam vlasnik srebrne(za sad :)) Toyote Corolle ae86...Pretstavljao sam se i na CBC-u i na HCS-u, pa me neki verovatno znaju! Nisam prisustvovao ni jednom skupu ove godine zbog raznih razloga, ali naredne ne planiram da propustim ni jedan! A sad malo o autu,sta reci...karosrija ae86, proizveden 1986 godine, motor 4age sa protokomerom, hatchback, kouki bodykit, felne Zona Mesh 3 14", 5.5jota, auto je za sad u stock izdanju, sem izduva i dela cevi...Na prolece imam ugovoreno sredjivanje limarije i farbanje naravno u belu boju, kompletno, i jos neke dodatke, a planiram malo jos da doteram motor, da sredim rad malo i jos par sitnica!! Veliki sam ljubitelj SVIH japanskih vozila, pogotovo Toyote, tako da cista 10 za sajt, organizaciju, ideju, dizajn i sve. imate podrsku  ;) !! Ovaj auto je jedan od mojih najomiljenijih automobila ikada napravljenih, i nemam reci da opisem koliko mi je drago sto ga imam, da ne pominjem da sam ga trazio 2 godine... :(...i nasao ;D !! Evo i par slicica, pa bi voleo da cujem misljenja, savete i sve, koristice mi!!

post-76-132930691895.jpg

post-76-132930692025.jpg

post-76-132930692186.jpg

post-76-132930692309.jpg

post-76-132930692441.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ne ne, nije menjan motor naravno, uvezen '97 iz Svajcarske auto, nikad radjen motor, fabrika sve ;)...a sto se potrosnje tice, na otvorenom 7-8, grad 10-11...ali kad se srede malo ventili, presteluje paljenje, itd, bice i manje!!

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo izgleda. Naročito mi se sviđa kako je sve čisto ispod haube.

Da ne poveruješ da je auto star 22 godine! :D

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao, na pravom si mestu...Ako si nekad u NS autom javi se pa da je pregledamo!!

 

Jako fin autic....

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro dosao

Svaka cast  na cuvanje takvog primerka

Podeli ovaj post


Link to post

E pa hvala ljudi stvarno na lepim komentarima, mislim ono, znao sam da sam na pravom mestu ;)!! Pod haubom je bio horror film kad sam ga uzeo, pa sam ga ja malo doterao, a trebalo bi uskoro opet da sredim neke detalje, postavicu sliku kako je bilo pre i posle...A sto se tice NS, evo sad sam u gradu sa autom bas, vozam se cesto, Detelinara-Petrovaradin, do devojke, do faksa i to, pa mozemo da se vidimo kad hoces Vojislave, moze i danas ;D vec, hocu da vidim i ja tvoju Celicu, covece izgleda kao da je nova, aaaaaaaaaaaa!!!!!!!!

post-76-132930692548.jpg

post-76-132930692636.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

gledam slike i mogu samo da ti skinem kapu za trud

Podeli ovaj post


Link to post

A tek sto ide, nisam nikad razumeo zasto se svi loze na AE86, dok mi Vanja nije dao malo da ga poprzim..

 

A onda Snejk, i sad sam i ja poceo posebno da respektujem AE86, bas old school makina...

Podeli ovaj post


Link to post

Ogroman sam ljubitelj AE86 i mogu ti reći da si me oduševio sa kakvim entuzijazmom si sredio svog ljubimca. Samo napred, a kada dođeš do limarskih i farbarskih radova, voljan sam da pružim svu neophodnu pomoć.Nadam se da si posetio sledeći link na forumu_

 

http://www.toyotaclub.rs/forums/toyota-svet/initial-d!!!/  :-*

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam ti ovih dana u frci oko selidbe...Trenutno sam u NS, a od 01.01.2010 sam definitivno na novoj detelinari...Pusti mi broj na pp, imam ga od svih NS clanova...Vidimo se od nedelje

Podeli ovaj post


Link to post

Oooooo pa ljudi, Initial D pogledao sam film jedno...6-7 puta, a animu sam odgledao sve stage-ove prosle godine u januaru, i neverovatno se lozio gledajuci, a takodje sam i dosta naucio o svemu sto se tamo pominje ;)!!! E i hvala vam svima na podrsci, razumevanju i postovanju, i iskreno se nadam da cemo se druziti uskoro!!!Bice uskoro i novih izvestaja!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro dosao.Mislim da sam vidjao makinu u gradu.Volis ga nema sta

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na dobrodoslicama svima, jedva sam cekao da se pojavi ovaj club, bilo je krajnje vreme ;) !!

Vozao sam se po NS dok sam bio u gradu, nisam isao na Miseluk i to, ali polako, sve u svoje vreme...Dolazicu u grad u toku meseca, pa cemo se vidjati, a mogli bi i da napravimo neko mini okupljanje, nas par NS-djana  8) !! Imam jedno pitanje...razmisljam da napravim poduhvat na AFM-u na autu, da vratim zupcanik za 2-3 zuba u nazad, po uputstvu koje sam nasao na nekom 4age forumu, da bi poboljsao reakciju papucice gasa, posto imam lepu knedlu...pa me zanima da li mi to preporucujete da radim?! Unapred hvala!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Haha Elantra VS HachiRoku  :) !!

Ako neko ima prednju masku za ae86 prednost-kouki neka mi se javi, moja je prsla, pa moram da je zamenim...a potrebna mi je i zadnja daska, koja dolazi na prtljaznik...

ukoliko neko ima ili zna nekog ko ima neka mi javi obaveznao, to su mi neophodne sitnice!! Hvala unapred!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i mene nazad posle nekog vremena da malo dam novi izvestaj o svom mezimcu ::)!! Od zadnjih postova je bilo sitnih promena, riknuo mi je termostat pa sam ga zamenio, sad je radna temperatura normalna, malo sam doterao stvarcice ispod haube, nasminkao malo poklopce bregastih, par nalepnica, itd, zamenio sam ulje u LSD-u, kojeg je falilo nekih pola litre pre menjanja, pre neki dan sam skontao da mi jedna selna sa usisa nije stezala kako treba, pa sam je zamenio i sad ne falsira vise vazduh tu i auto radi dosta mirnije...mislim da je to to, sem najbitnije stvari, NAJZAD SAM UGOVORIO DA POCNE DA SE RADI LIMARIJA I FARBANJE POSLE 1. MAJA  :D  :D  :D  !!!!!Taj trenutak cekam od nove godine, sve neka odlaganja, ali najzad treba da se krene!!!Auto trenutno sa estetske strane sem felni izgleda zesce ofucano zbog izguljenog laka, itd, videcete na skupu  ;) , ali  ce najzad dobiti sjaj uskoro nadam se!!!

Kada se zavrsi limarsi deo, planiram da vratim svoj bodykit jer je pravi JDM, boja ce biti bela ali nisam siguran u kojoj varijanti pa bi vas zamolio za komentare i predloge na moje ponudjene varijante, koje slede...

Potpuno Bela ili Bela sa crnim branicima i mozda haubom...

 

post-76-132930698546.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Al si brz brate ;)!! Hvala, tako sam i ja mislio, ali nisam jos siguran, dajte jos glasova ljudi!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih je farbao u perla belu celu ili perla bela sa mat crnim branicima... :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Hmmmm, hteo sam perlu, ali je ipak malo skuplja za moj budzet, jer imam i limariju da radim, itd, ali Toyotina Super White ce uraditi posao  ;)...a za branike mi je najveca dilema...

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala lepo :D!! Pa da, ide lepo cista bela sa tom Kouki maskom!!

Podeli ovaj post


Link to post

×