Jump to content
stef

Preuske rupe na felnama ?!

Recommended Posts

Konacno pronadjoh felne koje mi se svidjaju, kupim ih i naletim na sledeci problem - rupe za matice su jako uzane ?! Probao sam dve vrste matica i stane matica u rupu ali ne moze ni jedna gedora ili kljuc :( Znam da sam nekada video na Fordu imbus matice.,..To mi jedino pada na pamet. Ima neko normalniji predlog? Ovo su felne:

 

FxCam_1367084960974.jpg

 

FxCam_1367084989083.jpg

 

 

FxCam_1367085016701.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Trebaju ti konusni srafovi npr, Muteki. Salezli je skoro kupio, izuzetno povoljno, pa moze on da pomogne.

Podeli ovaj post


Link to post

Si probao sa tankim gedorama?! Ima na buvljaku ili preko profi radnja da se kupe dobre, imaš i duboke i plitke...

Podeli ovaj post


Link to post

Kod drugara u radionici sam probao felne, jedno 2-3 vrste gedora smo probali. Nema teorije da priđe. Jedino ako ima gedora od milimetra. Ako ne i manje :-( Ajd da vidimo šta će Salezli da kaže ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

Danas se video sa Saletom pitao sam ga za konusne matice. Ja sam poodavno kupio Muteki i platio oko 60eur. On je svoj set platio 4x manje. Nisu "Muteki" ali sadrzaj kompleta je identican. Za te pare dobijes sve kao na slici u linku iznad, koji je postavio Milos.

Izmenjeno od Nessa

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko sam video na Amazonu ih ima i za 30 dolara. Gde je on nabavio ako nije tajna? :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Nije tajna samo da Sale sedne za comp, mislim da ce ti sve napisati. Ja taj podatak ne znam.

Podeli ovaj post


Link to post

da li je ta jeftinija varijanta isti kvalitet kao Muteki ?

 

tj. da li "vredi" ustedeti 30e na takvom delu na autu ?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam na Amozonu video Muteki, ako se ne varam za 32 dolara bez shipinga. Ne znam koje mogu biti jos jeftinije. U Gumaticu, no name obicne matice za alu felne su 250 din/kom.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo sede i Sale za komp, pa da pomognem koliko i ako mogu,

@Milos CTS i ostali-mudro zboris Milose, a moja iskustva su sledeca-sto se kvaliteta tice, (ne znam kako se to meri) ali sam ih do sada zbog potrebe skidao i stavljao 4 puta( i srafove i tockove), i nema traga da su upotrebljavani, cak ni na hromiranom delu, (a pise da su 3struko hromirani), a kamoli na navojima, takodje kaze da su i kaljeni, tako da su sa te strane i po tome kvalitetni, osim ako ne znate neku drugu metodu za utvrdjivanje istog. Doduse, sam sam to radio,(nisu mi vulkanizeri "zavarivali" srafove pneumatskim pistoljem, ali nemam ni nameru da im to ikada i dozvolim. Potpuno se slazem da se na takvim stvarima ne stedi, ja sam probao, pa ispalo dobro, a i usteda je 45 evra Cena je bukvalno 4 puta niza od Nessine varijante, kljuc-nastavak za srafljenje-identican, a kostali su 18.99 $.

Link je sledeci, pa kome se svidja...

 

http://www.ebay.com/...=item1c2f054fa3

Podeli ovaj post


Link to post

Da dodam, asortiman ti je veliki, na njihovom sajtu, pa nadji sta ti najvise odgovara, po slici felni nisam siguran i ne vidim dobro da li je konus ili ravan sraf, nebitno, ono sto sam hteo reci je da imas sta god ti odgovara. Ovi koje je Nessa pomenuo, a ja uzeo su sa konusom, posebnim kljucem i mogu i na felne sa malim rupama.

Podeli ovaj post


Link to post

Da, meni treba konus ;) Hvala puno na pomoci i na linku. Kada uhvatim vremena da tacno premerim kakve mi matice trebaju izabracu brand ;)

Podeli ovaj post


Link to post

@Salezli jos samo da ih skines i stavis ~30x sa odvijacem i zavijacem na struju ili pneumatskim pistoljem ako to prezive (muteki je preziveo i jos uvek rade) e onda smo dzabe bacili pare za muteki ;)

Podeli ovaj post


Link to post

@Milos CTS-Ponovo mudro zboris, a ovo sto predlazes, necu uraditi (bar ne u dogledno vreme-ili za zivota automobila, sta pre dodje od ta dva), iz 2 bitna razloga-

1. Nema potrebe

2.Ne zelim da vas bedacim, zbog eventualno bacenih para, jer smem da se kladim da bi sigurno izdrzali 30x, tj. isto sto i Muteki ;)

 

"... Slusaj sinko... slazem se da ovo cudo treba da proradi... silne smo pare ulozili... ali se nikako ne slazem da se ucite na mome dedici..." :P

Podeli ovaj post


Link to post

za ovo 2. ti Hvala :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ima na cemu , znam kolko bi meni tesko bilo ( a sto ne zelis da tebi rade, ne radi ti drugome), pa prema tome.. dabome. :D

Pozz, u svakom slucaju,kad se vidjamo?!?

Podeli ovaj post


Link to post

Jel mogu ove fensi uske matice na bilo koji tocak? konkretno oem tocak 7gen celice?

Podeli ovaj post


Link to post

Stigle - 36+18 dolara pomocu genijalnog Forwarding mail servicea....Sjajna stvar za narucivanje sa sajtova koji ne rade isporuku kod nas. Sledi potrega za gumama ;)

 

FxCam_1370858445507.jpgFxCam_1370858234099.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Super stvar! Za gume je bar lako...Michelin ili ako nista drugo ekvivalent za novcanik Kleber/BF Goodrich, sve je vlasnistvo Michelina, imam BF za zimu i leto ...ali bih za leto preporucio ipak Kleber gume

Podeli ovaj post


Link to post

Preporucujem Toyo, Continental, Bridgestone... Leti vozim Toyo t1r i odlicna je guma, kazu da je slabija po mokrom ali nisam primetio, mada po kisi ne divljam i slicno... Zimi 2x Conti winter contact i 2x Bridgestone Blizzak runflat i ne znam koja je bolja, osim sto je runflat teska kao tuc i to se oseti... Mada, zimi se vozim po gradu pa i mozda nisam merodavan

 

BF imam losa iskustva na mitsubishiju, bucna, teska, lose drzi

Podeli ovaj post


Link to post

Pošto mi se ne žuri ni u najavi, a na autu imam nove Michelinke 16-ce kao fabričku ugradnju, a prešle su 2000 km, probaću kombinaciju da ih menjam za 18-ce polovne... Pa kada nešto naleti - naleti. Za 2 nedelje idem na more pa kada se vratim onda...

Podeli ovaj post


Link to post

Zimska nova gForse Winter3 je cudo kako su je napravili dobro, zato sam rekao letnja jok

 

bfgoodrich_g-force_winter.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Za ovu zimsku mogu da potvrdim da je pristojna, ove zime sam je imao na Avensisu.

Podeli ovaj post


Link to post

×