Jump to content
Vlada83

Pumpa za gorivo ili ....

Recommended Posts

 

 

 

Auto na shep i pravac Trio Servis

Da bre, ja zaboravio na njega o.O Navikao sam da uzimam delove, zaboravio za servis .

Podeli ovaj post


Link to post

Ima ~130km do Novog Sada

Podeli ovaj post


Link to post

Ako mislis na ovaj SST

sst.jpg

Slobodno uzmi parce zice i stavi u ova dva konektora, nakon toga kljuc u bravu i daj kontakt "check engine" lampica bi trebalo da krene da treperi... ako treperi ujednaceno nema gresaka ako se brzina paljenja/gasenja menja ima neka greska i samo je potrebno procitati :)

 

Auto na shep i pravac Trio Servis

da na to sam mislio,inace zvao sam Trio i dali mi broj elektricara koji ce doci u ponedeljak u jutro pa cemo da vidimo sta? Ne isplati se slepati?

Podeli ovaj post


Link to post

dok ne dodje elektricar slobodno prespoj E1 i TE1, ukoliko nemas TE1 onda T. Das kontakt i vidis kako blinka check engine lampica. :) Bas me zanima da li ima grešaka

Podeli ovaj post


Link to post

slikao sam motorni prostor ,al ne umem da postavim slike jer je cerkin telefon i nemogu da prebacim u kompjuter,staces mator pa ne umem da koristim tac skrin debeli mi prsti i uvekpritisnem nesto ...

sad molim dete da postavi slike,al ovo ce kostati

Podeli ovaj post


Link to post

i bre stiso si se za jedan sladoled. :P

Podeli ovaj post


Link to post

Ako mislis na ovaj SST

sst.jpg

Slobodno uzmi parce zice i stavi u ova dva konektora, nakon toga kljuc u bravu i daj kontakt "check engine" lampica bi trebalo da krene da treperi... ako treperi ujednaceno nema gresaka ako se brzina paljenja/gasenja menja ima neka greska i samo je potrebno procitati :)

 

Auto na shep i pravac Trio Servis

i bre stiso si se za jedan sladoled. :P

e moj prijatelju sladoled je bio kad je imala 9 godina,sad oce bubu 2?!

Podeli ovaj post


Link to post

daj joj corolu i sladoled dosta joj je :P

Podeli ovaj post


Link to post

Jos samo da das sliku celog motornog prostora :D

 

Ovo je obican (venturi) plin, crevo sa rasprsivaca dovodeno direktno na klapnu sa dodatkom za gasenje benzinskih dizni :)

 

Isprati strujnu instalaciju za plin i moras da nadjes u motornom prostoru relej koji gasi benzinske dizne.

Podeli ovaj post


Link to post

Nema gresaka, to je dobro za pocetak

 

Mora da ti relej ne otvara struju ka diznama

Podeli ovaj post


Link to post

Jos samo da das sliku celog motornog prostora :D

 

Ovo je obican (venturi) plin, crevo sa rasprsivaca dovodeno direktno na klapnu sa dodatkom za gasenje benzinskih dizni :)

 

Isprati strujnu instalaciju za plin i moras da nadjes u motornom prostoru relej koji gasi benzinske dizne.

da na 3 slici Euro gas pise na njemu rele je pricvrcen na sredini ispod soferke ,skidam!

Podeli ovaj post


Link to post

sta se desilo do kraja sa relejem?

Podeli ovaj post


Link to post

nisam bio tu iako je ovo cudo stalno uklj. a sa releom nista skinuo otvor4io i ne vidim nista kutija ,ne vide se kontakti niti kako se otvara ,a nznam sta da merim ima nekoliko kontakata ocistio ,vratio i ...nista,elekticar me ispalio dolazi sutra ako dodje?!

Podeli ovaj post


Link to post

relej EURO GAS nije obican, vec je to emulator rada dizni, treba da ima jedan kontakt prema plinskom ventilu i

i premoscene kablove na samim diznama. Treba te kablove poskidati i vratiti na stanje pre plina, j. staviti originalne dzekove direktno na

dizne, (ovim ce biti onemogucen rad na plin)

 

Sto se tice pumpe proveri da li izlazi benzin na prelivnom crevu posle reglatora pritiska u toku verglanja, ako ide onda bi trebalo tako da upali

ako ne probaj da dovedes struju direktno na pumpu, i vidi da li onda ima preliva.

Podeli ovaj post


Link to post

prelivno crevo se nalazi ispod slavine za plin,

izlazi iz pecurke (regulatora pritiska benzina) sa donje strane, (sa gornje je tanko vakum crevo) kada skines donje  i verglas ili na

drugi nacin pokrenes pumpu treba da izlazi benzin, ako ne izlazi onda pumpa ili ne radi ili ako se cuje da radi onda nema dovoljan pritisak, tj. nije dobra.

Podeli ovaj post


Link to post

promenjen rele koji se nalazi  u kutji u motornom prostoru ENGINE MAIN ??? i sve radi,ali sad na relaciji od 15 km digao temperaturu na 2/3 skale,sto se ranije nije nikad desilo-ukljucim grejanje na max i otvorim prozore,temp, padne na pola i tako dodjem kuci ???

rele koji je u istoj kutiji do kabine vreo izvadim i kratko spojim dva kontakta koji ukljucuju ventilator i tako dobijem da radi ventilator?? gde je termo prekidac i da li se radi o njemu ili je nesto drugo??

od nedelje stvarno idem klod krstenog elektricara ,ako ima negde takav? idem u N.Sad u Trio

Podeli ovaj post


Link to post

da li su ti oba creva koja idu do hladnjaka topla?

Podeli ovaj post


Link to post

mislis da ne otvara ,termostat? NE ,nije to! pusta vodu i pravi pun krug jer ne bi mogao da ohladi kad otvorim grejanje u kabini ,ukj. ventilator na max -temperatura pada odmah na pola hoda kazaljke! ventilator hladnjaka se uopste ne ukljucuje to je problem!? Napravio sam kratkospojnik i sad mi ventilator radi uvek tako idem za koji dan do NS /verovatno u stedu/ pa cemo videti!

Podeli ovaj post


Link to post

Voda ide kroz grejac kabine iako je termostat zatvoren, u protivnom nebi imao grejanje sve dok auto ne postigne radnu temperaturu, a to pri niskim zimskim temperaturama ume da bude malo duze vreme.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo mene ponovo,putujem uskoro pa me nece dugo,dugo biti!! Sto se tice corole pali ko mina ?! bio u Trio servis N.S. promenuli termostat i termoprekidac jos nekoliko/3 / davaca dole kod razvodnika??? niko nema poima sta je bilo ali auto sada ide ko zmaj!!! Antifriz je bio jako prljav ispusten i vec dva puta sam isprao sa cistom destilovanom vodom i jos tako vozim ?? Sad pre nego sto otputujem u sibir na posao moram da sipam antifriz,JEL NEKO ZNA KOJI ANTIFRIZ DA SIPAM IMAM PERMANT MODRICIN OKO 1,5 LIT KONCENTRAT NAKA REZERVA OD RANIJE JEL MOGU DA GA MESAM I SA CIME??? 

Podeli ovaj post


Link to post

naravno da treba da ga mesas.

sa destilovanom vodom :lol:

1:1 i imas -40`C antifriz.

(100% antifriz se ne sipa, jer prevelika koncentracija ne povecava, vec naprotiv smanjuje tacku na kojoj mrzne)

Samo nemoj da je `predratna` rezerva ;) 

Podeli ovaj post


Link to post

znam da se mesa sa destilovanom vodom,nego posto nemam dovoljno koji da uzmem ako ne nadjem Modricin Permant?? nije predratna rezerva ,od prosle godine ali ne znam kad je proizveden,izmericu svakako

Pozdrav svima!

Podeli ovaj post


Link to post

×