Jump to content
novakno1

Avensis Liftback 1.8 VVT-i 2006 / novakno1

Recommended Posts

Pozdrav drugovi,

 

Odskora sam vlasnik Toyote iz naslova (Avensis Liftback 1.8 VVT-i), oprema Luna + Parot + zadnji parking senzori. Kako smo ja i moja cura porasli i družimo se sa jednim mailim poslednjih 7 meseci, odlulio sam da nam povremena putovanja budu zadovoljstvo. Auto je kupljen od prijatelja koji ga je kupio kao novog te 2006 u Srbiji. Iako sam vozio i bio vožen raznim vozilima odluka je bila laka kada je prijatelj odlučio da ga proda.

Dizajn nije baš po mom ukusu (ljubitelj sam automobila poizvedenih 70-tih), ali sve ostalo je mnogo bitnije za ono za šta nam je potreban.

 

Prijatelj (prvi vlasnik) je znao sam samo da sipa gorivo i da vozi. Auto je održavan samo u ovlašćenom servisu. Pored redovnih servisa, zamenjen je motor 2011 godine na nekih 140000km u "garanciji", ni dan danas mi nije jasno zašto jer sam se često vozio njim i to danima kada su u servisu odlučili da ga zamene, navodno zbog potrošnje ulja. Novi motor evo ide već 40000 bez vidljive potrošnje ulja (sad ja kontrolišem). Poret toga menjani su samo predlji ležajevi.

 

Od onoga što sam do sada vozio izdvojio bih jedino Audi 100 LS iz 1976 čiji sam vlasnik još uvek. Nažalost poslednjih godinu ipo dana stoji parkiran kod mojih roditelja i polako ali sigurno korodira.

 

Moje znanje o mehanici je skromno ali iznad proseka vozača. Kako sam poslednjih 12 godina vozio automobile proizvedene 90tih, noviji automobili ispod haube deluju mi nedodirljivo. Eto možda se to promeni uz pomoć ovog kluba.

 

Za sada Toyota pod mojim nogama ima svega 2500km i posle svakog ja sam sve zadovoljniji.

 

Slike ću dodati kada mi vreme i vremenski uslovi dozvole.

 

Novak N.

Podeli ovaj post


Link to post

:tcswelcome:

 

daj neke slikice.

:D

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo...i veoma retko vidjan model...

 

Dobrodosao!

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam bash juche prvi put video ovaj model.Nisam ni znao da postoji. Mada mozda nisam obracao paznju do sada.

Djasvi mi se!

 

btw..Dobrodosao!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao i neka te dugo sluzi :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala, hvala...

 

Listao sam malo forum i vidim da klub ima lepu saradnju sa servisima... Takođe česta su i okupljanja, što daje više mogućnosti da se i "zauzeti" pojave ponekad... Eto još da postanem član :)

 

Toyota ima lepu servisnu mrežu u Beogradu. Moj auto je (dok nije bio moj) uvek servisiran u MAG Centru. Sad pošto je malo ostario, koje servisi je najpovoljniji. Kad kažem najpovoljniji ne mislim samo na cenu, tu računam stručnost pre svega, odgovornost i na kraju kao kriterijum brzinu i cenu. Uzimajući u obzir da zvanični servisi imaju neku 5+ akciju koja mi se jako sviđa i deluje vrlo vrlo prihvatljiva.

 

Evo da sačekam sunce ovih dana, pa pranje na četkama i stižu slike :P

Podeli ovaj post


Link to post
Lepo vreme, pranje i kao što sam obećao slike...

Podeli ovaj post


Link to post

Gospodinski u slobodno vreme... Van toga se koristi kao vrlo, vrlo udoban i komforan porodični prevoz...

Znači nema planova da se nešto menja na Toyoti narednih godina (dok god je porodični no1), osim ako to nije u svrhu praktičnosti...

 

Gledao sam ovih dana nešto po internetu o ugradnji Tempomata. Koliko vidim ako ECU ima podršku za krstarenje i postavljene žice ta intervencija deluje laka (za servisiere) i jeftina (za mene). Međutim kada sam pitao prethnodnog vlasnika da li se raspitivao oko toga, rekao mi je da su u MAGu trazili neku ludu cifru tipa oko 1k evra... Da li znači da mora da se menja ECU itd.. ili samo hoće da zarade???

 

Redovan servis mi je tek u martu otprilike 15k km... i ako nešto ne iskrsne ne planiram da idem u servis do tad, pa da proverim detaljnije info vezan za Cruise control...

U slučaju da je prežičen i da podržava ECU tako da se može za malo para ugraditi (iako se koristi 3-4 puta godišnje) verovatno bih ugradio.

 

Pa reko da pitam da li je to neko od vas radio... ili ima neke informacije o tome...

Podeli ovaj post


Link to post

Stavljene zimske gume... Letnje sam bolje pregledao, šara je oko 3-4mm (duplo visina graničnika), nisam ih bacio razmišljam da bar dve ostavim za sledeću sezonu... ako prelazim oko 10000 sa letnjim mislim da će pozadi izdržati, nisu ispucale sa strane, i šara je plića kada se ide ka sredini gume.... izgleda sa u bile prepumpane... inače držim na 2.3 bara sa proverom mesečno...

inače radi se o Michelin Primacy HP 91V

Podeli ovaj post


Link to post

Da osvežim stranicu... Toyota se pokazala... iznad očekivanja... evo godinu dana...

Mali servis odrađen u Toyoti Beograd na zrenjaninskom, odlučio sam se da tamo uradim servis, čini mi se da je povoljno oko 7000 servis + 3500 karbon filter klime. Pregledan auto... na moje iznenađenje ništa ne fali... Ako su dobro gledali... U vožnji osećaj ko prvog dana :)

Uopšte mi nije jasno kako prednje pločice toliko traju prema servisnoj knjižici su zamenjene (i diskovima) pre 60000 km!!!

 

Malo o iskustvima o Toyoti Beograd...

 

Pozitivno

 

1. Prijatna atmosfera, dobra kafa

2. Možeš da pratiš šta rade kroz staklo (ovo mi se sviđa) uvek sam imao trip da ako radim auto u servisu gde ne poznajem majstora ne menjaju ulje

3. Zakazivanje on-line, brza usluga

 

Negativno

 

1. Nemaju pojma za Toyota klub

2. Pošto za vozila starij od 5 god ide popust 10% na delove, 30% na rad... predpostavljaju da se popust uz TCS katicu ne duplira popust (rekoše na prijemu da će se raspitati i posle ništa od toga)

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota se pokazala... iznad očekivanja...

 

:toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Od pre 20tak dana pratim temu skupovi BG... ali obaveze ne daju... preuzeo sam previše posla ne sebe ovih hladnih meseci... sad to smanjujem... i nadam se da ću se uskoro pojaviti na nekom skupu... bar košutnjak koji mi baš daleko :) čitavih 1000m

Podeli ovaj post


Link to post

Да дигнем тему из мртвих :)

 

У децембру је одрађен сервис: http://www.toyotaclub.rs/forums/topic/3957-tcs-i-japan-shop-co/?p=77640

 

-уље и филтери

-обрада предњих дискова (на новој машини, по мени то изгледа баш добро (диск на додир))

-плочице (узео најбоље које сте препоручили) морам да кажем да имају тежак задатак поредим их са оригиналним први утисак нема разлике (пошто претходне нису биле скроз потрошене) не шкрипе не цвиле итд... следећи -задатак је да потрају и увек добро коче...

-кочионо уље промењено

-свећице

-провера и дијагностика (све ок)

 

Ових дана је урађен сервис ПК каиша... на око 205000 км

 

- пк каиш (оригинал)

- пумпа за воду (валео)

- хидраулички шпанер (оригинал)

- ролер (оригинал)

- антифтиз

 

све урађену у Јапаншопу... све похвале поново за пружену услугу... за брзу набавку делова и неколико додатно урађених ситница на врло волшебан начин...

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

А сад оно прво што сам урадио на авенсису...

купио исте фелне што сам имао :) :D  130 евра

офарбао их у нијансу тамније сиву и ставио две летње нове и две годину дана старије гуме... Данлоп Спорт Блуриспонс... већ сам писао да сам гумамам презадовољан...

 

оно што сам постгао... мени се свиђа.. боја је екстра испала, мења се са углом гледања... мат је финиш... а добио сам два комплета тако да сам мењам точкове (гуме)... балансирање ћу радити једном у две године...

 

post-1864-0-11420700-1429094898.jpg post-1864-0-79629600-1429094900.jpg post-1864-0-15086700-1429094903.jpg

 

post-1864-0-11420700-1429094898.jpg

post-1864-0-79629600-1429094900.jpg

post-1864-0-15086700-1429094903.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

:)  Lep osećaj kad se urade servisi , auto pregleda i samo po gasu  :)


Lepo izgleda  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Одрађен још један "обавезан" севис...

 

на 212к км ...уље, филтер климе... кажу филер ваздуха је ок, па није мењан... а стекао сам добар утисак још раније о Јапаншопу...

 

пре одласка на одмор мали пех, поткачио ме гсп...

2015_07_16_15_42_40.jpg

 

кад сам се вратио добио сам одштету од Дунава (тамо је гсп осигуран).. е сад се треба јавити неком сервису.. према речима поценитеља и неког шефа... могу да бирам ил они да ми поправе штету или ТЦБ (имају уговор)... ако идем у други сервис онда ја плаћам па они ДЕО тога рефундирају (зашто део).. нарвано ако овако стоји ситуација идем у ТЦБ...

 

ништа страшно.. а таман ће и цео браник да офарбају (имао сам позади једно скидање боје)

2015_07_16_15_42_47a.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ajd sa srecom, i da sachekamo utiske iz TCB  :twothumbsup:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro doslo da se ofarba branik :) Samo greota da mu ne bude vise prva boja na zadnjem krilu, ali dobro.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro je, nije ništa strašno. Da mene neko hoće malo napred da zakači pa da plati :) . Tri kera sam overio pa bi dobro došlo stručno farbanje i nameštanje branika :)

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se sa Bojanom, mana mu je sto ima samo 5 brzina. Dizelas sa 5 brzina bude bucan preko 140-150km/h, kakav je bezinac?

Znam da su facelift modeli sa dizel motorom imali 6 brzina, da li je isti slucaj i sa benzincima?

Podeli ovaj post


Link to post

×