Jump to content
Trifke

Dejan & Toyota Auris 1.6

Recommended Posts

Pozdrav svim članovima foruma. Ja sam Dejan, živim u Trsteniku i vozim Toyota Auris 1.6. Auto je kupljen nov, i za ovih godinu i po služi odlično. Inače u garaži je i legendarna Toyota Corolla 1.3 XL iz '91 i ona je glavni razlog zbog koga sam ja postao Toyota fan.

Evo i nekih sličica:

 

Toyota Auris 1.6 Valvamatic, Luna for you

toyotaauris1.jpgtoyotaauris2.jpgtoyotaauris3.jpgtoyotaauris4.jpg

 

Toyota Corolla 1.3 XL

toyotacorolla1.jpgtoyotacorolla2.jpgtoyotacorolla3.jpgtoyotacorolla4.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

:dobrodosli:

 

predstavi i matorku slobodno. :)

neke slicice...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa naravno i posle novog uvek E90 u garazi!!! Cisto da se zna!

 

Dobrodosao u klub zadovoljnih!

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na dobrodošlici. Eh ova Corolla je legenda od auta, ova moja ima preko 210.000, nikad nije izdala, samo sipaš i voziš. Ostaje kod nas sve dok može da ide.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro dosao,svaka cast za kupovinu Aurisa,ali i za cuvanje Corolle... :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se ovaj Auris svakim danom sve vishe svidja.

 

Dobrodoshao!

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala i ostalim članovima na dobrodošlici. I meni se što ga više vozim sve više sviđa. Novi sam gledao na sajmu, i u salonu ali jednostavno nije mi to to. Ovaj mi i posle skoro dve godine izmami osmeh i onaj čudan osećaj zadovoljstva kad sednem za volan. Pozdrav. :)

Podeli ovaj post


Link to post

:tcswelcome: Trifke

 

Meni se ovaj Auris svakim danom sve vishe svidja.

 

Navikao si se na takav izgled auta isto ce ti biti i sa novijim Toyotama ;)

Podeli ovaj post


Link to post

A ne znam..moguce...

 

Mozda je to kao sa muzikom. Prava pesma na prvo slusanje je nebitna, al kasnije kvalitet dolazi do izrazaja.

Mozda je problem u ocekivanju...mozda ocekujem previse

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nisam zadovoljan tim kinezima, bar ne za tu cenu koliko ih prodaju kod nas.

Mada su sigurno unapredili uredjaje.

Podeli ovaj post


Link to post

Koja je cena ovakvog uredjaja?

Ima li nesto slicno sa USB?

Podeli ovaj post


Link to post

Nisu više ni kinezi što su bili. Sve od pakovanja, uputstva, načina izrade i kvaliteta plastike, ekrana i kablova uopšte se ne razlikuje od nekih drugih poznatijih proizvođača (uostalom danas se sve pravi u Kini i za svetski poznate brendove a jedino ovde piše sa strane made in China).

Bio sam prilično rezervisan, ali sistem odlično funkcioniše. Sve je po principu plug and play, čak i komande volana rade, bluetooth, navigacija takođe perfektna. DVD, CD, MP3, USB sve čita odlično, bar za sada :)

A tek o načinu poslovanja kineza i njihovoj uslužnosti ne smem ni da pričam (mnogo mi imamo od njih da učimo).

 

Što se tiče cene, sad svaki hir se plaća, konkretno uređaj sa svim troškovima transporta, carine, DHL špedicije 530 eura.

E sad ovo za USB nisam baš shvatio, podržava USB, ima slot za dve mikro USB kartice i još jedan klasičan USB.

Podeli ovaj post


Link to post

Na slici nisam video da ima usb ulaz, za flash drive. Pitam jer model koji ja planiram da kupim, nazalost ne poseduje usb ulaz fabricki, pa samo razmatram alternative.

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka cast za trud, prelepo izgleda, nego me buni, spedicija i DHL...jel si DHL koristio zbog sigurnosti prevoza ili....???

Podeli ovaj post


Link to post

Za DHL sam se odlučio prvenstveno zbog sigurnosti i brzine, jer ipak nije u pitanju neka sitnica pa ako se nešto dogodi nema veze. Ovako sam u svakom trenutku pratio pošiljku, pokrivena je osiguranjem, firma iz Kine poslala mi je slike kako izgleda paket u trenutku predaje DHL-u, a obzirom da pošiljka zbog vrednosti podleže carinjenju sve formalnosti oko carine odradi DHL (meni je tako bilo lakše jer nisam iz BG) i ja samo primim paket.

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, to si u pravu...mada sam naletao na neke od po 330e po izgledu je isti tvoj ali opet nema info dal ima USB. Jel si razmisljao da ugradis zadnju kameru na ovo cudo...to bi tek onda bilo cherry on the top ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Gledao sam i ja te jeftinije ali ovaj ima noviji A8 dual core i podržava sve od priključaka što postoji. Na prednjem panelu ima ulaze za dve micro SD kartice (jedna za navigaciju i jedna za multimediju) a sa zadnje strane ima kabal za klasični USB priključak koji se elegantno sprovede u ostavu za sitnice ispred suvozača (tu i inače stoji USB i AUX IN priključak i na fabričkom radiju, bar je kod mene tako bilo).

O kameri jesam razmišljao ali sam za sada odustao, jer imam fabričke parking senzore koji rade besprekorno, a za kasnije ćemo videti :)

Podeli ovaj post


Link to post

Stvarno odlicno uklopljeno, koliko je ovom pricom poboljsan sam zvuk u Aurisu ?

 

Ja nesto razmisljam o ovoj opciji (mada mi je zvuk primarni element):

http://www.tehnomanija.rs/autoradio/pioneer-autoradio-mvh-8300bt.html

Blenda, rad, konektori i interfejs za vezu sa komandama na volanu dodju jos cca 130 eura.

 

Ili zvuk u prvom planu:

http://www.tehnomanija.rs/autoradio/pioneer-autoradio-deh-6400bt.html

Blenda, rad, konektori, bez veze sa komandama na volanu jos cca 50/55 eura.

 

U svakom slucaju, kinez izgleda top i neka te dugo sluzi.

Podeli ovaj post


Link to post

Bas je lepo selo, svaka cast na investiciji. :wub:

Podeli ovaj post


Link to post

×