Jump to content
Liftman

TOYOTA - vesti i dešavanja

Recommended Posts

Da ne ode tema previse u off za mene je za svaku pohvalu ovakva vest jer znaci brigu o kupcima.

Podeli ovaj post


Link to post

i opet prevoditi recall kao opoziv (vraćanje vozila u fabriku tj. na presu), a ne poziv na vanredni servis (jer se obično završi ispravka fabričke greške u obližnjem ovlašćenom servisu) je postalo baš iritantno

 

Recall... ah taj "recall" i priučeni novinari... :wacko:

Podeli ovaj post


Link to post

Nemacki lobi je na balkanu jak u svim oblastima pa i u auto industriji.

Svakako cu pre voziti japanca, makar Made in EU, nego neke brendirane evropske krseve kojima su se 'topili' trocilindricni motori, ali je to u ovlascenim servisima proglasavano posledicom 'agresivne voznje' :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa da nebi bili pljuvanja po drugima, reci cu samo da ga pored maticnog nemackog proizvodjaca, koristi i spanski i ceski proizvodjac.

1.2 je u pitanju...Cenim da je jasno o kome je rec ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa da nebi bili pljuvanja po drugima, reci cu samo da ga pored maticnog nemackog proizvodjaca, koristi i spanski i ceski proizvodjac.

1.2 je u pitanju...Cenim da je jasno o kome je rec ;-)

 

Jasno je :) Our arch enemy :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

a bili su milioni....ako se ovako nastavi do kraja godine....hmmm

Podeli ovaj post


Link to post

:read:  Ocrni me totalno sada. Promaklo mi definitivno nema šta...

Podeli ovaj post


Link to post

Gresivan izgled Yaris-a i Aygo-a zahteva 1.6 motor, 1.33 i 1.4 su za bakice... :D

Podeli ovaj post


Link to post

1.33 nije 1.2 TFSI

 

mada bi ti kad vec tu surujes sa Svabama da vidis jel moze da se uradi tu neki swap na Toyotu ;)

Podeli ovaj post


Link to post

A tek dsg kako salta :P Pa veverko to se i meni svidja, ali prethodni jaris sa 130-140ks je bio TS. Mada eto idealne ideje za novo jare TS samo nema ko da slusa...

Podeli ovaj post


Link to post

Dzaba mu i turbo kada su yarisi mk1 i mk2 ruzni unutra... ;)

 

Ovaj ima zajeban izgled. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ozbiljno, nije mi jasno zašto trpaju taj 1.33 u Auris, kad tu niĐe veze nema!? Taj motor je dobar za Ayga, ok za Yarisa, ali sve preko tih klasa je katastrofa. Tek sam sad shvatio o čemu pričaju ljudi kad pljuju japance zbog izbora motora i menjača i pogona... O kvalitetu ne pričam, već samo o izboru koji je kod konkurencije ogroman!

 

Sad uporedih Yaris i Polo... Yaris na popustu, pa tako sa MultiDrive S menjačem i 1.33 (99ks) izađe oko 14.000 (Sol oprema), dok je Polo sa DSG i 1.2 (90ks) oko 15.500 (osnovna - Trendline oprema)!? Aleluja...  :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Taj trocilindrični VW motor se pokazao kao problematičan od kada se pojavio na tržištu 2002. Skoro svakom je morala da se radi polugeneralna na maks. 120000km i posle toga bi prelazio još oko 100000km i tu bi završio karijeru. 

Valjda su mu pored toga što su ga napucali sa snagom, poboljšali i kvalitet . 

P.S 

VW je uglavnom dobar sa dizel motorima, mada i tu su dosta omanuli sa 2.0 tdi pumpa dizna (siemens sistem ubrizgavanja ) motorom. Napisao sam što kraći komentar jer ipak je ovo Toyota forum, mada nije loše znati kakva je konkurencija  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ozbiljno, nije mi jasno zašto trpaju taj 1.33 u Auris, kad tu niĐe veze nema!? Taj motor je dobar za Ayga, ok za Yarisa, ali sve preko tih klasa je katastrofa. Tek sam sad shvatio o čemu pričaju ljudi kad pljuju japance zbog izbora motora i menjača i pogona... O kvalitetu ne pričam, već samo o izboru koji je kod konkurencije ogroman!

 

Sad uporedih Yaris i Polo... Yaris na popustu, pa tako sa MultiDrive S menjačem i 1.33 (99ks) izađe oko 14.000 (Sol oprema), dok je Polo sa DSG i 1.2 (90ks) oko 15.500 (osnovna - Trendline oprema)!? Aleluja...  :toyo:

 

Nije mi jasno šta čekaju. Ja se još uvek potajno nadam da ću ostati kod Toyote ali šta drugi danas izbacuju je bezveze. Toyota što se motorizacije i menjača tiče zaostaje mnogo. Sve mi se čini da ću ganjati Yarisa po gradu još deset godina a kupiti veći auto druge marke sa boljom motorizacijom nego što trenutno Toyota nudi. Da li je uzalud čekanje na onaj 2.0 turbo u Aurisu ili Corolli?

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota je predstavila novo koncept vozilo C-HR! ‪#‎toyotaparis‬

cc8d125e46a5cedd45f25ca6c9bbbda5.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×