Jump to content
Liftman

TOYOTA - vesti i dešavanja

Recommended Posts

Danas jedemo žito, za 40 dana parastos... pokoj mu duši... 

Podeli ovaj post


Link to post

Kad okacih sliku ovog krosover koncepta, toyota. C-HR, prvo sto pomislih je , Boze, ja ovo ne bi nikada kupio.

Ali, nakon malo razmisljanja shvatih da je ovo upravo ono sto Toyoti nedostaje. Nove generacije stasavaju, zahtevi se menjaju, kao i ocekivanja. Toyota, ma koliko kvalitetna i pouzdana bila mora da uhvati korak sa opstim tendencijama inace ce je zadesiti sudbina Nokije, Saba, Grundiga...

Jbg, vremena se menjaju, nije sve u kvalitetu ;):toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Dal mazda il toyota yaribse reklamirao kao veliki mali auto, a ovo mi deluje kao mali veliki auto.

Podeli ovaj post


Link to post

Bila je to Mazda 121 druge generacije, koja je reklamirana kao "veliki mali auto", davne 90-91. godine :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Prezentovana limitirana verzija GT86 pod nazivom

 

Toyota 86 14R60

 

GRIFFON-2-587x369.jpg

 

Ovaj model je zasnovan na konceptu 86 Griffon koji je pokupio najbolje sa ovog koncepta

 

Iako je na motoru modifikovan usis, filter vazduha i spoljno hladjenje ulja, motor i dalje ima 200 konja i 205 Nm

 

Vise informacija:

http://www.7tune.com/new-release-the-limited-edition-toyota-14r60/?utm_source=feedly&utm_reader=feedly&utm_medium=rss&utm_campaign=new-release-the-limited-edition-toyota-14r60

Podeli ovaj post


Link to post

niko se nije nakanio da stavi turbo/twin turbo u gt86 i da ga prodaje kao limitiranu verziju :(

Podeli ovaj post


Link to post

A i jedna losa vest

 

TOYOTA na svakom Mirai modelu gubi po 100.000$

 

1299075247755590440.jpg

 

Radi se o automobilu na gorivne celije i to je razlog zbog koga ce Toyota gubiti pare na njemu, jer je proizvodnja celija preskupa. Inace planirana prodajna cena modela u Evropi bi bila oko 50.000 evropskih novcanica

Podeli ovaj post


Link to post

Apsolutni promašaj ja ne vidim razloge za ovako nešto pored hibrida .

Podeli ovaj post


Link to post

Dizajnera treba otpustiti zbog zadnjeg dela vozila. Jedna stvar mi nije jasna... Vodonik jeste najrasprostranjeniji element, ali nigde u prirodi se ne nalazi kao element vec uvek u nekom jedinjenju. Da bi se on odvojio iz jedinjenja potrebno je uloziti vise energije nego sto se njime moze dobiti. Gde je onda tu onda logika?

Podeli ovaj post


Link to post

Dizajnera treba otpustití i zbog prednjeg dela, malo je reci da je ruzan a mogao je da ne bude

Podeli ovaj post


Link to post

A sta je sa kokpitom? Ma kompletno mi je promasen

Podeli ovaj post


Link to post

Jbga, i tesla spada u ekoloshka vozila pa je lep auto...zashto ovakvi experimenti nije mi jasno.

Podeli ovaj post


Link to post

Realno po pitanju dizajna pored Tesla S modela ovaj izgleda ko ružno pače... Toyta je nekad pravila lepa I atraktivna vozila, nisu mi ni malo jasni

Podeli ovaj post


Link to post

Pogon bih naveo kao nasledje sa BMW-om. Oni su prvi krenuli sa vodonikom ali su zakopali posle ovo. Cemu sad iskopavanja, nemam pojma. Dizajn je za zlatnu malinu :) Pola game koji izgledaju prelepo su zakljucani samo za J trziste ili USA. E to je vec tuga

Podeli ovaj post


Link to post

Goriva celija je po meni buducnost pogona u vozilima i tu nemam zamerki. Zasto vodonik? Zato sto ga ima jako puno, zato sto je lagan, zato sto 'nus produkt' nisu opasne materije...

Dizajn!?

Pa cilj je bio biti 'drugaciji' i time naglasiti pokusaj uvodjenja drugacijeg pogona. Dal je dizajn drugaciji? Jeste. Dal je dopadljiv? Meni svakako nije. Prednji deo i nekako, ali zadnji po meni totalna katastrofa.

Unutrasnjost? Nemam komentar. Meni koji cak i volim coroline i aurisove table sa retro elementima, ovo jednostavno ne lici ni na sta. Lepo je dizajneru dati 'slobodu izraza' ali sta je ovde izrazaj?

Sto bi rekli u skoli - sta je pesnik hteo da kaze ???

Sto se cene i gubitka po svakom primerku tice, prodajna cena je korektna, jer ovo svakako nije automobil koji je zamisljen da bude masovno prevozno sredstvo. Njegov zadatak je da se u realnoj eksplataciji vide vrline i mane ovakvog pogona - agregata, kao i pozicionira nje brenda kao pionira u ovoj oblasti. Dal je pravi trenutak za to sobzirom na trajucu krizu i recesiju u vecem delu sveta, osvojenu tehnologiju, ali i aktuelan pad cena fosilnih goriva? to ce pokazati vreme.

Svakako rizican potez kakav je neke kompanije stajao cak i bankrota, ali ko ne rizikuje ne moze ni da profitira - staro pravilo u biznisu.

Podeli ovaj post


Link to post

Vodonik je nestabilan element u prisustvu kiseonika i time  tezak zbog uslova skladistenja.

 

Pishke???

Podeli ovaj post


Link to post

Izgleda da je hidrogen ove godine postao nova atrakcija i kod drugih proizvodjaca

 

11918166911351054484.jpg

829427660158090118.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×