Jump to content
NenadRAV4

NenadRAV4

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Zovem se Nenad, '91 godiste sam, studiram gradjevinu... Trenutno (poslednjih 6 godina :) ) vozim RAV4, inace sam veliki ljubitelj toyota vozila. Naucio sam da vozim jos davne 2000 godine sa svojih 9 godina upravo na modelu corolla ee90 koji je i dalje u vlasnistvu porodice i trenutno ima na satu preko 600000km :toyo: . Inace RAV4 odlicno sluzi, sad je na blizu 200000km pokazao se i dokazao u svemu i svacemu, izmamljivao je osmehe, cudjenje, a vala i mrstenje mnogih :D Da ne duzim previse, odavno pratim forum ali u nedostatku vremena sam se tek sad uclanio, trudicu se da sto cesce pratim forum, koliko mi obaveze dozvole. Evo par slicica ravica.

Uz ski stazu pravo na vrh Zlatibora:

post-1948-0-80404200-1379177464.jpg

post-1948-0-14084900-1379177540.jpg

post-1948-0-96591200-1379177615.jpg

Savski nasip:

post-1948-0-02801400-1379177704.jpg

post-1948-0-96159500-1380060086.jpg

post-1948-0-55303400-1380060181.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav Nenade, odlican auto i odlicne fotke. Dobrodosao! :tcssig:

Podeli ovaj post


Link to post

ようこそ!

 

:japanes:

 

:dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Vrlo prakticno na mracnom parkignu. :)

Kako se aktivira svetlo?

Pitam za svetlo u retrovizoru, pregrada za rukavice je objanjena. ;)

 

Videh temu u kojoj je sve objasnjeno... Inace vrlo jep RAV4. :thumbup:

Podeli ovaj post


Link to post

Necu vise da te hvalim, uobrazices se pa neces vise deliti recepte sa nama :P .

Sve pohvale,vec sam ih ostavio u prethoden dve tvoje teme. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Vrlo prakticno na mracnom parkignu. :)

Kako se aktivira svetlo?

Pitam za svetlo u retrovizoru, pregrada za rukavice je objanjena. ;)

 

Videh temu u kojoj je sve objasnjeno... Inace vrlo jep RAV4. :thumbup:

Povezano je sa svetlom koje se pali kada se otkljuca auto na daljinski. Jos se pali i kada se otvore vrata, a onaj prekidacic sam namerno stavio da mogu nezavisno da ugasim ovo osvetljenje na retrovizorima kada drzim vrata duze otvorena. Hvala :lol:

 

sale koliko ti je platio nenad da ga hvalis? :P .svaka cast!

Pa sta mislis ko sledeci stavlja diode? ;):lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Da malo ozivim ovu moju temu. :)

Danas odradjen redovan servis na ravicu, kupljeni originalni filter vazduha za motor i filter ulja. Ulje motul, tecnost za brisace motul :D, zamenjena spona stabilizatora, napunjen rezervoar do cepa (u danasnje vreme veoma bitna stvar jer samo to kosta ko redovan servis) tako da je ravic spreman za put :)

Podeli ovaj post


Link to post

Lepe slike i jos lepsi RAV ;) Jel to sto je na soferci funkcionise ? :D

Podeli ovaj post


Link to post

Funkcionise kod nas gde imaju ove obicne (laserske) radare, ali recimo u CG sam platio 100e kaznu jer nije zapistao. Zasto nije? Zato jer su krajem prosle godine dobili 5 nekih high tech radara koji ne emituju nikakve zrake tj rade na nekom principu kao ovi radari sto koriste ovi nasi presretaci...

Podeli ovaj post


Link to post

Jos da prokomentarisem potrosnju, podseti me goforit :)

Pre svega mi je zapalo za oko to sto sam sipao identicnu kolicinu goriva (81l) presao skoro identicnu kilometrazu (oko 1400km) po bordu potrosnja 5.5.

Stil voznje: ibarska magistrala kruzing brzina oko 110, naravno sporije gde treba, mada bilo je ponegde izleta i na 150 (onaj deo na zlatiboru, vala nisam mogao da izdrzim :) ). Generalno niko me nije pretekao ni do cg ni nazad, ako izuzmem one pametnjakovice za koje puna linija ne vazi. Tako da sam zadovoljan potrosnjom :)

Podeli ovaj post


Link to post

Konačno zamenjena ona famozna puknuta opruga :) Koliko je auto bio spusten sa leve strane delovalo mi je da je sigurno ceo krug otpao, ali kad sam je uporedio sa novom ispade samo pola kruga.

post-1948-0-87360500-1418237277.jpg

Zanimljivo je da I pored solidne kilometraze ona "zdrava" opruga nije uopste bila sabijena, jednake je visine kao nova...

Ovo na slici su obe nove, nisam slikao stara vs nova jer mi je pukla dizalica prilikom zamene te druge tako da sam bio prilicno nervozan.

post-1948-0-50287000-1418237437.jpg

Inace na rav4 se zadnje opruge bas lako menjaju, treba skinuti dva srafa (po strani), a ako se radi sa dizalicom koja dize ceo zadnji deo onda samo jedan :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja tek sada vidim ove slike...

Neke lokacije su mi poznate, čini mi se da je druga po redu slikana na plaži Kamenovo, ima tu i jedna ispod Brajića...

Sve u svemu svaka čast na održavanju Rav-a.

Sledeći put se javi...

Podeli ovaj post


Link to post

Oko sokolovo za plazu Kamenovo, iz drugog ugla slika (mada ovde se vidi da je prljav auto pa nisam kacio :), posle slikanja ja do 2-3 perionice svi od 6-10e samo spolja, na kraju otisao do mislim vw servisa na putu ka Tivtu iza kojeg ima jedna samousluzna perionica, 1.5e me ispalo pranje )post-1948-0-31194400-1418245976.jpg

Ona druga je vec laksa za prepoznavanje lokacije I to je tacno :)

Inace kad budem dolazio javljam se sigurno posto ja obidjem obalu od Canja do Herceg Novog kad sam tu :D

Podeli ovaj post


Link to post

Probao preko tapatalk-a sad izlazi u pretrazi kad se ukuca "maf senzor" ista tema

Podeli ovaj post


Link to post

×