Jump to content
Dusan

xenoni

Recommended Posts

Ova generacija Avensisa ima fabricku gresku sa projektorom, pa evo kako je jedan sad sredio svoj problem

 

419943_3451396925026_777944962_n.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam u nekom daljem razmisljanju da li da stavljam xenone negde tamo na leto. Do tada bi proučio sve kako i šta ima smisla.

S obzirom da imam Aurisa znam da on ima kao ta sociva ali ne znam da li je to ono sto zovete projektorom. Opet čak i da jeste to projektor kako bi se ponasao sa xenonima. Malo bi neko tehnicko objasnjenje ako je to ikako moguće :) To samo razmišljam na glas jer opet danas sutra ću ići negde preko i stvarno bi hteo da izbegnem tu neku zajebanciju o kojoj smo pricali u vezi granica itd...

Opet i kada bi stavljao neki xenon ne bi da stavljam krs krs koji bi mi pravio posle veće sranje na kolima sto se tiče el. instalacija...

Eto zašto se toliko raspitujem u vezi toga i tražim pomoć prijatelja tj vas :)

Podeli ovaj post


Link to post

nece ti praviti nikakvo sranje,i kad stavis dobar kinez traje bar godinu.stavi 5000k i nece ti praviti problem

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam projektore i 6000k xenon i mogu da kazem da vidim kao po danu a do sada mi niko nije blicnuo da mu smeta.

Doduse kada sam stavio projektore odmah sam stavio i xenon tako da ne znam kako bi svetlelo sa obicnim na njima.

Evo jedna slika mada je lose slikano :D

 

mr2_projektor.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Kod nas je problem što ljudi xenone stavljaju na reljefni far koji onda razbacuje svetlost na sve strane i veoma su male šanse da ga ušteluješ kako nekome ne bi smetalo. Been there, done that... Ako imaš mogućnost probaj 4300k.

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno smeta i clear glass

Podeli ovaj post


Link to post

Vidim ja da ću da predjem sa 8k na 6k ;)

Podeli ovaj post


Link to post

4300K najbolja opcija, mada bi možda 5000K bilo najbolje


evo iste slike sa 5000K

 

colors2.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Princip je ovako, ja sam sa jos jednim kolima koja su imala 4300 uporedjivao i da za neverovati koliko se detaljnije vidi sa 6000K nego sa 4300 iako je pribliznije beloj. Jedina mana se moze reci da sto vise ide u plavo da se po kisi slabije vidi nego sa 3400K tj sa halogenom....nije ni cudo zasto su maglenke (bar nekad) bile bas zute boje

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice boje imajte u vidu da nije svakih 6000k isto, jer jednostavno grese. Imam 4300k u dugim, uzmem navodno 5000k za kratka, kad ono krtka zuta u odnosu na duga, a trwbalo je obrnuto. Onda zmem 6000k i to mi po boji deluje kao da je onih 5000k koje sam hteo, idu na belo.

Podeli ovaj post


Link to post

Sta znam meni su nekako nejbolje ove od 5000k mislim da je plafon 6000k sve preko je previse i sto kaze uca slabije se vidi po kisi kad je plavlje...

Podeli ovaj post


Link to post

To je odavno poznato da je 6000K=5000K tj da koliko kupis, smatraj manjom Kelvinazom 

 

@Zix....zakon i ne dozvoljva vecu temperaturu od 6000K

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam bas zagledao moje 8k i nisu mi delovale kao da previse vuku na plavo, mozda zato sto su kineske pa temperatura nije ista kod svakih. Svakako da nebi trebalo ici preko 6k, takodje smatram da izmedju 5 i 6k nema prevelike razlike osim sto meni licno vise odgovara 6k. Meni su trnutno na kolima 8k jer sam te dobio kada sam uzeo auto, kada mi crknu najverovatnije prelazim na 6k.

Podeli ovaj post


Link to post

@Liftman... Nećemo baš sada o zakonu tj šta je legalno a šta ne pošto dosta toga oko xenona nije baš po pravilima kao što svi znamo  :)

 

Definitivno sam i ja imao priliku da vidim da na kolima identicnu svetlost daje i 5000K i 6000K. Nažalost nemam i slike da to pokažem ali identično znači veruj te mi ;)  . Prvo pitanje je , kao što ste rekli, je da li je kod tih nekih "jeftinijih" kineza tih 5000K zaista tih 5000K tj da li je 6000K zaista tih 6000K. Takođe činjenica je da posle nekog vremena sijalice malo(blago) gube tu nijansu plave (ako pricamo o 5K ili 6K) te da samim tim nije baš moguće biti pametan pa reći e ovo ti je bolja varijanta. Stvar je i ukusa malo po meni da li više voliš ovako ili onako da izgleda sam far tj da li je vidljivost bolja sa 5K, 6K ili sa 4300K.

 

Činjenica da je reljefni far pakao sa xenonima za sve ostale u saobraćaju (to znam iz ličnog iskustva) i da sve preko tih 6K ( možda i 5K) nema smisla jer gubi svoju prvobitnu svrhu a to je poboljšana vidljivost.

 

Inače, posle nekog istraživanja, još uvek nisam razagnao gde je više bačena para, da li na xenone u dugim svetlima ili u maglenkama  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Pa legalno kazem bez obzira na celokupni javasluk koji je oko nas...da to je prvo sto vidi pandur kada te zaustavlja, plavu svetlost iz farova pa uvek moze da doda jos jednu stavku vise da te kazni.

 

na xenone nikad nisu bacene pare :D

Podeli ovaj post


Link to post

mene nikad za xenone nisu pitali a furam plave vec skoro deceniju

Podeli ovaj post


Link to post

Pa dobro ni ja nisam baš čuo iskreno da su nekog maltretirali ili pisali kaznu bar ne u skorije vreme kod nas. E sada nisam baš siguran kako je kada se ode preko granice tj da li bi tu imao probleme sa nekim xenonima koji onako bodu oči što bi se reklo. Već je bilo priče da neki jesu imali probleme na samoj granici itd. Pročitao sam i na nekim drugim forumima  <_<

Podeli ovaj post


Link to post

×