Jump to content
matori

Toyota Yaris 1.3 2001.

Recommended Posts

Clio nikad nisam imao. Govorim logički. Sve je moguće, a to bi morao videti. Ne kažem da ne govoriš istinu, ali morao bi to videti. Znam da su mali potrošači, ali pri brzinama do 100km/h. Za to su i napravljeni, ipak je to 58ks. Imao sam Fiestu 60 ks i ona je do 100km/h trošila oko 5l, ali na 120 je imala 7l prosek. Moguće sve, nisam vozio Clio, samo logički razmišljam.

Podeli ovaj post


Link to post

I Clio 2 16v je veći potrošač od 1.2 8v . Takođe provereno. Govorim o kolima koja su apsolutno ispravna i u odličnom stanju . 

Podeli ovaj post


Link to post

Opet su to sve polovni automobili i sve zavisi od stanja automobila, nemoguce je naci 2 identicna polovnjaka u istom stanju a kamoli 2 automobila razlicite marke.

 

Opet je malo i nezahvalno poredjenje, zavisi dosta i od prenosnih odnosa, aerodinamike, samog motora, konstrukcije itd...

Yaris je svakako auto stvoren za grad, mislim da je sve preko 120 km/h mucenje, jednostavno ne prijaju mu tako visoke brzine.

 

Clio ne mogu da komentarisem jer nisam vozio taj motor i stvarno ne znam koliko trosi, mogu da pretpostavim i to je to.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam boocky. 1.3 Yare ne oseti ni 150km/h. 1.0 Yare već se čuje na 130km/h, ide se u više obrtaje pa se oseti da nije za krstarenje preko toga. Jedno je sigurno, Yare je pravljen namenski za grad. Visok je, a kratak. Do 150km/h ga je milina voziti, a preko toga već obe ruke na volan. Oseti vetar i zaljulja i jednostavno nije za veće brzine. Najlepše mi je voziti 125km/h na autoputu. Ne čuje se, pustim muziku, a ako je neko sa mnom normalno se priča uz tišu muziku, motor ne smeta, a portošnja je ispod 6l. Nešto nemam ni para za kazne da jurim brže :). Bude relacija da ga poteram i 160km/h, ali to je kad baš žurim ili da ga malo pročistim :) .

Podeli ovaj post


Link to post

Maaa daaaajte molim vas... Tu potrošnju ni Smart nema, a ne Yaris...  :lol:    :blink:

post-53-0-70350000-1433392252.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam vjerovao kad su mi pričali da Smart troši 8-10lit/100km gradske vožnje...

Yaris 1.0 mi je trošio oko 6-6,5l/100km, a yaris 1.3 troši oko 7l/100km kroz grad.

S obzirom da mjesečno ne prelazim više od 100km gradske vožnje, onda mi to i nije neka stavka.

Podeli ovaj post


Link to post

1.3 u gradu oko 7, a zimi 8. Zimi mu treba duplo duže da se saug isključi. Tako bar kod mene :) . VVTi je stvarno dobar izum  :twothumbsup:  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo je velik raspon potrosnje u zavisnosti od nacina eksploatacije.

1.4 4ZZFE motor u E11 koroli meni je ma magistrali leti trosio ispod 6, ali zato jednu zimu kad je bio bas debo minus(ispod -20), na relacijama od 5km trosio 11,3L!!! :D

Bedak samo sto sam se magistralom vozio oba puta za 4 godine :)

Promenio sam posao pa je relacija porasla na 15km uz malo autoputa, a i dosle toplije zime, pa je potrosnja bila 9 zimi, 8,5 leti u gradu. Sad je Jazz na 6,9 na istoj relaciji. Nisam ga probao na magistrali, a na autoputu je tako...6,5 do 7 na brzini preko 120.

Podeli ovaj post


Link to post

Jel ima Jazz bord kompjuter?

Podeli ovaj post


Link to post

Ima, al nema trenutnu potrosnju, samo prosecnu

Podeli ovaj post


Link to post

A jel ti prosek stalno meri ili ga nulira svaki puta kada upališ auto? Nisam video kakav je na Jazzu bord. Na Yaretu 1. generacije nulira prosek svaki puta kad upališ auto, a na 2. generaciji meri stalni prosek. Ovo mi je bolje kad ga nulira kad upališ auto, jer za svaku relaciju znam tačan prosek.

Podeli ovaj post


Link to post

Meri konstantno. Dok sam ne resetujes.. To reset na svakk paljenje mi je cudno. Prvi put cujem za to..

Podeli ovaj post


Link to post

I ja prvi put čujem za to. Kod mene na Yarisu nije bilo tako a i na ostalim koje sam probao. Matori ima special edition Yarisa :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Код мене се ресетује кад сипаш бензин... Пробао сам да га сам ресетујем отватањем резервоара... Некад хоће, некад не...

Иначе мени је боље кад можеш сам... Па ти бираш дал ћеш за паљење, резервоар или 2,3

Podeli ovaj post


Link to post

Kod Toyote se bord resetuje po potrebi, manuelno, na dugme TRIP.

Ali, mislim da matori ne izmislja, niti ima Yaris special edition. Jednom prilikom sam na Yarisu (koji inace vozi zena), skidao onaj centralni panel, koji ima otvore za ventilaciju i kruzne prekidace. Morao sam da otkacim i taj panel - plocu sa board kompom, displej monitorom. Kada sam sve na kraju vratio, na neki čudan način, kompjuter se vise nije resetovao na dugme, vec svaki put kada se upali auto :)

Od tada se komp resetuje sam svaki put kada se auto upali. A od pre par meseci i osvetljenje je nestalo, mozda je problem u nekim zicama ali me mrzi da sve opet skidam :D

Podeli ovaj post


Link to post

Special edition je fora :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahaha "special edition" mi diže cenu auta :yeah: ! Baš ću da vidim , ima dva Yareta koja znam, kao moj, pa ću videti kako oni mere. Moj tako oduvek  :D . Meni to super. Možda ima da se namesti u meniu , ali nisam ni probao. Burazer je imao na Yaretu 2. generacije da mu meri stalnu prosečnu potrošnju i kad ga pitam za neku relaciju on nema pojma. Ništa, auto odma 300e skuplji kad ga budem prodavao :) . Videt ću na drugima pa javim.


Inače mislim da nije vađen taj središnji panel jer ima fabrički cd ,a koliko znam samo zbog stavljanja cd-a se vadi taj panel.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa burazera da je zanimala potrosnja na 'nekoj relaciji', resetovao bi pre polaska.

Sa druge strane, ti nemas mogucnost da izvuces realan prosek, jer tacnost proseka je veca sto je 'uzorak' (u ovom slicaju kilometraza) veca.

:D

Podeli ovaj post


Link to post

Aj nemoj mi obarati cenu auta :P ! Hahaha , ma znam da može resetovati. Nije to ništa strašno. Treba se setiti resetovati hehe :) .

Podeli ovaj post


Link to post

Special edition je fora :)

Znam Piske, super je fora, zato sam iskoristio :)

Podeli ovaj post


Link to post

Evo bio sam sa komšijom koji ima Yareta kao moj. Isto 1.3, isto godište, samo što je njegov sa troja vrata(što naravno nema veze) i meri mu stalan prosek potrošnje. :) Znači zaključak je da je moj stvarno specijal edition :) . Ne znam samo da li je to moguće namestiti na bordu kao što se može namestiti i da meri koliko km pređe sa litrom umesto koliko troši na 100km i da se prebaci npr u milje i galone. Ima tamo još neka podešavanja ,ali ja to ne diram jer ne znam čemu služe :) , a malo me i strah da kasnije ne znam vratiti nazad kako je bilo :) . Mogu snimiti video pa ako neko zna više o tome od mene može mi reći o čemu se radi u tim podešavanjima :) . Uglavnom, izgleda da vozim unikat pa kad bude išao na prodaju ima da cena bude paprena hahaha ;) .

Podeli ovaj post


Link to post

Matori, ajde kada bude neki skup, pogledaćemo ;) Ima na forumu dosta sadašnjih i bivših vozača Yarisa ;) Važno je da ti Yare radi kako treba :) Ovo su sitnice.

Podeli ovaj post


Link to post

Svi servisi urađeni sa sve remenjem i menječem i sad dobijem ponudu za auto od koje sam se češao po glavi :) . Cifra koje nema na oglasima da neko traži za takav ko moj. Nemam para da dodam i uzmem Yare 2. generacije (jedina moja želja, a iskrsli troškovi na drugoj strani), pa dva dana razgledao šta bi se moglo drugo dobro naći za te pare i naravno odustanem. Zahvalim se čoveku, sednem u mog moezimca, pomazim ga i kažem mu da ću mu se setit cele uže i šire familije ako baš sad nešto ode na njemu :) ! Gledao neke mlađe i veće aute za te novce, ali srce i žena presudili :) . Biće da ćemo se družiti dok ne bude prilike za novije Yare :)

Podeli ovaj post


Link to post

@matori, koja cifra bila u pitanju ako nije tajna? :)

Podeli ovaj post


Link to post

Nije tajna, 2700 sa ovim točkovima i setom zimskih točkova. Malo mi se žao rastaviti od ovih felni i ovih Toyo guma :)

Podeli ovaj post


Link to post

×