Jump to content
toyotafun

Sve o ebay i kupovini

Recommended Posts

Pozdrav svima

 

imam puno pitanja na pp o kupovini i registraciji na ebay.com i plaćanja preko pay pall sistema.

zato ću ovde prvo napisati kako otvoriti karticu u nasoj banci, registrovati se na ebay, a zatim kupovati.

molim vas da sačekate da sve to uradim jer želim da bude detaljno objašnjeno pa onda postavljajte pitanja.

pošto kupujem već godinama skoro sve gluposti poznajem pa bolje da me pitate i skratite sebi muke.

hvala

 

Otvaranje kartice pay pall plaćanje

 

možete otvoriti INTERNET karticu u sledećim bankama gde ja imam za druge ne znam

 

Intesa

Samo lična karta i kartica se dobija za 5-7 dana

Ne morate imati nikakvu sumu na računu.

Kada kupite neki predmet idite u banku,

uplatite sumu koja je potrebna , vratite se kući i platite.

Ja tu ne držim nikakve pare

 

 

Raiffeisen

Samo lična karta i kartica se dobija za 7 dana

Isto kao i intesa ali nisu tako poslovni i ljubazni

 

Vojvođanska

Samo lična karta i kartica se dobija za 7-10 dana

Ovde možete odmah uplatiti koliko god želite i imate novca

Niko vam ni namerno ni slučajno ne može podići i uzeti novac jer:

kada kupite predmet, zovete banku (može i u tri sata noću)

i kažete da se oslobodi ta suma sa računa i tako i urade i onda platite pay pall

 

nastaviće se

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na info, mnogo je lakse nama neznalicama(ovo se verovatno iskljucivo i samo na mene odnosi), cekam nastavak. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na informacijama. :-)

Kako stoje stvari sa troskovima dostave i carinom?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam neki problem sa intesa internet karticom ne mogu da platim...

izbaci gresku:

 

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, Visa x-xxxx. This happened because it has been denied by the card issuer.

 

Zovem Call centar i cekam ko magarac vec 30min.

Podeli ovaj post


Link to post

To znaci da nemas dovoljno novca na racunu... Na svaki iznos, banka rezervise 6% na sumu koju placas, naravno to posle vraca.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako si prebacio pare i odmah pokusao kupovinu, takodje ne moze, mora da prodje neko vreme (pola sata, sat) dok se ne vide pare na stanju... Ja sam uspeo posle dva sata recimo...

Podeli ovaj post


Link to post

E to Bocmane hvala na informaciji. :)

 

Kupio sta mi treba. :)

Podeli ovaj post


Link to post

dobio sam na kraju Intesu, i rekli su da moram da imam 6% vise para od iznosa koji se placa :D

Podeli ovaj post


Link to post

Jel moze u intesi da se uzme da kartica i ako imam 17 godina , sa licnom kartom naravno ??

Elem jel usput treba neki tekuci racun ili nesto da se otvori i jel se placa neko "odrzavanje" ili sta vec ...

****(auto recenzija)ga nisam nesto upucen u te bankarske vode :D

Podeli ovaj post


Link to post

U tom slučaju banka uzima proviziju od transakcije. Ili grešim?

Podeli ovaj post


Link to post

Nakon citanja uputstva odavde, raspitivao se u Komercijalnoj banci, tamo se placa neko godisnje odrzavanje od par stotina dinara(oko 250 mislim) na godisjem nivou. E sad, jel to ok, il je to bezobrazluk, pa da im ne dajem (iovako koriste moj novac racun mi je kod njih), il je u redu?

Podeli ovaj post


Link to post

za devizni račun nema održavanja u Raiffeisen i Hypo banci koliko Ja znam

Podeli ovaj post


Link to post

Potvrdjujem da u Raiffeisenu nema provizije niti odrzavanja ali SAMO za tkzv internet vise tj visa virtuon sto je ok za kupovinu preko neta. Potrebno je da kad otvaras racun minimum 20eur ostavis na racunu i njih ne mozes da koristis do gasenja racuna. Znaci posle ti oni tih 20e vrate. Placa se samo neka inicijalna taxa za samo otvaranje msm da je oko 5e i to je sve. Naravno za ovu obicnu visu naplacuju odrzavanje na godisnjem nivou. Tako da obrni okreni oni se naplate dal u startu ili kasnije a da mi toga nismo ni svesni.

Podeli ovaj post


Link to post

Cekaj , ovo otvaranje 5 eura i ovo za 20 eura koje ne mozes da koristis jel to pricas za ove internet visa kartice ???

Podeli ovaj post


Link to post

@Yikwo...da za net placanje. Za 5e nisam 100% siguran ali znam da su mi nesto sitno uzeli u startu. Ne vidim problem za tih 20e deposita ili nazovi kako zelis, te pare stoje i moje su kada prestane da mi vazi kartica.

@markobg...super ako je to 100% tacno...Ali neko mora da plati zezanje oko "tvoje" plastike, oko knjizenja itd...

Ako je tacno da je kod Intese free, onda su oni u velikom problemu sa korisnicima koje moraju nekako da pridobiju ;) Nisam jos doziveo u Srbiji da bilo koja banka, bilo sta svojim krajnjim korisnicima ustupa za dz. Ja cu prvi cim mi istekne da idem u Intesu, zasto se smarati sa depozitom i bilo kojom sicom oko otvaranja.

Podeli ovaj post


Link to post

Ma meni treba kartica za tipa jednu kupovinu od 50-ak eura,i ko zna da li cu vise nesto kupovati preko neta pa sad da li se isplati otvarati karticu , dati 5 eura plus taj depozit zarad jedne kupovine ...

Ako je ovo u intese stvarno free..,onda se isplati ,poslao sam im jos sinoc mail ali mi nisu odgovorili :rolleyes:

Podeli ovaj post


Link to post

idi u intesu I zavrsi to,ja sam je izvadio pre mesec dana I obavio kupovinu normalno.cekaces 7 dana da je dobijes I kad je uzmes 1 dan da se aktivira.napravis pay pal nalog na netu registrujes se na ebay I kupis

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je uslov da u Intezi imas neki racun ili samo dobar dan dobar dan ja bih internet karticu???

Podeli ovaj post


Link to post

informacija:

 

pri otvaranju računa u intesi stavljate 20 evra depozit,

kod prvog plaćanja potrošite sve sa kartice,

i uplaćujete samo onoliko, koliko treba da platite predmet.

 

ja tako radim, i uvek imam 1-2 evra , ne više od toga.

nemam nikakvog održavanja računa.

Podeli ovaj post


Link to post

×