Jump to content
tarantino

Tarantino & Corolla 2003 1.6 VVTi

Recommended Posts

Ne ceka te, restyling nije u tom problemu

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Ja im pisao mail i rekose mi da je "vozilo obuhvaceno kampanjom". Sad cekam da poruce deo da stigne, pa ce me zvati.

I ja sam mislio da ne treba, pogotovo sto je bio auto kod njih, pa sam mislio da bi proverili sami. Medjutim...eto sreca pa sam pitao

Podeli ovaj post


Link to post

Prelistah ti malo temu i vidim da si imao poziv za zamenu vazdusnog jastuka. Sta bi sa time na kraju, jel odradjeno kako treba? I mene ceka isto, samo dok stigne, verovatno cu se nacekati...

Nista, nisam bio, nisam stizao zbog posla, meni je voznja po gradu 98%, max brzina 60 km/h ;)  zato mi nije ni bilo od krucijalne vaznosti prilikom kupovine sto nema vazdusne jastuke, bilo mi je vaznije da je pravilno i redovno odrzavan. Dobio sam tri puta pismo od njih u vezi toga, nakon treceg puta sam nazvao GOTA tj. TAGO CAR iz NS i javio se da sam upoznat sa opozivom i koliko znam nema air bagove i ne stizem da svratim na proveru, eventualnu zamenu, pa cisto da me cekiraju da se ne cimaju vise sa slanjem pisma. Citao sam na ovom forumu vise puta da imaju neku Violetu koja je super, na zalost ja sam imao susret samo sa Brankom (ili Brankicom?) koja je licno suprotnost sa Violetom( po citanju ovde) a mislim da sam i preko telefona pricao sa njom. Kada sam joj rekao gore napisano, kaze ona, a zasto ste zvali?? Opet ponovim da sam upoznat i ne stizem, da se ne cimaju sa slanjem pisma ( kontam da salju dok se ne javi vlasnik), samo nek cekiraju da sam upoznat i da sam se javio.

Kad ona: u redu gospodine izvinite sto vam smetamo. ?!

Pitao sam se dva dana da li sam ja lud, da li sam nesto pogresno rekao..

I od ranije imam losa iskustva sa njima a ta losa iskustva se samo gomilaju.

Cak i za delove zovem Toyotu BG.

Izmenjeno od tarantino

Podeli ovaj post


Link to post

Trebao si da odes ajd da ne nagadjamo sad sta bi bilo kad bi bilo, ali velika je verovatnoca da bi ti namestili taj air bag ja bi otisao kad vec hoce i jure te da ti to odrade besplatno.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Prelistah ti malo temu i vidim da si imao poziv za zamenu vazdusnog jastuka. Sta bi sa time na kraju, jel odradjeno kako treba? I mene ceka isto, samo dok stigne, verovatno cu se nacekati...

 

Ja sledeće subote (18.02.) idem na zamenu suvozačevog air bag-a, u Broker, tamo je svo vreme održavan automobil pa sam dobio poziv za zamenu.

Podeli ovaj post


Link to post

Poceo je da mi se raspada tapacir ispod haube, u Toyoti nov kosta 28500 din, posle duzeg vremena sam nasao na jednom otpadu u sasvim solidnom stanju za 10 €.

 

f0607a17aabdfeb31477ec401e23822b.jpg

 

335e490202441ce57695dca0b55f5dc4.jpg

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

@@tarantino 28500 tapacir?  :mellow:  haos... u svakom slucaju odlicno si prosao  sa ovim sa otpada i deluje jako korektno.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Vec duze vreme mi nije radila sijalica u prekidacu za cetri zmigavca, odlucih ja da to zamenim..izvadim je, 

T3_4_zmiga.jpg , u Subitici sam obisao sve gde sam mislio da mogu naci ali niko nije ni video tako nesto.

izguglam naziv, nalazim T3. Narucim sa Alija, nema na komad. Neka.. 10 komada tipa 2 dolara. 

T3_sa_Ali.jpg

Na zalost taj sijalicni deo je veci, ne ulazi na mesto i deo gde se zabravljuje je drugacije. Kontaktiram Toyota centar i narucim. Cena 666 din plus postarina 180 din. Jos nisam stigao da ugradim ali se nadam da ce biti sve ok.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jbg, bas si se izcimao...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam mu hteo pisati o toj opciji i bilo kom radio-video servisu i nabavki sijalice po smesnoj ceni, da mu ne stajemo na muku :(

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nasao sam u jednoj radnji te sijalice ali su isto imale veci taj silalicni deo, ne bi stalo. Sigurno ima i manjih ali nisam nasao :(

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ubacis diodu i bude dozivotno  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ma pusti radnje, naručuj online, ja u radnju nisam ušao par godina :D

Podeli ovaj post


Link to post

Pre 3 nedelje mi crko akumulator, kupio novi a ODO metar mi se nulirao. Ne onaj ukupni nego ima jos dva brojaca i oni. Jedan nuliram pri zameni ulja da bih imao u vidu sledecu zamenu a drugi ponekad nuliram kod tankovanja pa mi bez veze ako je ovo normalna pojava..

Podeli ovaj post


Link to post

Normalno. Ima odredjeno vreme za koje treba promeniti aku, verovatno ti je duze od tiga bio skroz bez struje. Tako je na svim autima.

Podeli ovaj post


Link to post

Da potvrdim da je tako na svim kolima. Budi srećan što možeš sam da zameniš akumulator. Kod novijih kola počev od C5 prve generacije zamena akumulatora je moguća samo uz odgovarajuću dijagnostiku. Drugačije ecu ne prihvata akumulator odnosno ne prepoznaje ga. Navodno to je uvedeno zbog zaštite od krađe.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Bio je nekih pola sata bez akumulatora. Ako je tako Piske onda sam srecan . Taj dan sam bas bio u guzvi jedva stigoh i do prodavnice da kupim drugi a sutra dan mi je trebao auto.

Podeli ovaj post


Link to post

Zamenicu plocice na prednjim kocnicama ali mi treba jedan savet od iskusnijih. Cime namazati vodjice(guide pins)? Skoro sam siguran da je zbog zapecenosti neravnomerna istrosenost starih plocica. Na netu nalazim silikonsku mast za to, posto je oko vodjice zastitna gumica, a valjda tovatna mast ostecuje vremenom gumu. Silikonsku mast ne nalazim nigde samo silikon u spreju. Nisam siguran da bi to radilo posao. Pada mi na pamet medicinski vazelin. Koliko znam ne ostecuje gumu a podmazuje. Svaki savet je dobro dosao.

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo znam za poledjinu plocica i mesta gde klizaju plocice protiv skripanja. To sam uzeo ali isto sam nasao samo u spreju. Ne znam za vodjice koliko je ok.

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije bakarna mast za te vodjice. Za njih toyota preporucuje "lithium soap base glycol grease". E ako to nadjes kod nas javljaj da i ja kupim :) Inace imaju u npr lav autu neke masti bas namenjene za te klizace, ali nekako mi deluje da i nisu bas nesto jer se prilicno brzo "osuse" i kad dodje do sledece zamene plocica primetim da su opet zapekli klizaci

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-66135900-1502990892_thumb.jpgpost-1797-0-15986600-1502990907_thumb.jpg  Ovu sam koristio prilikom zamene pločica na yarisu , naravno namazao sam i vođice. Možeš i Cu mast ( bakarnu ) da koristiš  slobodno. Mislim da je Cu mast skuplja . 

Podeli ovaj post


Link to post

@Tarantino Jesi kupio disk pločice ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Jesam. Znaci hemicar tvrdi da je Cu rubber friendly . Sta kazes za moju ideju sa vazelinom? Sto kaze Nenad, ne znam koliko bi bilo trajno.

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×