Jump to content
tarantino

Tarantino & Corolla 2003 1.6 VVTi

Recommended Posts

 

 

Pre par dana sam se opet vozao po auto putu, jos se to cuje, a sad se culo i na centralnom delu za ventilaciju na sekunde. Mozda negde na ulazu u taj kanal za ventilaciju ima nesto sto zeza, pa se zvuk prenosi u kabinu, ali gde to moze biti?

 

Meni je list uleteo u ventilaciju i chuo se taj zvuk, kada sam kod dzonija izduvao ventilacioni sistem djubre je izashlo i sada je tishína i kod mene isto tako malo vergla kada je vruc, ne sekiram se chim ladan pali na pola kljucha, valjda to tako treba

Podeli ovaj post


Link to post

Ok sad mi je lakse sto nije samo kod mene tako, mozda tako treba ili barem nije veliki problem.

Nisam jos nasao uzrok zvuka mada retko i idem preko 140 km/h tako da me retko i nervira. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ugrabih malo slobodnog vremena juce i danas i ugradio sam parking senzore, koje sam kupio jos u februaru.

Postupak je vec opisan na forumu, postavicu samo par slika..

 

DSCN2329.jpg

DSCN2333.jpg

DSCN2334.jpg

DSCN2336.jpg

DSCN2338.jpg

DSCN2356.jpg

 

btw. za sta je ona ventilacija sto se vidi kod centralne jedinice?

Podeli ovaj post


Link to post

Kada zatvaras vrata, da vazduh ima gde da izadje...tj da ti ne popucaju usi od pritiska kada zatvaras vrata dok si unutra :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dodao bih jos i da bi kada upalis ventilaciju, a zatvoreni su ti prozori mogao da cirkulise vazduh kroz kabinu ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Super odrađeno sa senzorima

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo za senzore, tj za tebe :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala, hvala. Dosta je i precizan a sta je  najbolje, pistanje moze da se iskljuci

Podeli ovaj post


Link to post

Danas bio u servisu, zamenjeno je ulje u motoru, u menjacu i kociona tecnost. Svi filteri, klinasti kais i svecice. U motor je sipano febi bilstein 5w30 long life + , majstor kod kojeg sam bio jako hvali to ulje, i cena mu je bogami dobra pa cu videti.

Podeli ovaj post


Link to post

Prekjuce sam primetio da kod startovanja motora blinka P/S lampica, posle par oduzimanja i davanja kontakta se vratilo u normalu, medjutim juce i danas, ne prestaje.. upalim auto, blinka. Cim krenem( da vozim) prestane. Zaustavim auto, (ne gasim ga samo stanem) blinka. Znaci kad auto stoji blinka, cim je u pokretu ugasi se P/S Volan se okrece lagano kao i do sad. Ima li neko ideju sta bih mogao da probam pre odlaska majstoru?

Podeli ovaj post


Link to post

Elektro je servo kakva ti je struja

Podeli ovaj post


Link to post

Vidi, da ti akumulator nije na izdisaju...

 

Nagadjam, ali bilo je situacija na Fiat-u da zbog pada napona prilikom verglanja (paljenja) upali lampicu , pa cak i da iskljuci "city servo"

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se sa lakijem da je to moguće. Burazer je imao na Yaris 2 sličan problem , čak mu je i pri kretanju auto znao često za zatrese. Svakakve su bile dijagnoze kod majstora i na jednom forumu sam mu našao da je čovek sve rešio kupovinom novog akumulatora. Pošto je burazerov akumulator bio još prva ugradnja i imkao nekig 6 godina, probao je prvo sa tim i sve je bilo rešeno. Što kaže Laki, na Fijatu se to isto isto dešava. Ako ti je stariji akumulator, proveri ga pa ako treba zamena probaj prvo s tim. Da napomenem , ne sećam se tačno šta se burazeru palilo od lampica na Yaretu2 jer je to bilo pre neke 3 godine, ali tako nešto je. 

Podeli ovaj post


Link to post

Provericu, mada sam probao da izbacim iz brzine i dok se kotrlja auto ne pali se sve dok se ne zaustavim. Kad stojim i povecam obrtalje, ne gasi se. Exide je akumulator, ovo mu je treca godina cini mi se.

Podeli ovaj post


Link to post

Onda neće biti do akumulatora. Proveri ti to u servisu. 

Podeli ovaj post


Link to post

U vezi mog zadnjeg problema.. na diagnostici je konstatovana greska zadnjeg desnog senzora ABS a, majstoru nije jasno zasto je izbacivao gresku za servo umesto ABS a mada kaze da je to sve povezano preko necega.. uglavnom resetovano je i od tad je sve ok.

Nego..letnje gume sam skinuo sa felni na kojima planiram sanirati sitna ostecenja, kontaktirao sam naj kompetentnijeg clana sa foruma i prijatelja kluba u vezi kako to uraditi u DIY varijanti, ostalo zavisi od mene  :huh:

Pitanje za one koji prate gume, kada ih je bolje(jeftinije) kupovati, ima li sezonski ili van sezonski popust? Takodje koji model predlazete, 90% gradska voznja do posla i nazad ili do grada i nazad, kontam da mi buka nije toliko bitan faktor u gradu, pre ce biti dugotrajnost, po gumi, do 8000 din ali to je max.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih trazio najuzu gumu koja moze za tu felnu, cak i polovnoj varijanti ali da je min 2013god, a ako su ti takvi kriterijumi i letnja Tigar....tj u onim raznim izvedbama razlicitih marki sa Sigura sarom sto su se pojavile...elem, ovo je najjeftinija varijanta, pogledaj na felni koliko je tacno siroka, pa sta kaze tirecalculator za dimeziju

Podeli ovaj post


Link to post

Dimenzija ce biti fabricka 195/60 15 a za kupovinu cu sacekati leto, vidim da sad ima zimskih na popustu valjda ce biti letnjih pre leta

Podeli ovaj post


Link to post

Prebacivao sam slike sa telefona pa naleteo na ove kada sam zamenio sijalice za rikverc na LED, cisto da se vidi razlika.

 

DSCN2135.jpg

DSCN2137.jpg

DSCN2171.jpg

DSCN2174.jpg

 

Kada sam pravio kapiju, ostalo mi materijala koji sam iskoristio da napravim stalak za tockove.

 

Photo0218.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Tarantino> jesi ti uradio atest za prepravku na vozilu?  :D  ekstra je to i + za LED  od mene ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Samo ti zezaj Miksa, kako je krenulo, jos malo pa ce trebati stvarno.

Podeli ovaj post


Link to post

×