Jump to content
Vladimir

Vladimir & Toyota Carina E 1.6 GLi 1994.

Recommended Posts

Konačno došao red da predstavim svoju Toyotu. Počeo sam da razgledam pre godinu dana Corolle Liftback 1.6(4A-FE ili 4A-F). Potraga je trajala više od godinu dana, mnogo probanih modela i nikako da zadovolje kriterijum cena-kvalitet. One koje su bile skuplje ili su nerealno bile skuplje iako su bile u pristojnom stanju, ili su bile izuzetno jeftine, ali sa mnogo ulaganja. U celu priču se upleo jedan momak koji me je od početka potrage savetovao da se strpim, skupljam novce za ''kikiriki'' Corollu ili Carinu E(on će se prepoznati, inače glavni krivac što sam odustao od Corolla i počeo da tražim Carine). Strpljenje se na kraju isplatilo. Carina E 1.6 GLi karavan koja se ovde parkirala je veoma redak primerak japanske proizvodnje, a dolazi iz Nemačke u Smederevo pre par godina. Prvi utisak na pregledu je bio pozitivan, prvi vlasnik, održavan redovno u Nemačkoj, nakon toga u jednom servisu u Beogradu, lepo očuvan enterijer, limarijski takođe očuvana, motor radi tiho, posle probe znao sam da je taj auto dobra kupovina. Takođe majstori na pregledu posle razgledanja motornog prostora su rekli: ''Ovo je pravi japanac, uzimaj i ništa ne brini''. :D

 

Nisam baš odmah hteo da je predstavim, jer nakon petnaest dana prešao sam 1200 km, pa tek sad mogu da je predstavim u realnom svetlu. Model je GL-i 1.6 sa 107 ks, a od opreme ima sledeće: servo volan podesiv po visini, elektro podesive farove, ABS, elekto podizače stakala, elektro podesive retrovizore, centralno i daljinsko zaključavanje, prekidače automaskog zaključavanja brava i prozora, fabričku kuku, alarm, aftermarket maglenke, krovni nosač, CD sa USB, AUX ulazom, tri rezervna ključa.... Možda nešto nisam naveo, ali uglavnom to je to. Ponaša se lepo na putu, jednostavno prava udobna limuzina, ulazi u krivine sigurno, menjač precizan, utegnuta. Fali joj zadnja desna zavesica, ne radi zadnji brisač i struja za autoprikolicu(verovatno osigurač, ali nisam proveravao), prednji amortizeri bi trebalo da se zamene, ali nije hitno, nema ratkapne(vizuelno znače puno), loše zadnje gume. Ima još par sitnica, ali generalno zadovoljan sam. Svi koji su se vozili sa mnom su poželeli da spavaju, kao da se voze na oblaku. :) A Toške je jedini probao, za utiske pitajte njega. :) I Našud napred, nazad da proveri lamelu. :D

 

Uzeo sam ulje Eneos 10W40(bilo je 5W40, ali mislim da sam uzeo pravu gradaciju za ovaj motor i kilometražu) da zamenim, filter ulja VIC(neki japanac) i filter vazduha britanskog proizvođača Comline. Ostalo je da uzmem neki bolji filter goriva, jer su bili neki...parts, tako da ćemo to drugom prilikom da nabavimo. To je prvo što menjam kao neki mini servis. Popust ostvaren u Herc autu u Čačku, a dobio sam i jelkicu kao poklon.

 

Toliko, zahvalio bih se na pomoći u potrazi i kupovini Našudu, Vladu, Nidži, Triu, Koraću i naravno Tošketu, a i svom poznavanju Toyota. ;)

 

P.S. Bez dobrodošlica, jer znate da sam tu od momenta kada je ova ideja nastala(samo sam bio ljubitelj, a od skoro i vlasnik Toyote). Može čestitka ili neki komentar shodno temi. Hvala. ;)

 

Carina4_resize.jpg

post-4-0-79560600-1393969719.jpg

post-4-0-49310700-1393969745.jpg

post-4-0-58398900-1393969768.jpg

post-4-0-60770900-1393969792.jpg

post-4-0-61409600-1393969833.jpg

post-4-0-36331700-1393969858.jpg

post-4-0-76399200-1393969876.jpg

post-4-0-05039700-1393969903.jpg

post-4-0-25963900-1393969923.jpg

post-4-0-85606300-1393969946.jpg

post-4-0-64401900-1393969965.jpg

post-4-0-76186200-1393969987.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Extra autic, neka te sluzi dugo :)

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam tu priliku i čast da takodje večeras ugostim pomenutu karinu u svom dvorištu. Zaista prelep auto, udoban, prostran, sve na svom mestu, tih u radu, nisam se vozio ali ni najmanje ne sumnjam u njene kvalitete u tom aspektu. Zaista mi je drago da je Vlade pazario, a još mi je više drago da mi je on uzeo ispred nosa :D :D :D Šalim se, ali retkost je da se dva člana TCS-a zalete za isti auto :D No, ja sam ipak otišao za Celicom a Carinu ostavio u boljim rukama.

 

Zaista sve čestitke i slobodno mogu da kažem predobra kupovina, a naročito plus za motor :D

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam , lepa Carina...Srecno :)

Podeli ovaj post


Link to post

e pa dobrodošao u ponosne vozače TOYOTE

super Carina

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Vam najlepše. Danas sam zamenio ulje, filter ulja i vazduha. :) Samo diše i u radu i na putu. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Vlade, nema na čemu, bilo mi je zadovoljstvo, ne što je Toyota, niti Carina E, već što je pjur džapanizer! :)

Samo polako, upoznaj auto, sve će doći polako na svoje, u međuvremenu ne sumnjan da ćeš uživati u vožnji!

 

P.S. Promeni i filter klime. Nije jeftin, nije ga lako ugradutiali znači mnogo. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znači da nema filter kabine... ;) Sa druge strane, to znači da ti je još više otežan, već nimalo lak posao ugradnje. Kad smo već kod toga, pusti mi broj šasije na sms, malo da upoređujem delove i tako to. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Sve čestitke za kupovinu ! Neka te služi još mnogooo kilometara :)

Podeli ovaj post


Link to post

Stvarno sam presrećan zbog tebe Vladimire! :) Želim ti da u njoj doživiš najlepše auto momente i da ti bude veran drug kada budeš posećivao predivne lokacije. Sada ti ostaje samo da zadnju klupu napuniš decom, a gepek stvarima za more. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam i da uzivas u voznji. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×