Jump to content
GoForit

AURIS 2.0 d4d

Recommended Posts

Ako ti bude trebalo pregled webasta javi se na pp, da ti dam kontakt.

Podeli ovaj post


Link to post

Na kraju , uvek je bolje da se ovakve neprijatnosti pokažu neposredno posle kupovine auta. I najvažnije da ljudi iz Tc-a stoje iza garancije koju su dali za auto. Nisi pogrešio , kupio si odličan auto i neka te dugo služi.

Podeli ovaj post


Link to post

@wewrica: hvala ti, webasto je za sada uredu (ostaje pod budnim nadzorom moje malenkosti), ali cu te kontaktirati ako zatreba u svakom slucaju.

 

@piske: hvala tebi na lepim zeljama, nadam se da ce sve nadalje biti OK. Takodje mi je drago da su ljudi iz TCa bili jako korektni, za svaku preporuku (ni jednog trenutka se nije postavilo pitanje validnosti garancije).

 

Spemio sam i neke fotke makine da dopunim malo pretstavljanje "kucnog ljubimca" , ali me ovo od sinoc izbacilo iz koloseka (ali bice ih uskoro).

U svakom slucaju........"Idemo dalje" rece Dragan Nikolic u istoimenom filmu iz perioda mog detinjstva :toyo: .

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i dodatnih fotki koje sam obecao, alu. felne se namecu same po sebi (naci ce se vec nesto). Na nekim snimcima se vide i presvlake koje sam u medjuvremenu uradio (mirnija nijansa crne i sive, lakse za odrzavanje).

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Deluje kao baš korektan primerak

Podeli ovaj post


Link to post

I meni deluje bas tako (nisam neki expert, sta vise),ima tu par manjih karoserijskih ogrebotina od cesanja sa parkinga,ali zanemarljivo.Do sada sam uvek pazario vozila od poznatih i bila su kupljen u SRB (ne racunam yarusa kojeg vozi supruga,isti je kupljen nov 2003.), ali u prethodnom periodu takvih nije bilo ni na vidiku (mislim na diesel agregate).Skoro da sam odustao od cele price ali me onaj kišni period od pre dve nedelje natera u TC da pogledam da li imaju nosac zadnjeg brisaca za pomenutog yarisa. Rekose mi da nemaju na lageru i da mora da se poruci, ali kad sam vec tu daj da pogledam sta imaju od polovnih vozila.Cim sam video Aurisa (samo što je stigao iz zamene staro za novo) postavilo se samo jedno pitanje, kako da finansijski zatvorim njegovu kupovinu.E sad, ostaje da vreme pokaze da li je to bio pravi potez, nadam se da jeste.

Podeli ovaj post


Link to post

Prvom prilikom ˝parkiraj˝ i postavi slike Yarisa :) Smatram da je zaslužio posle 11 godina koliko je u vlasništvu tvoje porodice da vidimo i njega i čujemo iskustvo koje imaš sa njim :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dogovoreno, prvom prilikom uz fotke "parkiram" i Yarisa ;) .

Podeli ovaj post


Link to post

by Nešud :

@ GoForit - Vidi, ako ti je zvuk u prvom planu, onda se opredeljuješ za Clarion, Nakamichi, Eclipse, pa tek onda Alpine, Pioneer, Kenwood,.. Druga bitna stavka je izlaz - bez 4V nemoj ni da gledaš HU.To što piše 4x50 nema veze sa pravom (RMS) snagom. A tu istu snagu ti "izbacuje" i fabrički HU (oko 4x 12-16 RMS), pa razmisli na šta ćeš da baciš 200+ eu. ;)

 

@ Nešud : zvuk je iznad svega, trazio sam neki uredjaj koji ima CD,USB,SD, AUX i BT koji nije obavezan.

Ako postoji bolja opcija za max. 150 eu, tu sam za sve konkretne predloge. Fabricki CD i nije toliko los pri reprodukciji music CDa, ali mi je mp3 format primaran (kao i pomenuti nosaci zvuka).

Podeli ovaj post


Link to post

Hehehe... odgovorih ti na Yarisovoj temi... :lol: MP3 i kvalitetan zvuk ne idu zajedno... i tada je bolje ništa ne dirati, nego bacati pare, a ne dobiješ ništa za velike novce. ;) Ako možeš dođi u nedelju na skup, pa da pričamo kao ljudi... i o "gremlinima" i o zvuku. :)

Podeli ovaj post


Link to post

OK, dogovoreno :thumbup: .

 

Mozda ipak sve zavrsi na "budzenju" XCLa :D .

Podeli ovaj post


Link to post

Posto sam na proslom BG skupu video sve ono o cemu mi je Našud pisao u vezi muzike (kod njega sve to kida), a nakon prodaje XCLa ostavljam celu stvar na SB rezimu kako bih se valjano usmerio na ovaj segment zabave. Za sada fabricki uredjaj uz odabir adekvatnog kompresovanog snimaka na CDu i neka podesavanja pri reprodukciji zadovoljava "glad" :D .

Dok trazim neke korektene polovne felne 16tice (6.5-7/5x114.3/et 45/60.1) napravio sam uzi izbor novih (po dizajnu,finansijskim mogucnostima,.....nadam se i solidnom kvalitetu). Trio M. nije imao nisa na raspolaganju za Aurisa (ni Kosei , ni Lenso), koliko sam ih razumeo felne im nisu vise u fokusu :( .

Dakle, da "zakucam" model pa ako od polovnih (i dalje su prioritet) ne bude nishta krenem u akciju.

 

DEZENT

 

 

 

RIAL

 

 

 

Gume koje posedujem su 205/55/16.

Ni jedna od predlozenih opcija felni ne zadovoljava u potpunosti gorepomenute karateristike tj. kod nas se ne moze nabaviti ono sto konfiguratori na inosajtovima prikazuju kao verziju izrade.

 

Ako ima nekih predloga, sugestija.......tu sam. Vizuelno bih ostao na "petokrakama" kao na fotkama.

Podeli ovaj post


Link to post

Korektno izgledaju, zovem u svakom slucaju.Tnx.

Podeli ovaj post


Link to post

Ove su kao kod mene.

Nego nesto ima mnogo tegica na poslednjoj slici...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa nek ih proveri kod vulkanizera na balanserci pre kupovine.

Drugacije ne moze da zna.

Ja sam inace na ove naleteo gledajuci za sebe, al nazalost takva investicija ce morati malo da priceka, da me nebi zena izbacila u kola da spavam :-D

Podeli ovaj post


Link to post

Da, ima dosta tegicha...Pozvao sam lika, felne iz uvoza, izuzetno stanje,moze provera kod vulkanizera, slanje postom, placanje po vidjenju.... itd. Da je u BGDu nebi bio problem....ovako.

Pokusacu sa angazovanjem nekih drugara iz okoline Sapca, da neko od njih ode, pogleda i proveri sta moze kod vulkanizera u lokalu pa da vidimo.

Dobro "stoje" ove felne na novom Aurisu.

Svratih danas do Lav auta, nista od dezent modela koji mene zanimaju (uvoznik posustao). Vrse distribuciju momo felni, vizuelno daleko od petokraka, samo dva modela za Aurisa (za 10tak dana ocekuju popunu asortimana-rekose mi cene i tacne nazive). Kod Lav-a moze lastis na 6.

 

@laki72: zena prati pricu iz pozadine "i pita se dokle cu"....a imam i neku pomocnu kucicu u dvoristu :-D.

Podeli ovaj post


Link to post

 

Dok trazim neke korektene polovne felne 16tice (6.5-7/5x114.3/et 45/60.1) napravio sam uzi izbor novih (po dizajnu,finansijskim mogucnostima,.....nadam se i solidnom kvalitetu). Trio M. nije imao nisa na raspolaganju za Aurisa (ni Kosei , ni Lenso), koliko sam ih razumeo felne im nisu vise u fokusu :( .

Dakle, da "zakucam" model pa ako od polovnih (i dalje su prioritet) ne bude nishta krenem u akciju.

 

 

Vise smo fokusirani na 6x139.7 felne za dzipove, uz poneku za japance, ali tek kad se oporavi trziste...

Podeli ovaj post


Link to post

Danas montirane u Radulovicu K H1 blade/ 16x7/ 5x114,3/ et 47/ matice Febi Bilstein M12/1.5/19"...sve ukupno vise od ocekivanog

 

 

 

Postavljeni vetrobrani...pod pritiskom kise/ omogućeno disanje ...odlicna stvar

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

ajde sad ispravi točak pa slikaj opet ceo auto, inače još bolje izgleda nego što sam očekivao 

Podeli ovaj post


Link to post

×