Jump to content
GoForit

AURIS 2.0 d4d

Recommended Posts

@GoForit shvatiću to kao kompliment definitivno  :)

 

Ovo što je Miloš napisao je tačno. Nije neka razlika tolika za pojedine gume ALI!

Takođe da ne pričam kolika je cena nove felne 18tice u poređenu sa 17ticom. Ja imam 2 seta 17ica sada. Hteo sam da pređem na 18 sa letnjim setom ali kada sam računao šta koliko na kraju, ima to smisla ako vozim ne znam koji auto ali ovako je za naše uslove "preterivanje". Naravno može polovna felna pa neko muljanje sa gumama. Sve to može pod parolom snađi se ali kažem samo.

 

PS. Za ove GY Eagle F1 Asymetric 2 sam toliko toga dobrog pročitao da su to sledeće koje ću da pazarim definitivno kada dođe vreme  :)

 

Da me samo ne shvatite pogrešno evo primera u attach.

 

 

 

 

 

 

post-635-0-88013000-1407763629.png

post-635-0-19621500-1407763637.png

post-635-0-47793800-1407763646.png

Podeli ovaj post


Link to post

Pročitati komentare zadovoljnih kupaca za dunlop 18-cu ;)

Podeli ovaj post


Link to post

225/40-18 gledaj ne 45 i 35

Podeli ovaj post


Link to post

Poređenja radi  ;)

Ne kažem da je neka razlika koju bi ti ili ja osetila ali čisto eto. Cena ista malte ne.

 

 

@ Miloš

 

Ako povećaš prečnik felne za +1 trebalo bi recimo da smanjiš aspect ratio gume za -10 koliko sam ja naučio da tako kažem. Mada opet ti ima i ona računica odnosa širine gume i tog aspect ratio-a.

 

Slažem se da nije neka razlika ponavljam samo kada uđeš u celu priču odjednom postane to dobra cifra za nas prosečne da tako kažem.

post-635-0-40777800-1407764818.png

post-635-0-77753800-1407764825.png

post-635-0-91443000-1407765187.png

Podeli ovaj post


Link to post

Za ove koje si  postavio dunlop 18ce gledam Ispod karakteristika gume imaš komentare 

Podeli ovaj post


Link to post

Znam čitao sam. Kao i za Good Year pročitaćeš i ovakve i onakve komentare. Suma sumarum kupio bi i jedne i druge a koja bi nijansa presudila pojma nemam.

Podeli ovaj post


Link to post

Proveri na rimsntires koja je najsličnija onda i tu uzmi, 225/40-18 je česta guma pa sam mislio da je jeftinija od 35/45

Podeli ovaj post


Link to post

Ok...e sad treba sve "usemplovati" sa dimenzijama felni tj. da sirinama istih...bese neka tabela i u tom smislu...

Podeli ovaj post


Link to post

toyota_auris_e15_000002.jpg

 

Nema potrebe da mnogo mozgaš imaš ovde tačne dimenzije koje odgovaraju, a mislim da po ovim kataloškim brojevima možeš i kod nas da naručiš ove Pitlane 7.5x18

Podeli ovaj post


Link to post

Nove 18" preskupe...sa gumama

 

 

 

17 " cuce korektno...polovne/očuvane + gume...nategnuto al' podnosljivo...nekako

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Generalno Bridgestone dere. Ja imam Potenzu i sjajna je guma ali na raznim sajtovima ćeš naći komentare i utiske o gumama u tim dimenzijama koje su dobile bolju ocenu od Potenze a jeftinije su kod nas za recimo 2-3 hiljade po gumi. Miloš je napisao jedan sajt a ja sam koristio neki drugi itd. Konkretno mislim na Good Year i Dunlop njih smo spominjali i jeftinije su od Bridgestone-a. Na 4 gume opet je to maltene jedna cela tako da... Nisam baš siguran kolike su cene u komšiliku tj da li ovi naši dobavljači deru ali treba i to proveriti. Na par mesta sam čuo da su ljudi išli do BIH da kupe nove gume ali to je sada već druga priča...

Podeli ovaj post


Link to post

@bomwollen...u pravu si sto se tice Bridgestone -a...imaju jace cene...ovo su samo neka moja inicijalna razmisljanja "na prvu"...meni je i turanza OK.

Zimske 16tice ulaze u fokus...obzirom da ih nemam

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam za Yaris, za zimski set, uzeo ove VR Carbon. Fantasticno stoje! Prosto mi zao kad ih skidam kad dodje prolece. ...mada da imam neke Ultralegere ili neke RH P3.6 verovatno mi ne bi bilo zao.  :)

Podeli ovaj post


Link to post

U celu priču se umesase one Ronal alu 16" za zimski set, da probam da im spustim cenu i celicne sa originalnim ratkapnama idu na "dobos"...u suprotnom, celicne ostaju uz neke lepse ratkapne... VR su skroz ok (jedina sumnja ide u pravcu centralnog poklopca, da ne ispada lako iz ležišta).

 

Pozadina cele "zavrzlame" je to sto imam kupca za kosei kupljene ove godine (ukljucujuci i gume) po korektnoj ceni (uz obavezan lastis ) , ako lik ne odustane u medjuvremenu...za sada me cheka...

...ja se nameracio na ENKEI 17" (ako im cena ode jos malo dole da ih dobrim delom pokrijem iz pomenutih prodaja, ostaje mi jos "samo" kupovina letnjih guma 17" )...e da...i sve to treba na razuman nachin objasniti ostalim korisnicima kucnog budzeta , bez potpisa i pecata nista .

 

@ZESTONE: imas li neku fotku sa zimskim setom i VRom?

Podeli ovaj post


Link to post

Te enkei su odlične, Ja da sam na tvom mestu odmah bih uradio transakciju i ostavio zimski set na čeličnim možda i bez ratkapni

Podeli ovaj post


Link to post

U celu priču se umesase one Ronal alu 16" za zimski set, da probam da im spustim cenu i celicne sa originalnim ratkapnama idu na "dobos"...u suprotnom, celicne ostaju uz neke lepse ratkapne... VR su skroz ok (jedina sumnja ide u pravcu centralnog poklopca, da ne ispada lako iz ležišta).

 

Pozadina cele "zavrzlame" je to sto imam kupca za kosei kupljene ove godine (ukljucujuci i gume) po korektnoj ceni (uz obavezan lastis ) , ako lik ne odustane u medjuvremenu...za sada me cheka...

...ja se nameracio na ENKEI 17" (ako im cena ode jos malo dole da ih dobrim delom pokrijem iz pomenutih prodaja, ostaje mi jos "samo" kupovina letnjih guma 17" )...e da...i sve to treba na razuman nachin objasniti ostalim korisnicima kucnog budzeta , bez potpisa i pecata nista .

 

@ZESTONE: imas li neku fotku sa zimskim setom i VRom?

 

Nazalost, nemam nijednu sliku sa zimskim felnama i ratkapnama. Ali, sto se tice centralnog cepa nemoj da brines. Nikada mi nije ispao, a nisam siguran ni da li moze da ispadne. 

Podeli ovaj post


Link to post

Milose, generalno sam napravio inicijalni dogovor oko prodaje (sve ce biti aktuelno pred prolece 2015, ali dobro...na 5/6 rata)...u sustini, cekam da cena enkei felni padne jos dole (nadam se da ce to toga doci u nekom zimskom periodu...a mozda natrce i neke polovne tog tipa ).

 

U medjuvremenu treba odraditi i dogovor oko novih letnjih guma17".

 

Zimske gume definitivno idu na celicne felne, pomenute Ronal zahtevaju kupovinu novih matica (ukljucujuci i zastitne)...ovo cinjenicu sam u startu zanemario.

 

U svakom slucaju...ima vremena...pa cemo videti...u prichi svi obecavaju, a dela podbacuju.

 

@ZESTONE: hvala za info..vidim da je firma koja prodaje ratkapne iz Cacka, zbog posla idem bar jednom u dve nedelje u taj deo SRB pa cu ih pogledati uzivo.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam naručio na K. P preko iste firme, samo model Bavaria za Yarisa i to za zimski komplet felni. Prodavac je preko telefona korektan, a ratkapne su neka zlatna sredina izmedju originalnih i ratkapni kojih ima na buvljaku.

Podeli ovaj post


Link to post

da potvrdim i dalje zadovoljan, auto lezi perfektno, meni ova visina odgovara mada bi bilo lepo bar josh 1 cm na dole ali ok. nije ni previshe tvrd a nije ni previshe mekan kakav je fabrichki bio....odlichna kombinacija.

Laicko pitanje, opcija je aktuelna samo leti (uslovno rečeno) ili se moze koristiti i za zimski set?

Verujem da bi na ovaj način povecao stabilnost vozila ali i tvrdocu (koja je i sada dosta izrazena).

Podeli ovaj post


Link to post

×