Jump to content
teja011

Potreban savet

Recommended Posts

Pozdrav svima, želeo bih da čujem vaše mišljenje povodom velikog servisa za moju Corollu.

Naime, ne znam da li je ispravno da se baš tako taj servis i nazove jer ovo je model sa lancem pa koliko sam shvatio može da se zove i malim servisom...

Auto je 1.4 vvti, 16v, 2000. godište, E11 serija, hatchback, 71kw te mi je potrebna preporuka gde bi moglo da se to uradi, tj. u koga imate poverenja. Pogledao sam Crnu/Belu listu ali bih ipak da čujem još po koje mišljenje kako ne bih negde usput zapeo a i interesuju me vaša iskustva po pitanju varijanti majstorski delovi i ruke ili moji delovi a majstorske ruke, kako bih zapravo mogao da odlučim da li postoji ta prednost kada se proberu malo bolji delovi od onih koje bi vam neko ugradio iz svog prodajnog asortimana. U slučaju da ja pribavljam delove, koje biste mi radnje preporučili a koje imaju dobar izbor i dobar odnos cene i kvaliteta proizvoda. Hvala unapred na pomoći.

Podeli ovaj post


Link to post

Delove nabavljam u radnji Nacional u vojvode stepe, ili u japan x radnji u savskoj. Ovo mi se pokazala kao najbolja kombinacija, ali ako kod majstora mozes da biras delove i imas poverenja da ce izabrano i ugraditi, mozes i tako. Ja ipak volim sam da kupim. Ne znam da li si clan kluba, ali postoje lepi popusti i na delove i na servis za clanove.

Podeli ovaj post


Link to post

@wazzuu

Hvala na odgovoru, nisam još član, sve nešto odlažem, možda je sada pravo vreme da i to uradim, video sam da postoje popusti ali bih ipak voleo da znam i gde ću taj servis odraditi bez brige... Nemam nekog svog ličnog majstora koji bi mogao da to završi jer su uglavnom ti ljudi koje poznajem radili neke moje ranije automobile koji su drugih marki pa nisam siguran da bi mogli da se snadju oko Toyote.

Podeli ovaj post


Link to post

Svako ima neki svoj pouzdan servis, ali to ne mora nista da znaci. Ono sto meni odgovara ne mora i tebi, recimo, mnogo ljudi odrzava japance u Formi, ja bio u dva njihova servisa i nisam zadovoljan preterano ni jednim.

 

Napisi u profilu odakle si ;) Ako si iz bg-a, znam da dosta ljudi ide u Lavauto, ja odrzavam uglavnom kod Andjelkovica, Vlada i Nidza na kanarevom rade samo Toyote, probaj Toyota Centar Beograd ili Japan Shop na Smederevskom putu

Podeli ovaj post


Link to post

Japan shop je dosta ljudi pohvalilo odavde, mozda da prvo probas kod njih.

Podeli ovaj post


Link to post

@wazzuu Upravo se i razmišljam šta i kako jer mi je Forma najbliža a vidim da ima ljudi koji su bili tamo i da neki jesu zadovoljni a neki ne pa neumem da procenim da li tamo otići.

Smederevac mi jeste podalje najviše zbog vremena jer se žena i ja preklapamo sa vremenom ali opet ako bih to ljudski završio kod njih onda bih i otišao tamo... a vidim i da je Mića zadovoljan saradnjom sa njima.

Ok, ako neko ima još koju preporuku, rado ću saslušati pa onda odlučiti šta i kako.

Šta mislite o drugom pitanju, jel bolje da ujurim ja delove ili ako je recimo u pitanju Japan Shop, da sve uzmem kod njih?

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da je najbolje da ti majstor koji u građuje i nabavi delove da se ne cimaš ti ako nešto slučajno ne odgovara, a i zbog garancije na sve.

Pozovi Japan Shop ne ujedaju i vidi šta ti nude od delova koja cena itd...

Podeli ovaj post


Link to post

@Miloš CTS Naravno, danas idu preliminarni razgovori pa da vidim šta i kako.

Podeli ovaj post


Link to post

U Formu nemoj ni slucajno da ides. Brdo ljudi kuka na njih. Na Mazda forumu ponajvise, a takodje i moj ortak koji vozi Mazdu 3. Sto je najjace od svega nasao je strava majstora koji su mu oni preporucili, i resio covek probleme za koje su oni odmahivali glavom.

Podeli ovaj post


Link to post

Smederevac mi jeste podalje najviše zbog vremena jer se žena i ja preklapamo sa vremenom ali opet ako bih to ljudski završio kod njih onda bih i otišao tamo... a vidim i da je Mića zadovoljan saradnjom sa njima.

Ok, ako neko ima još koju preporuku, rado ću saslušati pa onda odlučiti šta i kako.

Šta mislite o drugom pitanju, jel bolje da ujurim ja delove ili ako je recimo u pitanju Japan Shop, da sve uzmem kod njih?

 

tri toyote servisiram tamo, na E-12 i na yarisu bi otprilike i dresiran majmun umeo da odradi te male servise, zamena ulja i svih filtera....uverio se i u kvalitet farbarskih radovana na e12.na karavanu sam kod njih odradio sve i svasta pocev od malog servisa, zamene silent blokova, komplet veliki servis + gumice ventila {smarala me potrosnja ulja od 200 gr/ 7K km pa reko kad se sve radi i to da se odradi} neke balans stangle, prednji stabilizatori, rezervoar, ciscenje dizni, servis klime, ulje u menjacu i diferencijalu... i zadovoljan sam uslugom.ponuda kopija delova ide u tri kategorije+ oem delovi koje oni narucuju, faktura, racun, servisna knjizica sa pecatom tako da postoji kompletna istorija svega radjenog. tuzno je to sto treba da budemo presrecni kada nam neko odradi nesto sto se i ocekuje od jednog servisa i sto je normalno, pedantnost, tacnost, povoljna cena, znanje....jeste onaj smederevski put zesci smor ali jbga, ne idem tamo svaki dan fala bogu ;)

po meni jedina adekvatna alternativa i cak mozda bolje od ovl.servisa su japan shop u beogradu i trio u novom sadu, sve ostalo nemam pojma i ne zelim da znam ;)

Podeli ovaj post


Link to post

@Mića

Primljeno k znanju i hvala na preporuci, znam da cenimo iste stvari tako da verujem da će mi biti verovatno zadovoljstvo da saradjujem sa njima.

Podeli ovaj post


Link to post

Još par novih momenata:

Naime pozvah AC Živković i jedna stvar me je baš prijatno iznenadila pa me interesuju vaše reakcije na to.

Komplet delovi sa ugradnjom (a tu su filteri vazduha, ulja, goriva, klime; svećice, ulja za motor i menjač) sveukupno su oko 100e, moguće i malo ispod te cifre. Ono što me je prijatno iznenadilo je da su svi delovi ORIGINAL Toyotini (naravno, Toyota pakovanje) te se razmišljam i o ovoj ponudi.

Pored ovoga, želeo bih da mi malo pojasnite i problematiku ugradnje PK kaiša, jer je ponuda sa njihovom ugradnjom oko 100e u zavisnosti da li bi trebali španeri da se zamene (ili šta li već, ako sam ja to dobro razumeo) pa me interesuje ako sam našao Bando PK kaiš za neke pristojne pare (koje su oko 1400 dinara), i zamena za PK kaiš je obično na drugim mestima oko 1500 dinara, da li je onda komplet španera oko 9000? U jednoj ponudi koju sam dobio se neko prisetio pa stavio komplet španera sa klizačima lanca i cena je 2500 dinara, te sam malo zabunjen.

Svakako bih voleo Toyotine delove sa početka priče, a doneo bih ja Bando i ako treba i te španere (naravno, rekoše da prvo mora da se pogleda da li su uopšte neophodni da se menjaju) pa bih nekako da to iskombinujem.

Samo ruke, ako donesem sve moje delove, su im 4500 dinara, sa sve zamenom PK kaiša i španerima, pa mi je nelogično da ispada da su originalni španeri oko 9000...

Molim komentar i hvala unapred.

Podeli ovaj post


Link to post

A sto ne odes u JapanShop jos dobijes i popust a malo su dalji od Zivkovica? :)

 

Nemam nista protiv Zivkovica, cisto pitam?

Podeli ovaj post


Link to post

Ma u suštini ću tamo na kraju i otići nego bih da pazarim delove koji su na Genuine listi ako mogu... Recimo taj PK kaiš Bando, naravno da bih njega da stavim kada se on stavlja i u fabrici dok u servisu nude neki drugi koji nije prva ugradnja a čisto sam hteo da se informišem jer je malo cimanje ići preko pola grada da bih saznao da mi možda treba i set španera pa da se vraćam ali rešiće se i to...

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima, evo da ukratko javim rezultate završenog servisa a delom ću pisati i u okviru TcS i JAPAN SHOP Co. jer JapanShop to i zaslužuje.

Naime, pošto članovi foruma imaju popust u ovom servisu, sve je ispalo povoljno a što je još bitnije sve je uradjeno onako kako se to i očekuje kada odete u servis.

Uradjene su sledeće stvari:

Zamena ulja, filtera ulja, filtera vazduha, filtera goriva, filtera kabine, dopuna i regeneracija gasa klime, zamena PK kaiša, zamena svećica, promena zimskih u letnje gume, kompletna zamena antifriza, zamena sijalice fara.

Ja sam se na kraju opredelio za svoje delove a za njihovu ugradnju i mislim da nisam pogrešio i da će to i ubuduće biti neki modus koji ću primenjivati. Želim da napomenem da ukoliko nešto i zafali tokom servisa i zamena, oni imaju i svoju prodavnicu u kojoj se može naći većina delova neophodnih za servisiranje vašeg vozila.

Sve je proteklo po dogovoru i mogu da pohvalim majstora Srdjana koji je, osim toga što je dobar majstor, zaista predusretljiv te vam može pojasniti sve što vas interesuje vezano za vaš automobil.

Koga interesuju dodatni detalji svakako ću biti voljan da odgovorim preko PM te slobodno pitajte.

Podeli ovaj post


Link to post

×