Jump to content
mirko75

Visiki obrtaji-Corolla 1.3 xl 2E

Recommended Posts

Imam jedan problem i zbog njega mi auto stoji vec par dana parkiran. Desilo mi se u sred voznje da mi je nesto "zaglavilo" gas i motor je otisao u visoke obrtaje. Odmah sam ga ugasio i ponovo upalio i desava se isto. Da napomenem da se to desava i na benzinu i na TNG. Proveravao sam sajlu i nije niti pukla niti se zaglavila.Sva creva na onim silnim vakumima i dalje stoje na svom mestu. Dobro sam pregledao i one silne opruge i polugice i nista se nije otkacilo. Ako neko zna u cemu je problem bio bih mu zahvalan.

Podeli ovaj post


Link to post

 

Jbga, da ne zeza karburator, nesto unutra?

Koliko visoki obrtaji po tvojoj proceni? Jel si probao da skines filter vazduha i probas rucno da ga turiras pa da vidis jel onaj leptir otvara i zatvara...

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam obrtaljku ali su obrtaji visoki toliko da motor urla. Skidao sam kompletno kuciste filtera ali ne mogu dobro da vidim unutar samog karburatora jel je na njega odozgo nabudzen onaj mesac za TNG pa se ne vidi.Pretpostavljam da se nesto zaglavilo u samom karburatoru pa ce morati na otvaranje u sta se necu sam upustati. U zadnjih par meseci sam primetio da ima povecanu potrosnju,12-13 litara, sto je mnogo za nju pa je verovatno sada doslo do "kraja" .......

Podeli ovaj post


Link to post

ko da glavi klapna gasa

Podeli ovaj post


Link to post

I meni deluje da je nesto mehanicki u pitanju, ipak bi se obratio majstoru ili probaj sam pa sta ti bog da ;)

Tolike krseve si vratio u zivot pa mozes i jedan karburator:D

Podeli ovaj post


Link to post

I ja pretpostavljam da je klapna gasa.

Jbg Mico na svim krsevima sam vezbao ali moj jos nisam dirao :lol: :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Odkud ti Mirko posle 100 godina :P

Podeli ovaj post


Link to post

Valjda mogu da napisem koju....? Ne znam da li moram ponovo da se predstavljam :P

Podeli ovaj post


Link to post

Jbg Mico na svim krsevima sam vezbao ali moj jos nisam dirao

 

Tvoj je daleko od toga da je krs, definitivno ti fali obrtomer, mislim da tablu mozes za male pare da nadjes ;)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Mora ona u penziju, definitivno. Krajnje je vreme da se zanovi vozni park. Mozda Toyota, mozda nesto drugo.....

Podeli ovaj post


Link to post

a lepo sam ti nudio punta da kupis i da se usrecis :lol: moj drugar od 120 kg zive vage je terao mzadu 323 nekoh 500 k km i sve dok mu sediste bukvalno nije propalo kroz pod od trulezi nije hteo da je se odrekne...bar si ti u toku sa polovnjacima pa ce ti natrcati nesto fino ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Mirko? Stvarno bre, sto godina!!! Sprem' se za skup da zalijemo povratak :)

Podeli ovaj post


Link to post

Problematika resena. Uradjen kompletan remont karburacije (zaglavilo jedno grlo) i sada radi kao nova. Potrosnja smanjena sa 12lit. na 8-9 lit.

Hvala majstor Duletu... :) :)

Podeli ovaj post


Link to post

znaci kost u grlu :P ipak je mehanika bila u pitanju, cega to sad trosi 8-9 litara?benzin ili gas?

Podeli ovaj post


Link to post

×