Jump to content
Engy2108

Kupovina felni 4x100 16

Recommended Posts

@aca-odlicno :)/>

Bolja je od TS felne za E12 :)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Stvarno nisam dugo vremena video bolju felnu. Svaka chas mico na hintu.

Podeli ovaj post


Link to post

proveri sa nekim koje matice idu na te felne, ti imas fabricke ravne a mislim da na ove idu konus.mozes da stavis obicne koje se inace koriste za celicne felne i koje ne bi trebalo da su skupe, kada sam ja jurio te ravne kakve ti imas za oem alu felne imali su kod toyota zivkovic na smederevcu i cen aje bila 2 e po komadu, ove su daleko jeftinije.

Podeli ovaj post


Link to post

Vazi Mico odlican predlog. Stvarno mnogo pametnih stvari moze da se cuje na ovom forumu i vidi se da je forum pun pravih ljubitelja i znalaca. Hvala vam svima,a tebi Mico najvise :)

Podeli ovaj post


Link to post

ma nema na cemu, koliko ja toliko i svi drugi, ja sam je samo video pa mi pade ti na pamet ;) rekoh ti, pikirao sam ih jos davno ali su bile preskupe, sada je ok cena ali mi je sada neka druga dimenzija u glavi i garazi ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Uzete felne danas.Krenuli u Beogumu i montirali dve,a dve krive.Ne znam koliko je ovo strasno?Sutra cemo probati da ih ispravimo,a ako ne onda moram da ih vratim.Najzesce od svega sto mi momak nije nista rekao,a ne vidi se golim okom.Opet nazalost gubim vreme zbog idiota :(

Podeli ovaj post


Link to post

NIKAD ne bih kupovao polovne felne i gume jer ih niko ne prodaje bez razloga a jako je pipavo

Podeli ovaj post


Link to post

NIKAD ne bih kupovao polovne felne i gume jer ih niko ne prodaje bez razloga a jako je pipavo

A sto ne bi kupovao polovne felne?

Pa ti kad kupis novu felnu nije ni ona 100% prava.

Podeli ovaj post


Link to post

markoBG i Wewrko ala ste obojica lupili sada Ja sam u šoku, ne morate da pišete samo da bi ste nešto napisali.

 

Nove felne su ravne, nadam se da si mislio na balansiranje točkova

Polovne felne i gume i jedno i drgo mi je prošlo kroz ruke xy puta i dešavalo se da 1 od 10 budu u nekom problemu zato pri svakoj kupovini pravac vulkanizer da ih zavrti na balanserki.

Podeli ovaj post


Link to post

naravno da su lupili... ja bih svoje mozda menjao za lepse/drugacije, cak sam i planirao pre neki dan ali nije ispala dobra kombinacija... to brdo ljudi radi, dosade vremenom iste felne... kad se kupuju felne i gume sa prodavcima se nalazite ispred vulkanizera, ako im to ne odgovara pozdravite ga i trazite dalje... ne kupujte iz drugih gradova, uz isporuku brzom postom, na poverenje od ljudi koje ne poznajete... ili, kupujte, ali razumite rizik da vam stigne krivo, vareno, buseno...

 

naravno da su lupili... ja bih svoje mozda menjao za lepse/drugacije, cak sam i planirao pre neki dan ali nije ispala dobra kombinacija... to brdo ljudi radi, dosade vremenom iste felne... kad se kupuju felne i gume sa prodavcima se nalazite ispred vulkanizera, ako im to ne odgovara pozdravite ga i trazite dalje... ne kupujte iz drugih gradova, uz isporuku brzom postom, na poverenje od ljudi koje ne poznajete... ili, kupujte, ali razumite rizik da vam stigne krivo, vareno, buseno...

 

@engry - bas mi je zao... nije nenormalno da se felna iskrivi pa ispravi bez posledica, ali pretpostavljam da tada gubi cvrstinu... ako su mnogo krive ja bih to vratio

Podeli ovaj post


Link to post

pa evo covek je imao problem.ja sam imao 2 puta problem sa novim kvalitetnim felnama.zato tek ne bih mogao da uzmem polovne i da razmisljam zasto trese i kad trese.ja samo dajem svoje misljenje izsvog iskustva,vidim da ste imali drugacija iskustva

Podeli ovaj post


Link to post

Imao si problem sa novim kvalitetnim felnama, ajde molim te se raspiši koje si to probleme imao. Prebaciću posle sve oko kupovine polovnih u odgovarajuću temu kad dođem do kompa.

Podeli ovaj post


Link to post

Povuceni lepotom felne zaboravili smo reci osnovno pravilo kod kupovine polovnih felni. A opet to se i podrazumeva kad kupujes polovno. Nalazis se kod vulkanizera provera felni ako su krive po ivicama, ne srce, spustas cenu za cenu ispravljanja. Nisi rekao koliko krive i gde krive. Verovatno samo ivice

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je profesore...ja kada sam kupovao polovne felne za prosli auto, kaparisao sam ih i otisao sam kod lika koji ih je proverio. Felen proverene ali je bilo potrebno ispravljanje i sredjivanje. Za sve te radove sam zahtevao da se cena felni spusti .sto je naravno prodavac prihvatio. Ja ih lepo ispravio, sredio i doplatio mu ostatak novca na vec ostavljenu kaparu. Ukoliko kupujete felne moj savet je da ih kaparisete i zamolite vlasnika da vam ostavi felne da probate kako stoje i proverite. Ukoliko je sve ok ..najlakse je dati ostatak novca, ukoliko nije..spustate cenu ili trazite druge felne.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ti kad kupis novu felnu nije ni ona 100% prava.

 

auuu :unsure:

.ja sam imao 2 puta problem sa novim kvalitetnim felnama.

koja felna, koji model, to bi bas voleo da cujem

 

@engy-bas mi krivo, kao sto rekose ipak nije bilo dovoljno samo ovo preko fotke sto se videlo, pouzdano tvrdim da su se prodavale poslednjih sigurno 7-8 meseci i da je cena bila za skoro 100 e jaca, sada vidim na istom linku neke druge felne, jel lik preprodavac i da li ti je pominjao da su iz uvoza mozda? na tone krivih felni iz evrope predodredjenih za reciklazu dolazi u srbiju zato otvorite cetvore oci ako neko pominje da su iz uvoza. ja uzeo za sparka alu polovne, 16 za rollu, 14 za drugu rollu, dosle mi neke 4 iz uvoza ni jedna kriva, varena ili ispravljana tako da to da nikada ne bi uzeo polovne felne bas i ne pije vodu.svakako kao sto rekose liftman i djordje i wazzuu normalno je proveriti pre kupovine bez obzira na to koliko dobro izgleda ovako na oko....

Podeli ovaj post


Link to post

E ovako stoje stvari. Sad sam tek dosao do kompa i da vam napisem utiske. 2 felne koje sam kupio za Toyotu su krive,a za Audija sve 4. Za Audija sam saznao tek danas. Na kraju uspeo sam sve da zavrsim zbog super momaka u servisu Danko na batajnickom putu,koju su se ubili da nameste sve.To mi je jedino pozitivno sto se desilo oko cele ove price. Za nove 16 su mi trebali novi srafovi,novi prstenovi i plus ispravljanje i balansiranje. Jedino lose je sto sam proveo u servisu ceo dan,ali na kraju nije ispalo toliko lose.Slike sam vam zakacio dole pa procenite. Svakome koji hoce da se upusti u ovakvu pricu savetujem sve sto su ostali clanovi napisali gore. Potpuno ste svi pogodili. Takodje ispalo je na kraju mnogo vise novca nego sto sam planirao. Felne su do nule ispravljene po ceni od 20 eura jedna. Da li je to ok ili ne cena,ne znam,ali sam bio srecan sto sam sve zavrsio.Uglavnom dobar je posao obavljen,a da nisam imao gume prosao bi katastrofa i nikome ne preporucujem. U svakom slucaju momak od koga sam uzeo felne je pristao da plati ispravljanje jedne felne. E sad kakav je svet kod nas ja sam srecan i sa tim,posto ne zelim vise da cujem za felne do zime. Za Audi momak iz Loznice koji mi je poslao sve 4 krive se javio,rekao da je to skupo ispravljanje i da je on mogao da uradi za manje i sad mi se vise ne javlja.Jbg ja razumem da je tesko vreme,ali da ljudi nemaju ni malo obraza za 80 eura,to nikada necu razumeti.Eto to vam je report od danas.

 

22wl.jpg

vag0.jpg

j8ib.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti je za utehu, to je sad jedna bas sexy rolla ;)

Podeli ovaj post


Link to post

ne kapiram taj fazon "momak od koga sam uzeo felne je pristao da plati ispravljanje jedne felne" :angry:

auto izgleda odlicno, plasio sam se da ce je podici dosta ali ok je sasvim sve ovo, sto wazzuu rece, ako ti je za utehu ipak si dosao do izuzetno dobrih i kvalitetnih felni po ajd da se kaze ok ceni, a s obzirom na to da je ispravljanje bilo 20e po komadu verujem da nije nista strasno, ide oko 50 ako je bas, bas iskrivljena, u celoj prici je dobro sto nisu bile lomljene, varene itd, udarac u neku rupu verovatno...

Jbg ja razumem da je tesko vreme,ali da ljudi nemaju ni malo obraza za 80 eura,to nikada necu razumeti.

iskusio i ja za tacno duplo manje para ... jbga, obraz djon, iznad svega toga si i gotovo B)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja tek sad cujem da si ti za Audija narucio da ti stignu....al ajde, svaka skola se placa....Na zalost krivim sebe i sve nas koji smo pisali da ti ovu najvazniju stvar nismo rekli kako se vrsi kupoprodaja. Za ovog iz Loznice zaboravi,

 

I nemoj gledati "izgubio sam ceo dan", i "dao sam vise nego sto sam planirao"...Pre bih rekao..vreme je u ovom slucaju besplatno a ti si sada svaku felnu ponaosob ispravio video stanje i znas sta vozis. Ako Mica kaze da su ove felne bile 400, onda ti je dobro spustena cena zbog toga sto dve bile krive.... A opet ako se setim ti si hteo da das malo vise od 400 za felne ;)

 

Nista po meni nisi izgubio sto se para tice, imas prelep auto sa tim felnama i slike su samo dokaz tome

 

UZIVAJ sada!!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Na kraju jesam stvarno zadovoljan odradjenim i sve se zavrsilo dosta dobro,kako je moglo :) Mica je pogodio za srafove tako da sam to odmah znao i bio spreman. A sto se tice cene i to mislim da je na kraju ispalo pristojno.Jedino nazalost nisam znao nacin provere :( Svaka se skola placa,pa sam barem bogatiji za novo iskustvo i moci cu mozda nekome ubuduce da pomognem :) U svakom slucaju hvala vam svima na predlozima i savetima,bas su mi puno znacili.

Podeli ovaj post


Link to post

Taj se bas potrudio da ih iskrivi. :-(

Ja sam imao iste samo 17 tice, i moje misljenje o njima je veoma visoko.Cak sam, mislio do sada da je nemoguce iskriviti ove felne.

Vazno je da si ih sredio, bas lepo stoje. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

ehhh, jbga kad nikome niej palo na pamet da ti kaze kako da ih proveris :( ako nista drugo bar znas da si ih TI ispravljao a ne kupio ispravljane, varene itd,

@ liftman-mogu da se zakunem da sam ih video na oglasima po toj ceni

amin za kupovinu felni ;)

kad se kupuju felne i gume sa prodavcima se nalazite ispred vulkanizera, ako im to ne odgovara pozdravite ga i trazite dalje... ne kupujte iz drugih gradova, uz isporuku brzom postom, na poverenje od ljudi koje ne poznajete... ili, kupujte, ali razumite rizik da vam stigne krivo, vareno, buseno...

 

i ne placajte nista unapred :P

Podeli ovaj post


Link to post

Super joj stoje felnice, svrati sutra na skup da vidimo i uživo

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste bilo zezancije ali u tvom slucaju bih zalio samo vreme potroseno nepotrebno. Sad imas to sto si hteo i odlicno izgleda!

 

Podeli ovaj post


Link to post

×