Jump to content
makishan

Avensis T25 neće da upali posle sudara

Recommended Posts

toyota avensis 2004 o godiste 1.8 vvti nakon udesa nece da upali ne daje mu pumpa gorivo do motora tj pumpa se ne cuje ima li ovaj model sigurnosni prekidac dovoda goriva prilikom udesa,autu sve komponente rade motor nije dobio u udesu nikakav udar sem sto je jedna strana motora upala u lokvu ali on vergla upalio bi ali gorivo ne dobija sta da radim

Podeli ovaj post


Link to post

pogledaj osigurač za benz pumpu za početak

Podeli ovaj post


Link to post

uredan osigurac kad se na njega stavi zica pa provede direktan plus na pumpu ona se cuje da radi ali samostalno na kontakt na verglanje nist se ne desava... auto znaci normalno sve radi svaki elektro dio motor vergla ali gorivo ne dobija kontao sam da ima taj prekidac kao svaki benzinac ali corak

Podeli ovaj post


Link to post

Da li ide gorivo do i od filtera, da li ide do dizni, mora se sve redom proveriti, kod mene, na carini e pumpa na kontaktu se ne cuje, pali se tek na verglanju (par puta mi se motor ugasio odmah po startu i tek tada sam cuo pumpu na par sekundi)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih rekao da je sigurnosni prekidac "after damage" :)

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi li proverio SVE osigurače i releje ispod haube?! Svaki ponaosob sa probnom lampicom?

 

@ vlada83 - teško da će proveriti da li ide do filtera, jer mu smešten u rezervoaru sa sve sitom i pumpom. :)

Podeli ovaj post


Link to post

mnogi mi kazu da je imobilajzer riknuo pa cu sad njega da testiram

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem da bi auto uopšte mogao da vergla da je u pitanju imobilajzer i da bi upalio i kasnije ugasio sve lampice na instrument tabli. Pregledaj osigurače i releje kao što je Našud rekao. I daj neke fotke(oštećenih delova), mislim da bi nam svima pomogle . Ovako se sve svodi na nagađanje.

U svakom slučaju srećno u popravci avensisa.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti se nisu otvorili vazdusni jastuci ne bi trebao da bude u pitanju sigurnosni prekidac. Ako je on u pitanju treba da se nalazi negde sa vozaceve strane kod kolena leve noge pa iza plastike na komandnoj tabli, pogledaj ceo taj deo...

Podeli ovaj post


Link to post

Drugar je pre neku godinu vozio Renault Clio 1 i udario na parkingu u zardinjeru. Nije mogao da upali auto a verglao je najnormalnije. Pokushao je onda na gurku sa drugarima i opet nishta, nije upalio, ali...prezupchio je i napravio belaj, a postoji neko jednostavno reshenje tipa prekidacha ili "reset" dugmeta za to :/ :D tako da samo strpljivo i pitaj nekog u servisu znaju li shta moze biti...

Podeli ovaj post


Link to post

Skoro sam imao slicnu situaciju sa jednim peugeot-om 206....nigde nije udaren,nego jednostavno vergla kao lud,a nece da pali.....samo je bio u problemu taj prekidac za slucaj udesa,jednostavno pritiskom na njega u trajanju od 2-3 sekunde,i auto normalno pali i radi.....tako da ja tipujem na njega.....Kod 206 je on smesten ispod haube na protivpozarnom zidu....

Podeli ovaj post


Link to post

najnovije vjesti prekidaca nema potvrdjeno u ovlastenom servisu danas decko dolazi sa dijagnostikom da vidimo sta je sve riknulo :(

Podeli ovaj post


Link to post

preklinjem sve vlasnike avensisa od 2004 god a da imaju korisnicku knjigu da mi napisu uslikaju za sta je koji osigurac i relej knjige nemam a vec 3 dana nemogu da skontam koji je za sta

Podeli ovaj post


Link to post

nazalost ne pise :( a ovo je to sto trebam :) hvala puno kolega,drugo moje pitanje kako se programira kljuc nece daljinsko da radi

Podeli ovaj post


Link to post

I sad ti je najveci problem sto ti ne radi daljinac ? :huh:

Podeli ovaj post


Link to post

ma resavam jedno po jedno motor ne radi dok ga ne osposobim resavam drugo u hodu :)

Podeli ovaj post


Link to post

ajmo pomoć prijatelji avensis upaljen pomoću novog racunara ali nece preko 2000 obrtaja kao da ga koci nesto pomoc da nije mozda safe mode

Podeli ovaj post


Link to post

Protokomer proveri

Podeli ovaj post


Link to post

Da je u safe modu, izbacio bi neku gresku na dijagnostici zar ne? Proveravao si greske?

Podeli ovaj post


Link to post

nazalost nisam mogao jer stari ecu kad je bio u autu nije bilo komunikacije sa dijagnostikom a sad sa novim kompom nisam ga spajao

Podeli ovaj post


Link to post

Onda spajaj podhitno.

Podeli ovaj post


Link to post

×